Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon régóta szeretnék egy...

Nagyon régóta szeretnék egy lovat és a szüleim soha sem engedték de most beleegyeztek. Tudni kell hogy egészen kicsi korom óta lovak körül vagyok, akadályokat jól ugrok. Milyen ló kéne nekem? Én egy belovagolt 3-6 éves lovat szeretnék.13 éves vagyok.

Figyelt kérdés

2015. okt. 18. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Pl. Öt évestől egy wels pónit, de ne csődört.
2015. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Póni. Az egy kissebb szelidebb fajta ló, pont neked való. Azért nem ajánlom a nagyobb fajta lovskat mert (föleg párzás idején) bedurvulhatnak és ha rajta ülsz... Póniból is lányt.
2015. okt. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Hintaló
2015. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Ezen az oldalon már minden "Apuuu! Légyszi vedd meg" kis sz..ros lovat kap? Egy hintaló! Az való neked! Attól, hogy ugrasz, nem tudod mi az a felelősség, mert mindent a seggedbe toltak eddig. 2 szalmaszálat tegyél keresztbe, a többi kis könyörgővel és majd utána, amikor értetek is hozzá, rájöttök, hogy senki nem tudja milyen kell nektek.

De akkor is hintaló, az ilyen értelemhez!

2015. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
82%
Haflingi , welsh cob , fjord .
2015. okt. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy nem a mérdésedre válaszolok, de azok akik olyanokat irnak hogy nem tudsz semit nem csinalsz semit csak megkapsz mindent.... mondanam szinten 13 eves vagyok, vettunk egy ponit, 7 evig lovagoltam lovardakban most a sajat ponimon, most lovardaban tarom de elotte egy ismerosunknel volt, es mindent en csinaltam tragyazas etetes, mert egy lo nem csak a lovagolgatasra kell kemeny munka is jartam ki terepre iedt meg velem nem egyszer a lo indult el nem estemle sem siman konrollaltam a ponit, jo sok kis divatlovas van aki csak hirtelen fellangolasbol, appuuu vegyunk egy lovat mert az olyan cukkiiii, de vannak a normalisak is, en sosem voltam biztos magaba most 13 evesen mar van anyi tudasom hogy lovat tarthassak rengeteg segitseget kertem regen meg mig nem volt lovam h mindent megtudhassak, es anyi tudas gyult osze evek alatt aminel addig nem birsz tobet szerezni amig nincsen sajat lovad, 4 honapja van meg a ponim, de semmi baja nincs, pedig olyan embertol hoztuk el hogy ennek a szerencsetlen poninak minden baja volt, savos patairhagyulladasa, a laba tul volt terhelve, most miota nalam van a gondjai egy honap alatt szepen elmultak kentem a labat in erosito vitaminnal meg porcokra meg mindenfelere jo elmult a labfajasa, soha nemvolt nalunk semmi baja, es kedves kerdezo, ha ugy gondolod magadrol hogy tenyleg nemcsak azert szeretnel lovat mert az meno meg cuki, hanem tenyleg gondjat viselned, es a tragyazast sem masra hagynad meg a pucolast etetest csak akkor vegyel lovat ha nem csak szorakizgatni kell, es ha nem vagy biztos magadban oktato segitsegevel vagy jo lovasok segitsegevel vagj bele, es inkabb egy ponjt, kislovat ajanlok, es kancat, nem az a fontos h mien fahta, enyem "keverek" de meg jobb mint "fajtatishzta" tarsai
2015. okt. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos csillagom, biztos van egy edződ, aki ismeri a tudásod és a céljaidat, ha már ugratsz.

Mire kell? Hobbizni, hobbi szinten ugrani vagy versenyezni?

Első lónak inkább 8-10 éves kortól válogatnék, elsősorban heréltet. Azért, mert a 3-6 éves viszonylag frissnek számít, ráadásul jóérzésű ember nem ül 3 éves kora előtt lóra, tehát 3-4 éves korosztályt egyből ki is lőhetjük.


Gondolom még fogsz nőni, én egy év alatt nőttem 10 cm-t ebben a korban és még utána is apránként ennyit, szóval ha most 150 centi vagy és a tornasor végén állsz jó eséllyel leszel 170 vagy magasabb (a nemed ugye nem írtad). Szóval nagyló méretben gondolkodnék, olyan 160-170 cm marmagasság körül.

Mindig ki kell próbálni, neked is és az edződnek is, hisz ő érezni fogja, hogy neked az a ló jó lesz-e vagy sem, el tudod-e vele érni a célodat.

2015. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Ne hallgass azokra, akik hintalovat vagy pónit mondanak! Valóban léteznek kedves, aranyos pónik, de a legtöbb makacs, undok, magának való. Hallottál arról az esetról, amikor még évekkel ezelőtt leharapta egy ló a saját gazdája kezét, mert aznap kicsivel később hozta a zabot? Nos, hadd pontosítsak, PÓNI VOLT.

Nem elijeszteni akarlak ezzel, csak ha póni mellett döbtesz, kétszer is fontold meg, kérlek!

Én 5-7 éves kisbérit, kisbéri félvért vagy kabardinit ajánlanék. Telivéreket és csődöröket soha, legjobb véleményem szerint a herélt, de igazából a lótól függ, hiszen ugyanolyan egyéniségek, mint az ember :)


Egy sokat tapasztalt lovas\lovász

2015. okt. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Ugy vagy lovasz, mint a kersezo szellemileg fejlett. Te is csak egy kis takony vagy, aki vedi a "mostakarom" generaciojat. Dolgozzatok meg erte es ne apuci-anyuci penzere verjetek a nyalatokat.

Fel sem tudjatok fogni mi penz egy lo eltartasa es azt munden honapban megtermelni. Lehet takarodno dolgozni!

2015. okt. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előre is bocsi az OFF-ért!


Kedves Virág!

A gerendási póni esete kirívó volt, egy elhanyagolt, fejre nőtt jószágról volt szó. Az ilyen helyzeteknek mindig megvannak az előjelei és nem csak a póniknál, hanem a nagy lovaknál is. Ha a lovad bunkó és akaratos és te nem kezeled, akkor az is harap, rúg, neked megy. Ezt kezelni csak határozottsággal lehet, illetve meg is kell tanulni valakitől, hogy meddig lehet elmenni és mit hogyan kell lereagálni, mert az addig bűbáj lovacskából nagyon hamar egy sunyi, akaratos dög lesz, mert minden sz@r rá van hagyva.

Tehát emiatt megbélyegezni a pónikat nem kéne, tény hogy több köztük a makacsabb példány, de aki kellőképpen tudja kezelni annak nem lesz vele problémája.


Kérdező!

Honnan tudjuk, hogy milyen ló kéne neked? Nem tudjuk hogy lovagolsz, hogy viselkedsz a lóval, mi az a cél amit el szeretnél érni és mi az a nehézségi szint, amit tudsz kezelni. Ezt a témát a lovasedződdel kell megbeszélned, aki ismeri a tudásod és a határaidat. Mert pl versenyezni akarsz, kinéztek egy tök jó ugrólovat, jó pályákat megy, de nehezebb lovaglású, ilyenkor kell döntened, hogy szenvedsz-e fél-1 évet míg összeérsz a lóval és a tudásod is ott lesz, hogy jól tudd lovagolni, vagy inkább egy könnyebb lovaglású lovat választasz.

Szóval ebben így látatlanba senki nem tud segíteni, csak a körülötted lévő más lovasok, de legfőképp az edződ, az anyagi határokat, meg úgyis a szüleid szabják. Azt se feledd, hogy a felszerelés is mire mindent megveszel simán lehet 100-150 ezer Ft.

2015. okt. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!