Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek az normális, ha...

Szerintetek az normális, ha valaki még sosem ült lovon és rögtön terepre viszik?

Figyelt kérdés
Velünk szembe van egy olyan lovarda ahol nagyon keveset vannak bent pályán és szinte mindig terepre mennek.

2015. okt. 18. 13:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
nem futószáron kéne sétálni aztán ügetni kéne megtanulj aztán mehet a terep
2015. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Az nem lovarda,a sok bohóc kóklertanya közül egy. Nem normális egyértelműen de mégis mit várunk el a Magyar lovasbandától meg úgy egyáltalán a Magyar emberek többségétől? Idióta a 80 százalékuk,nálunk ezért is tart itt a lovazás ,mert minden hülye kontár "lovardát" nyithat meg "oktatással" foglalkozhat.
2015. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem! Gyakorolni mindenképp kell különben beégés vagy nagyobb bajban baleset lehet a vége.
2015. okt. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Azt el tudom fogadni, ha valakit vezetőszáron mondjuk voltizshevederrel kivisznek, de nagyon balesetveszélyesnek tartom (Szilvásváradon mondjuk láttam ilyet).


Az mondjuk, hogy sokat mennek terepre nem jelenti azt, hogy olyat is kivisznek, aki azelőtt még nem ült lovon, de ugye a gyakoriról tudni, hogy sokan úgy járnak ki, hogy vágtában nem tudnak megülni a lovon. Szomorú. Mármint nem az, hogy nem tudnak lovagolni, hanem az, hogy tanítják őket.

2015. okt. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én felelőtlennek tartom az ilyet.

Mondjuk tudni kéne, hogy milyen jellegű a lovarda. Vannak magánlovardák, istállók, ahol pár ember összefog tartják a saját lovaikat, aztán a maguk örömére lovagolnak terepeznek. Néha kijön egy-egy ismerős, azokat lovagoltatják, bár ugye ez az ő felelősségük, ha pénzt nem kérnek érte belekötni nem lehet.

Viszont, ha "rendes" lovardáról van szó, ahol pénzért lovagoltatnak, akkor ez egy minősíthetetlen hozzáállás, ha kezdőket terepre visznek.

Én látatlanban a szóban forgó lovardát ennyi infó alapján nem tudom hova tenni, épp úgy lehet magán hely, mint nyilvános.

2015. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nagyon meredeknek tűnik és nem, nem normális, de ismerek ilyen helyet. Évekig jártam oda, életem legszebb időszaka volt. Én ugyan előtte már lovagoltam alkalmanként, de teljesen kezdőkkel is mentünk ki. Ennek ellenére a 3-4 év alatt talán két kisebb esést láttam, az is inkább lecsúszás volt. A legtöbbet mi ketten- akik rendszeresen jártunk - estünk, de ez is talán 3-4 alkalom volt (ami átlag 1 esés évente) és az is azért, mert alánk egy idő után már nem csak a legbombabiztosabb lovakat adták.

Magam sem igazán értem, hogyan működhetett így a dolog, de tény, hogy akik ott lovagoltak (akár először is), azok is csodálatosnak találták és mostanság is csak pozitív visszajelzéseket látok a weboldalukon.

Fontos, hogy aki ilyen helyre jár, hiába vágtázta körbe a környéket, ne gondolja azt, hogy TUD lovagolni!

2015. okt. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
Nem.. En is voltam igy terepen majd abban a lovardaban estem a legnagyobbat .. Futoszaron kell kezdeni ahol felmerik milyen vagy majd utana mehetsz egyedul de nem rogton terepen..
2015. okt. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én itt próbáltam ki először a lovaglást és előtte még sosem ültem lovon és nem volt semmi vezetőszár, hanem én irányítottam a lovat. Mielőtt elindultunk csak azt mutatták meg, hogy hogyan kell fogni a kantárt. De egy hónap után átmentem máshová, mert még azt sem mutatták meg, hogy milyen legyen az ülésem.
2015. okt. 19. 15:26
 9/19 A kérdező kommentje:
És teljesen nyilvános lovarda, ugyan úgy fizetni kell érte, mint máshol.
2015. okt. 19. 15:28
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkor messzire kell kerülni az ilyen helyet.
2015. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!