Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Konnyebb lesz a vagta ha mar...

Konnyebb lesz a vagta ha mar nem futoszaron megyek?

Figyelt kérdés
Most vagtazok mar masodjara de csak futoszaron mert elotte volt egy nagy esesem es korhaz lett a vege ezert kertem az edzom hogy futoszaron menjunk. Viszont szerinte mehetek mar egyedul is. A futoszaron eleg fura volt mert sokat dolt befele ezert nem volt tul kenyelmes. Ugye szabadon , egyenesen sokkal kenyelmesebb ?
2015. okt. 28. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen kényelmesebb lesz futoszar nelkul. En futoszaron soha az életbe nem tanultam meg a vágtat.
2015. okt. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
34%

Szia! Könnyebbnek nem könnyebb mint szabadon.

A futószáron sokkal könnyebb vágtázni mint nélküle.

Ez az egész ló és ember függő. Szabadon sokkal több dologra kell figyelni mint futószáron. Ültem már olyan lovon pl. Aki körön futószár nélkül is befele dőlt. Szabadon több az esélye annak hogy elvisz a ló,bakol..stb szóval mind a kettőnek van előnye hátránya. Haladó lány lovas

2015. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Én futószáron kezdtem, két alkalommal voltam úgy. Nekem is ugyanez volt a problémám. Mivel amúgy korrekt volt az ülésem, meg minden, harmadszorra már elengedett szabadon az edzpm egy nagyon jó vágtájú lovon (az ide járók 90 %-a rajta tanult vágtázni). Kicsit korrigálta a szártartásom és az ülésem egy órán belül, és azóta nem is vágtáztam futószáron. Szerintem sokkal könnyebb.
2015. okt. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Az én lovamon ezerszer könnyebb futószár nélkül vágtázni; ő akkor bakkol, amikor futószáron van.

De ismerek olyan lovat is, aminél ez pont fordítva van... : )

Remélem, amelyik lovon te mész az mindenhogy jól vágtázik!

És sok sikert a vágtatanuláshoz! :D

2015. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom emberek !:) tuti izgulok majd de remelem menni fog egyedul is
2015. okt. 28. 22:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is futószáron kellett kezdenem, de 2 alkalom után edzőm belátta, hogy inkább szabadon próbálkozzunk. Egyből ment is szépen, irányítás, tartás, minden rendben volt.
2015. okt. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!