Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan lovaglónadrágokról, aminek a tapadása szövet rátéttel van megoldva? Elég az egy kezdőnek, vagy már érdemesebb beruházni egy bőr tapadásos nadrágra?

Figyelt kérdés
2015. okt. 20. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen mindegy. Simán farmerben lovagolok, mert kényelmesebb, mint ez a tapadós vacak.

Szőrén és nyeregben egyaránt az egyensúly a lényeg, nem a nadrág. A rávarrás pedig csak a gyors kikopást előzi meg, nem pedig a tapadás miatt van.

2015. okt. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En mikor tanultam lovagolni csak egy vékony cicanadragban lovagoltam. De van olyan barátnőm aki nyron egy sortva vagy egy bikiniben lovagol. Es semmi baja sincs. Nem a gatya a lenyeg en azt mondom.
2015. okt. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nadrágon a rátét nem a tapadás miatt van, hanem pl. egy bőr rátétes strapabíróbb. Amennyiben a pénztárcád megengedi érdemes ilyet venni,ha hosszútávon fogod űzni ezt a sportot, de simán megteszi egy szimplább darab is. Én 15 éve lovagolok, általában Dechatlonos olcsóbb lovaglónadrágokat használok, illetve időnként beruházok egy téli vastagabb darabra. Simán kitartanak 1,5-2 évig. Akkor nyűttem jobban a gatyákat,amikor heti 5-6alkalommal lovaztam. Egyébként a lóra nem kell ruházattal tapadni, az ülésed és a tartásod a lényeg.
2015. okt. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a gatyarohasztó nyáron shortban voltam a lovon.Szőrén is, nyeregben is. Bár inkább szőrén. :)

A gatya térdvarrása csak a kikopás miatt van, én beruháztam télire egy vastagabb lovasgatyóra.

Nyáron meg marad a "pucérkodás" vagy egy sima cicanaci.

2015. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :) Én is farmerban voltam először, csak mondta az oktató, hogy a nyeregben még annyira se fog csúszkálni a lábam lovaglónadrágban, mint farmerban.
2015. okt. 20. 21:42
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Most válts oktatót, még csak az alapnál mondott ekkora bődületes marhaságot. Mindegy milyen nadrág van rajtad, ha oldalról nem szorítasz és nem nyomod le a sarkad a kengyelben. Ha kell huzz 1-2 lyukat a szíjon és könnyebb lesz megtartanod magad. Akkor lógattasa a lábad, mikor már van ülésbiztonságod.

Sok sikert :)

2015. okt. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!