Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan küzdjem le a görcsös...

Hogyan küzdjem le a görcsös félelmemet vágtában?

Figyelt kérdés

kicsit több, mint 2 hónapja kezdtem el újra lovagolni 10 év után (most 21 vagyok).


Elméletben tudom, hogyan kéne ülnöm, (kinyitott vállakkal, leengedett sarokkal, lent tartott kezekkel), de mikor megindul a ló valahogy mindíg reflex szerűen össze húzom magam, és a ló ezért nem úgy reagál ahogy kéne, mert nem tetszik neki sem, hogy felemelem a kezem és szorítom az oldalát, előre dőlök és ezért nem tudok a fenekemen ülve maradni. Folyton küzdök magammal, hogy leküzdjem a félelmem és "átadjam" magam, de pár ugrás ereéig megy, aztán megint elromlik valami :S

Lehet kisebb lovon kéne lovagolnom? Mindíg azt érzem, hogyha hátra dőlök és leengedem a sarkam, a lónak sokkal kiszolgáltatottabb helyzetben vagyok, könnyebben le tud dobni, stb. Lehet azért van, mert nem elég erősek a combjaim... meg elég sokat megy a ló, és látom már mire fel ülök rá, ment pár menetet, és már eléggé makrancos kedvében van, nincs semmi kedve az egészhez, és valahogy félek hogy nálam telik be neki a pohár vagy nemtudom :D



2015. nov. 3. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne izgulj rá. Lazulj el és VÁGYD a sebességet. Olyan, mint a biciklizés. Sok sikert.
2015. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szabadban jobban megy, mikor mehet a lovam előre, és tudom, hogy nem kell visszafognom, de fedelesben nehezemre esik...
2015. nov. 3. 22:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kicsit visszanyúlnék az alapokhoz,és futószáron hevederben vagy nyeregben kengyel nélkül gyakorolnám a vágtát. Amikor megvan a kellő ülésbiztonság, akkor próbálkoznék szabadon.

Ha magabiztosabban ülsz, akkor az se fog zavarni, ha a ló egy kicsit hisztis, mert egy-két bakolást is könnyedén ki tudsz ülni.

A futószár a combjaid erősítéséhez is jó, lovagolj sokat kengyel nélkül idomító ülésben, ügetésben és vágtában is.

2015. nov. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igyekszem futószáron is gyakorolni, csak az egyik oktatóm nem akarja már hogy futószáron menjek, a másiknál meg a ló amin ülök nem képes körbe menni a futószáron csizmasegítség nélkül (mindíg kisodródik, és szembe fordul a futószárazóval, megáll, nem a körön fut, hanem kifelé ki akar térni stb..), ami kicsit megnehezíti a dolgom megint, és nem az ülésre koncentrálok...:D de remélem valahogy majdcsak belejövök ^^
2015. nov. 6. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!