Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugratás vagy díjlovaglás?...

Díjugratás vagy díjlovaglás? (Lent)

Figyelt kérdés

Eljött a szakágválasztás ideje és nem tudom eldönteni, hogy ugrassak vagy díjlovagoljak. A kettőt egyszerre nem szeretném csinálni. Anyukám nem nagyon szeretné, hogy ugrassak, mert, hogy veszélyes. Engem ez nagyon nem érdekel. Lovam nincs, de valszeg jövőre lesz és a választott szakágra megfelelő lovat szeretnék. Na de térjünk vissza a lényegre. Versenyezni is szeretnék majd. Kinek mik a tapasztalatai, véleményei a két szakággal kapcsolatban?

Előre is köszönöm a válaszokat. 😊



2015. okt. 11. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Díjlovasban szereplő idomító feladatok a díjugratás alapját képezik. Ugrás nélkül lehet díjlovagolni de egy minimális díjlovaglási tudás szint nélkül nem lehet jól ugrani. A kettőt verseny szinten lehet h anyagilag nehéz összehangolni de edzésként lehet mind a kettőt csinálni. Amiket látsz lovakat nagydíjas számokban azok is mind komoly díjlovas alapokat kaptak h azon a szinten vannak. Hozzám a díjlovaglás áll közelebb de amelyik igazán jól képzett ugróló és nem csak rá van zavarva az akadályra abba azért van egy L-M díjlovas szint. szóval nekem ez a véleményem.
2015. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lovaglás alapja a díjlovaglás, tehát, amit ez előtt csináltál az díjlovaglás volt. Nem nagydíjszinten, bármelyik ló el tud menni díjlovaglásban (az már más kérdés, hogy nem kapsz ugyanannyi pontot) az ugrás viszont már más tészta. A jó ugróló megválasztása nehezebb, mert vagy olcsóbban megúszod egy még nem kipróbált csikóval, viszont nem biztos, hogy tehetséges lesz, vagy milliókat fektetsz egy versenylóba. Tehát: A két szakágat csinálhatod egyszerre is, ez csak pénz kérdése. Próbáld ki mindkettőt, és úgy dönts, lovat, ha versenyezni akarsz ugrólovat vegyél (NEM fríz, lipicai...) és utána az edződ segítségével idomítsd! :) Sok szerencsét!
2015. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy nekünk honnan kellene tudnunk, hogy te a szíved mélyén mit szeretnél csinálni, mert hát az a legfontosabb. Mindennek az alapja az idomítás és ha még nem versenyzel, akkor ígyis-úgyis - ideális esetben - jó minőségű síkmunkával fogsz felkészülni, szóval ez elkerülhetetlen. ha szeretsz ugrani, olyan lovat vegyél, ami abban tehetségesebb, képzettebb, emellett ha kedvet kapsz, nyugodtan fektethetsz több energiát a síkmunkára és el is indulhatsz vele pár versenyen, aztán majd meglátod, hogy melyiket folytatnád szívesebben.
2015. okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy minden alapja a díjlovaglás, de versenyezni csak az egyik szakágból szeretnék.
2015. okt. 12. 18:57
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
És azt mi honnan tudjuk, hogy TE melyikben szeretnél?
2015. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha mégis rászánnád magad mindkettőre, akkor a military a te pályád.

Ha csak az egyik, akkor azt kell mérlegelni, hogy ki tudsz-e békülni a díjlovaglás mai szabályzatával, ami nem igazán az idomítottságot, az elengedettséget és összeszedettséget értékeli, hanem azt, hogy mennyire tudod gúsba kötni a lovat és kierőszakolni belőle, hogy úgy tűnjön, mintha. Ma a legfeszesebb, legidegesebb lovak a díjlovak. Ugróban ez azért kicsit más, bár a hazai felhozatal ott se sokkal rózsásabb, ezt azért le kell szögezni.

A leghosszabb élettartammal amúgy a military lovak rendelkeznek, és általánosságbna ők a legkiegyensúlyozottabbak is... De a kérdés valójában enm az, hogy én mit csinálnék szívesen, hanem hogy neked mihez van kedved.

Én amúgy úgy gonodlom, hogy esni díjlóról is lehet nagyot, nem csak ugrás közben, de a korod függvényében az anyukád szava azért döntő lehet.

2015. okt. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ugratok. Tisztában vagyok a feszéjeivel, bár komoly bajom eddig nem esett, de olyan lovon ugrok, ami bármikor tud egy hatalmasat rakni magán, mégis ajánlom. Persze ez a én vélemyényem, ezt szeretem csinálni, de neked minden hasznos tanács és tudnivaló ellenére el kell döntened, hogy mihez lenne kedved. Ha nem tudsz választani vagy mindkettő tetszik, ajánlani tudom a military - t, bár abban tényleg vannak feszélyek cross-country számban. Szerintem addig, míg nem mész nagy versenyekre, nyugodtan mindkettőt csinálhatod. A helyedben inkább ugrólovat vennék, mert azt a képesítése ellenére díjlovaglásban is elviheted versenyre.
2015. okt. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek megvan a maga szépsége, bár én a díjugratást szeretem. 2 éve versenyzek díjugratásban, és egyszerűen csodálatos. Semmi sem fogható ahhoz amikor együtt ugratsz a lovaddal. Tény és való, hogy roppant veszélyes, de ha egyszer valakit megfog, onnantól olyan mint a drog. Szerintem a lóvétel elött egy lovardai lóval menj el egy gyerek versenyre, és próbáld ki mindkettőt (pl. csinálj egy E8-at meg menj végig egy 60-70 cm-s pályán). Csak azután dönts, hogy kipróbáltad mindkettőt versenyhelyzetben is. És így azt is el tudod dönteni, hogy maga a versenyzés bejön-e neked, mert nem való mindenkinek. Ha versenyezni akarsz tudnod kell kontrolálni az érzelmeidet és az izgatottságodat, másképp ez nem működik.

Sok sikert! :)

2015. dec. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!