Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a ló szerintetek jó lenne?

Ez a ló szerintetek jó lenne?

Figyelt kérdés

4 éves korom óta lovagolok, nagyon szeretek a lovak között sürögni-forogni, etetni őket és úgy döntöttem, hogy összegyűjtöm a pénzt két lóra. Az egyik egy shetlandi vagy egy welsh póni lenne, a másik pedig egy iskolaló. Mivel nincs egy rendes bértartás a városunkban, és nincsenek lovardák a közelben, csak úgy 45 percre innen, ezért úgy döntöttem, hogy otthon tartanám és két pacival számolnék. Már tettem fel egyszer egy kérdést, hogy melyik ló a legszimpatikusabb, de istenigazából nagyon drágák voltak... Éppen ezért, egy rendes árú, megfelelő életkorú és temperamentumú lovat néztem ki: [link]

Közel is van, nagyon tetszetős ló, a célra megfelelő és egészséges. Szerintetek milyen? És valami shetlandi pónival tartanám, mivel az olcsóbb. És a felszereléseket pedig 150.000.Ft-ot számolok. A havi pénz, amelyet rá tudok szánni a tartására 40.000.Ft. Naponta kétszer vinném lovagolni.

Ez így megfelelő tartás lenne?


2015. okt. 26. 18:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Szeret menni = úgy elvisz, mint szél a szaros papírt

Írni sok mindent lehet. El kell menni hozzáértő személlyel és megnézni. Ebből a hirdetésből nekem nem sok minden jön le.

2015. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Mégis minek lovagolnád naponta kétszer?


A ló elmegy, bár 12 éveset én már nem vennék a magam részéről, mert nem tudni hányezer km van benne, a magyarországi lovak pedig tizenpár éves korukban többnyire tropák. Sajnos.

2015. okt. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Bocsi, egy lovaglást gondoltam... Fáradt vagyok picit. Egyszerűen nem tudom, hogy milyen lovat vegyek akkor, mert mindegyik szövegben van valami kikötés számotokra (ami nem baj, mert én biztosan még a keheset is megvenném, ha nem mondanák, hogy az :D) Nem is akarok valami túl drágát, de azért az elvárásoknak megfelelő legyen.
2015. okt. 26. 18:11
 4/19 anonim ***** válasza:
Azért van ez, mert a jó (és ez a hirdetésből is kiderül) ló meglehetősen ritkán olcsó. Ilyen árban olyasmit kapsz, amiket linkeltél. Vagyis a franc se tudja, hogy milyet, de leginkább átlagosat vagy azon alulit, attól meg nyilván nem lesz senki elájulva.
2015. okt. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%

Ha normális áron akarsz lovat, akkor felehtsd már el a lovasok.hu-t!!!

Láttam az előző kérdésed is.

A ló nem cdak egy hírdetés. A jófogason is vannak ilyen lovak fele ennyiért és hozzáértő kísérővel még alkudhatsz is.

Egy lovas ismer más lovasokat. Kérfezz körbe, tud e valaki eladó lovat. Kissebb falvakban fillérekért adják az idősebbek a lovakat, mert a gyerekeik már nem akarnak fohlalkozni velük.

A lovasok páunt háu pedig nem más, mint gazdagék magamutogatása, hogy vagyonok fekszenek nekik egy lóban és ezt mind vissza akarják kapni.

2015. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Vegyek cigányéktól 100-ért, állítólag wels pónit? Hát nem, azt most nem. De tanyán végül is próbálkozhatok. Köszi a tippet! :)
2015. okt. 26. 19:08
 7/19 anonim ***** válasza:

A kupec meg csak ott nem bssza át, ahol nem akarja...

Idő kell ahhoz, hogy az ember megtalálja a neki valót mind árban, mind küllemben, képzettségben, temperamentumban, ennyi a titok.

2015. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Pont a jófogást felejtsd el a lovasok . hun több esély van a jó lóra. Ez azért már fényévekre jobb azoktól amit az első kérdésedben linkeltél,ezekből a képekből nem derül ki h milyen de annyit ez legalább már megér h érdemes ránézni. Nem biztos h elvisz, minden hirdető kicsit szépíti a dolgokat ,lehet jó lovat találni csak oda kell figyelni kitől veszed. pl ilyen tanyabohócoktól ahol ott a fólia "istálló" meg a rozsdás traktorfelni a ló mellett ilyentől biztos nem fogsz jó lovat látni. Ezeket egyből szűrd ki ,ne is menj rá a hirdetésre . Erre a lóra már lehet érdemes lenne rászánni egy napot elmenni megnézni. De ezekből a képekből max ennyi derül ki.
2015. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

3 emberkét viszek majd:

Egy állatorvost, egy lovasoktatót, és egyik ismetõsömet, aki már 13 éve tart lovat. Így biztosan nem lövök mellé. :D

2015. okt. 26. 19:47
 10/19 anonim ***** válasza:
Hozzátok el sakkosan. ismerősöd leüti a parasztot te meg lépsz a lóval..(haha nem volt vicces)
2015. okt. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!