Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam nem akar menni, mit...

Lovam nem akar menni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha nem vezetik vagy nem mennek mellette,akkor egyszerűen megáll,én pedig indíthatom csettegek neki,lábammal jelzek de hiába.Idősebb ló,tizenöt éves.Előző gazdáinál kisgyerekek lovagoltak rajta,szóval gondolom vezették,lehet,hogy megszokta,hogy vezetik ezért nem akar menni?Vagy azért,mert ő a főnök?Ha igen,hogy tudnám erről leszoktatni?

2015. okt. 24. 15:17
1 2
 1/15 anonim válasza:
27%
Biztos megszokta a vezetést. Pálca, pálca, közben csizmasegítség végig, de rendesen, és ha akkor se megy, büntetőpálca. El fog indulni. A szárkapcsolat megfelelő? Tehát kellően feszes a szár, és kéz alatt van? Mert ha túl hosszú a szár, akkor kb. bármelyik ló megállhat, ha nincs kedve menni. Ne csettegj, azt csak a földről szabad, ha a hátán ülsz, akkor nem.
2015. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Nyugodtan csetteghet a hátáról is...

Futószáron, vagy ostort tartó személy segítségével próbálkozzatok, de fontos a következetesség. Kis csizma, kis csizma, ha semmi, akkor két erős pálcaütés (ezután jön az ostoros segítsége). ha ezt így ismétlitek, azonos erősséggel és sorrendben rá fog jönni, hogy jobb, ha a gyenge csizmára elindul.


A másik, hogy a nyereg biztosan tökéletesen passzol? Nem hosszú, nem fekszik a marján, stb?

2015. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
No és a csípővel tolás, az megvan?
2015. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A csípővel tolást már próbáltam,minden alkalommal amikor nem akar menni ezt csinálom.A nyereggel szerintem nincs baj a marján nem fekszik más baja meg nem hiszem,mert amikor valaki mondjuk sétál mellette vagy előtte(nem fontos vezetni)akkor már megy.A szárakat feszesen tartottam legutóbb és ettől igaz még nem indult meg,de legalább könnyebb volt kezelni amikor meg akart fordulni vagy akármit.A többi tanácsot még nem próbáltam ki de arra is sort kerítek.
2015. okt. 25. 10:37
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem hívj magad mellé egy edzőt, aki segít. Szerintem tud az a ló menni, csak nem szeret dolgozni. Összefogod röviden a szárat, alá pöccintesz kettőt a pálcával és akkor menni fog és utána is határozott csizma.

Van egy iskolaló, akit lovagolni szoktam, egy jó tempóban közlekedő ló, amennyiben határozott lovas ül rajta, különben képes eljátszani a hattyú halálát. A másik, hogy lógó szárakkal nem lehet lovagolni, szóval a szármértékre is figyelj.

Terepen is ilyen lusta vagy csak pályán játssza el?

2015. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Egy szó. SARKANTYÚ. Nem kell szétrúgni az odalát. Csak odatenni, hogy tudja mi a dördés. 900 ft a dechatlonban.

Ennyi a titok.

Nekem is van 3 lovan, abból is kell az egyiknek bökő a karámban, mert útálja. terepen egyikhez sem kell.

Nem kell "edző" meg kísérgetés.

2015. okt. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A sarkantyúval annyit fog elérni, hogy a csizmát utána még ennyire se fogja felvenni a ló. Ezért használunk enyhe csizmát ostorral kiegészítve, hogy a finom segítségre kondicionáljuk a lovat.
2015. okt. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És terepen melletted is van valaki ostorral? "Imádom" az ilyen karámhuszárokat. Képzeld, hogy vannak lovak, amiket csak sarkantyúval lehet lovagolni. Nem hülyeségből találták ki.
2015. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem rossz dolog a sarkantyú, de az csak biztos lábú lovasnak való, aki tudja mikor mit csinál a lábával, mert egy felhúzott sarokkal lovagló vagy kalimpáló lovas bizony hamar megtapasztalja milyen hatása lehet.

De igen is kell edző vagy egy tapasztalt valaki, aki megmondja, hogy hogyan fest kívülről, amit az illető leművel a lován és tanácsot ad neki. Lehet más alatt az a ló teljesen jó működik, mert kellően határozott vele, és odacsíp neki idomítópálcával amikor kell. Meg amíg nem tudja valaki eldönti, hogy vele domináns-e a ló vagy sem, annak nem adnék sarkantyút.


A kérdező lova idősebb, de nem öreg, ezelőtt nem kértek tőle komolyabb munkát, most pedig lehet, hogy csak nem fűlik a foga a munkához,ezért nem akar menni.

2015. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az utcán szoktam lovagolni,mert a falu közepén lakunk ezért végig kell mennünk elég sok utcán mire kiérünk a határba.Ott pedig megy csak rámegyünk egy földre és néha szinte már magától indul vágtába.Vagy volt már olyan is amikor az egyik utca mellett volt egy kisebb darab föld és ott is megindult először gyors ügetésben aztán meg tekergette a fejét és kicsit megugrott(de gondolom csak örült vagy ilyesmi.A lónak viszont nincs patkója,kellene neki?régen szerintem az előző gazdáinál valamit dolgozhatott,mert mondta a gazdája,hogy kisgyerekek is szoktak lovagolni rajta meg,hogy egy 40 pernyire lévő városhoz is kilovagolt vele a vásárba.Meg majd más lovassal akarok megpróbálni lovagolni,hátha úgy nagyobb kedve lesz menni,hogy még egy ló sétál mellette.Eddig azért nem lovagoltam mással mert a faluban nem sokan lovagolnak.
2015. okt. 31. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!