Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Angol telivér mén való-e...

Angol telivér mén való-e kezdő lovasnak? 15 éves lány.

Figyelt kérdés
6 éves angol telivért szeretnénk vásárolni 15 éves leányzónak. Több ismerős lovas véleménye szerint kezdő lovasnak egyáltalán nem való telivér, pláne mén! Az eladó vállalná a ló kiheréltetését, de a bizalmam elszállt ettől a lófajtától. Tapasztalatokat szeretnék kérni, a fenti lóval kapcsolatban, s ki milyen fajtát ajánl kezdő lovasnak. Az eladó szerint a ló nem kaphat zabot, csak árpát! Miért? Köszönöm a válaszokat.

#angol telivér #kezdő lovasnak
2015. okt. 18. 17:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Én lovagoltam angol telivéren. Nem ajánlom. Ha nem akarsz balesetet, akkor normális fajtájú lovat vegyél neki, és mént azt ne.
2015. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ. Az enyém való lenne neki, általában viszont se fiatal ló, se mén nem való kezdőnek.


Ha nem értetek hozzá, olyan lovat vegyetek, ami már kipróbáltan működik kezdők alatt, azokat tolerálja és ezt be is mutatja nektek, pl egy lovasiskolában. Ősszel, télen csökken a lovasok száma, akadnak eladó lovak.

2015. okt. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Egyedfüggő.Nem minden telivér mén vadállat,sok közülük olyan birka,hogy kancák közt is nyugodtan tudsz vele dolgozni.

Nem véletlen,hogy a legtöbb lovardában kezdők alatt angol telivérek is mennek,minden gond nélkül(még jó,hogy a legtöbb kezdő lovasnak fogalma nincs arról,milyen fajta lovon ül,különben lehet,hogy telimenne a gatya :) ).

Ezek a lovak a tréningtelepeken,sőt versenyeken is kancák között dolgoznak,probléma nélkül.

Vigyétek magatokkal azt,aki a lányt oktatni fogja.Üljön fel a lóra,próbálja ő ki.

Ja én több mint húsz évig melóztam versenyistállóban ilyen "vadállatok"között és jééé,még élek!Sőt semmi bajom nem lett.

2015. okt. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Telivérekről általános vélemény a versenypálya alapján h idegbeteg az összes de ez közhely. Alapvetően nem mindegyik bolond,idomítottságától függ,ha rendesen van lovagolva és nem a galoppon pörgetik még akár van amelyik gyerekek alá való. Viszont ha most herélik ki akkor egy pár hónapig még csődőrnek fogja érezni magát,de ha eddig nem fedezett lehet h nem bolond így sem . Szóval az h telivér még alapvetően nem kizáró ok , a képzettségén áll vagy bukik a dolog.
2015. okt. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat, sokat segítettetek. Ez a lovacska galoppozott, jó eredményeket ért el a versenyen.
2015. okt. 18. 18:17
 6/18 anonim ***** válasza:
15%

Korábbi kérdés alatt volt. És mivel tuti te vagy a lány és nem a szülő, pont ide vág:


Ezen az oldalon már minden "Apuuu! Légyszi vedd meg" kis sz..ros lovat kap? Egy hintaló! Az való neked! Attól, hogy ugrasz, nem tudod mi az a felelősség, mert mindent a seggedbe toltak eddig. 2 szalmaszálat tegyél keresztbe, a többi kis könyörgővel és majd utána, amikor értetek is hozzá, rájöttök, hogy senki nem tudja milyen kell nektek.

De akkor is hintaló, az ilyen értelemhez!

2015. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kedves Ismeretlen! Tévedett, nagyszülô vagyok. Ez az oldal azért jött létre, hogy segítséget kérjünk és nyújtsunk egymásnak. Az Ön véleménye egz rosszindulatú megjegyzés. Ha érdemben nem tud tanácsot adni, akkor inkább ne szóljon hozzá, mert a gyerekes, rosszindúlatú véleménye nem érdekel.
2015. okt. 18. 18:41
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
Igen. nagyszülő. Aham. És azért kellett még privátban is zaklatni és csúnyát írni.
2015. okt. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Részemrôl a vitát lezártnak tekintem. Privátban megkértem, hogy kerülje a hasonló hozzászólásokat. Alapból nem jellemzö rám a csúnya beszéd. Legyen boldog!
2015. okt. 18. 19:02
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
A galoppról lehozott telivéreket viszont átkel lovagolni/lovagoltattni mert azok nem belovagolt lovak,annyi h be vannak ülve,súlyt elviseli meg irányítani lehet de nem több. Ez külön macera lehet ,de ha van rá lehetőség és alapvetően jó agyú ló akkor ez sem kizáró ok.
2015. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!