Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nehéz a kengyel nélküli vágta?

Nehéz a kengyel nélküli vágta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:) 7éve lovagolok rengeteg helyen voltam már, és most augusztusban volt egy komolyabb lovasbalesetem.(vágtáztunk terepen bakolt alattam és nekikent egy villany oszlopnak)Az a problémám ,hogy nem tudok támaszkodni a kengyelbe vágta közben, és edzőm azt mondta ,hogy legközelebb kengyel nélküli vágta lesz...Nagyon félek ,hogy le fogok esni és eltaposa ló.

Azt mondta edzőm ,hogy erről a lóról nem lehet leesni sajnos ezt a szöveget már ismerem.

Nagyon nehéz úgy vágtázni? Nagyon kell szorítani?

Valakinek első élménye kengyel nélküli vágtáról?

Köszönöm a válaszokat előre is!:)



2015. okt. 11. 11:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

24%-os, neked a lovaglás abban merül ki, hogy fennmaradsz a lovon? :))


Én alapból nem értem a kérdést. Miért nem tudsz könnyíteni? Megsérültél, vagy miért? Mert ha nem, akkor évek ide vagy oda, nem kellene még terepre menni, illetve ha kiülni sem tudod - ami majdnem ugyan az, mint kengyel nélkül lovagolni, akkor meg pláne nem értem...


Nem kell szorítani, az egyensúly tart fenn a lovon. Kengyelben is gyakorolhatod úgy, hogy kis súlyt teszel csak bele - de ha oktatóval lovagolsz, akkor nyilván azt kell csináld, amit ő mond. Szóval el fogja mondani, hogy az adott pillanatban éppen mit kell csinálnod. Remélhetőleg.

2015. okt. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Szia. Én eleve voltizshevederen tanultam lovagolni, úgyhogy az első vágtám is kengyel nélkül volt, és sokkal könnyebb, mint kengyellel. Nem kell attól félned, hogy kicsúszik a lábad a kengyelből, szerintem sokkal nagyobb a biztonságérzet, ha csak annyi a feladatod, hogy szorítsd a lovat a lábaddal. Kengyellel is muszáj szorítani, tehát anélkül eggyel kevesebb dologra kell koncentrálnod. Nekem volt már, hogy estem lóról kengyel nélküli vágtakor, de az a ló nagyon "dobálósan" váltott át egyik jármódból a másikba, így a felvételnél repültem. A váltásokat kell kiülni, a többi már megy magától. Hajrá! :)
2015. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!