Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nézi le sok lovas a...

Miért nézi le sok lovas a kutyásokat?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom a kérdést, őszintén érdekel a válasz. Tudom hogy vannak akiknek nem ilyen idióta, beszűkült látókörük van, és olyanok is, akik tökéletes harmóniában élnek együtt lovakkal és kutyákkal, velük semmi bajom nincs. Viszont benne vagyok több facebookos lovas csoportban (szeretem a lovakat, érdekel sok minden ami velük kapcsolatos), többek között itt is viszont nagyon furcsa esetekkel találkozom. Ha valamilyen módon szóba kerülnek a kutyák, a kutyázás, sok lovas embertől lenéző véleményeket lehet olvasni. Hasonlóval már élőben is találkoztam. Ezek a lovasok folyton azzal jönnek, hogy ők egy 500 kilós állattal építenek ki kapcsolatot, meg felháborodnak, ha azt mondják hogy a lovaglás nem sport, de röhögnek ha azt mondják nekik, hogy a kutyázás is lehet sport. Miért nem vesznek minket komolyan? Azért, mert mi csak 2-80 kilós állatokkal foglalkozunk?

Pedig ugyanúgy ötkor kelünk, hogy suli előtt még tudjunk foglalkozni a kutyussal, ugyanúgy nem kelünk hétvégén sem tízkor, a kutyáknak ugyanúgy el kell nyerni a bizalmát és a tiszteletét, hogy igazán erős kötelék alakulhasson ki köztünk. Kutyásként nekünk is folyton tanulnunk kell, mi is minél több időt igyekszünk a kedvencünkkel tölteni, mi is elköltünk rájuk ha nem is milliókat, de több százezret egy-két év alatt. Na és persze a kutyánk a család tagja, a falkánk része, vele teljes az életünk. A kutyatartás szintén nem hobbi, sokkal több annál. A kutyát megfelelően nevelni és tanítani sem olyan egyszerű feladat, mint amilyennek egy kívülállónak tűnik. Nekik is lehetnek rossz napjaik, ők is kamaszodnak. Közöttük is vannak könnyebb és nehezebb esetek, megadóbb és dominánsabb, szófogadóbb és makacsabb, gazdimániásabb és függetlenebb egyedek. Nincs semmilyen téren olyan séma, amit minden kutyára rá lehetne húzni, éppen ezért minden gazdinak hatalmas feladata van. A kutyákkal is számtalan sportot lehet űzni a vizsgákon és azokon alapuló versenyektől (BH,IPO) kezdve a dog dancingen, a canicrosson, a bikejöringen, a frisbee-n, az agilityn keresztül, a kiállításokon(!), az obediencen, a mantrailingen, a flyballon, a szánhúzáson, a coursingen át a súlyhúzásig és a kötélhúzásig. Ezek mindegyike fizikálisan és mentálisan is igénybe veszi a kutyust és gazdáját egyaránt, rengeteg felkészülést igényelnek. Akárcsak például a díjugratás vagy a díjlovaglás.

Persze a két faj nem összehasonlítható, de nem értem, miért alakult ki sok lovas részéről az a téves képzet, hogy a kutyás társadalom nem ér annyit, mint ők.

Annyira felhúztam magam múltkor egy enyhén nagyképű lányon, hogy muszáj a témát felvetnem. Magyarázatot várok :)

Írhatjátok, hogy csak maradjak csendben mert nincs lovas múltam - ez tény. Soha nem lovagoltam, nincs saját lovam, a legjobb barátnőmnek van egy.



2015. nov. 7. 13:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

És ez fordítva is létezik. Félreértés ne essék, lovas és kutyás is vagyok, lovagolok és lovakkal dolgozok. Emellett Cesar Millan nevelési elvét alkalmazom a kutyáimon.

Nem illik összevetni a kutyázást és a lovazást, teljesen más a kettő, ahogy a macskázás is és a rágcsálókkal való foglalkozás is.

2015. nov. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
34%

Nekem ez tök új, ilyennel még nem is találkoztam. Max olyanról hallottam, hogy esetleg haragszanak néha a kutyásokra, mert van néhány felelőtlen gazdi, aki nem tanítja meg jól a kutyáját (nem tudja visszahívni magához pl), sőt, még ahhoz is lusta, hogy normálisan sétáltassa (gondolok itt azokra akik ülnek a kocsiban a kutya meg kocog utánuk, és ez a "sétáltatás"), és balesetet okoz azzal, hogy a neveletlen kutyája nekirohan a lónak nagy hanggal, az pedig megrémül a lovas alatt.


De hogy lekezelik őket mert hogy az nem akkora felelősség és nem olyan nagy dolog? Ez tök új. Az olyan rétegtől tudok ilyesmit elképzelni, akiket apuci anyuci teletöm pénzzel, és az "elit" lovas rétegbe tartoznak..

2015. nov. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Én is írtam, hogy nem összehasonlítható a kettő, de azért mégis... egyik sem kevesebb a másiknál.

Második, sajna velem nem egy ilyen jött szembe már. Felnőttől is elhangzott egy olyasmi mondat, hogy "az egy dolog, ha együtt élsz mondjuk egy kutyával, de itt egy test és lélek vagytok edzéseken", nem szóról szóra de majdnem. Nem mondom azt hogy ezen rágódom napokat, de kicsit bántó.

Ennek ellenére abban igazad van, hogy a gyakoribb, ha egy olyan, aki szeret és tart bármilyen állatot, az a többit is szereti vagy legalábbis tiszteli.

2015. nov. 7. 15:21
 4/28 anonim ***** válasza:

Hát ezt én is szeretném tudni. Egyszer én is feltettem ezt a kérdést, de majdnem kinyírtak miatta. Az egyetlen indok amit folyton emlegetnek az, amit te is mondtál, hogy a ló nagy, veszélyes és drága. Na most egyrészt ezek közül egyik sem a "ló érdeme", másrészt egy kutya is tud veszélyes lenni. Szóval nem értem. Normális indokot még sehol sem hallottam. Nem értem miben befolyásolja az az életüket, ha a kutyázást is megbecsülik és tisztelik. Én kutyás vagyok, de soha eszembe sem jutott, hogy lenézzem a lovasokat, sőt nem is érdekeltek sosem. Így sokként ért amikor tök véletlenül találkoztam a lovasokból áradó gyűlölettel. A kutyákat valami alacsonyabbrendű állatoknak tartják, vagy én nem tudom... Annak ellenére, hogy a kutya volt az első háziasított állat és egészen speciális helyet foglal el az ember életében. A kutya az konkrétan akinél a társai és az emberek közötti vonalak elmosódnak. A kiskutyák ösztönösen vonzódnak az emberhez, akkor is ha az beléjük rúg, kidobja őket stb... A legtöbb más háziállat megszokja az embereket, megtanulja, hogy onnan kap enni. Még azt szokták mondani, hogy a lovak nélkül sehol sem lennénk, annyit "segítettek" a történelmük során. Hát ez szép és jó meg igaz is, viszont nem tudom más hogy van vele, de számomra valahogy vonzóbb egy olyan állat aki magától működik együtt és nem "betörni" meg kényszeríteni kell. A kutya szereti, imádja azt amit csinál, a ló viszont nem, és ezt nem én mondom hanem egy lóimádó ismerősöm a saját lováról. Plusz a kutyák is ugyanúgy mindenütt jelen vannak a történelmünk során és ugyanannyi, ha nem több hőstettet hajtottak végre.

A múltkor hallgattam egy műsort valami lovakkal foglalkozó családról. Nagyon szimpatikusak voltak, egészen addig amíg a férfi be nem nyögte, hogy sok ember azt hiszi, hogy a lovak olyanok mint a kutyák, de ez nem igaz, mert a lovakkal foglalkozni kell mint egy gyerekkel! Mondom MIVAN? Mert a kutyával nem kell? Mindezt olyan lenézéssel és undorral a hangjában, hogy csak na... Ország-világ füle hallatára hogy képes egy okos, értelmes, állatokhoz értő ember ilyet kiböfögni?

2015. nov. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Meg még azon is meglepődtem, hogy milyen idegbajt kapnak ha az Olimpiát megemlítik a kutyás sportokkal kapcsolatban. :D Őrületes őrjöngést tudnak rendezni miatta. Olyan mintha fenyegetve éreznék magukat a kutyásoktól de mégis miért?? Semmi befolyással nincs az életükre.

Ja és aki azt hiszi a kutyával, akivel gyakorlatilag egy falkában élsz, nem vagy egy test és lélek, annak fogalma sincs a komolyabb kutyakiképzésről.

2015. nov. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
48%

Én meg amondó vagyok, hogy akinek bizonygatnia kell, hogy de márpedig az amit ő csinál, az is van olyan jó (vagy jobb), mint a másik foglalkozása/hobbija, ott igen nagy önértékelési és/vagy tudásbeli hiányosságok vannak. Mindkét oldalról. Feleslegesnek és kicsinyesnek tűnik minden ilyennemű vita.

"Lovasok,kutyások,macskások..." Lemaradtam volna az állattartók kasztrendszerének kiépüléséről? Ez...eléggé primitív.

- Második voltam.

2015. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Akik állatokkal foglalkozó emberek nem értem mért nézik le egymást!Hisz egyik sport olyan gyönyörű,mint a másik állatokkal vagy azok nélkül..

Nekem is van kutyusom,nagyon szeretem,a legjobb barátom és foglalkozok lovakkal is nagyon sokat,sőt lovam is van,aki életem része úgy, mint a kutyám!Számos ismerősöm lovazik és kutyázik is..

Buta az,aki lemondja a másikat ezért vagy magát ezt az elfoglaltságot!

2015. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Az a baj h a fb on éltek nem a valóságban. Ott bárki bármit leírhat ezekbe a hülye csoportokba is csak az álszent köpönyegforgató emberek vannak. A lovardák tele vannak kutyákkal (szerintem nincs is olyan ahol nincs kutya) a lovasok 90 százaléka is kutyát tart . Én lovas vagyok de kutyám is van,nem is találkoztam ilyennel amire ki vagy akadva. Sokszor azzal van a baj h páran úgy akarnak bánni a lovakkal mint a kiscicával,és esetleg itt vetődik fel a téma h a lovaknál azért több biztonsági szabály van amit be kell tartani,mert hamarabb agyontapos mint egy Német juhász vagy egy kistacskó. Én ezen a véleményen vagyok ,de ez nem az h most a kutyásokat alább rendelném vagy lenézném csak a két állat nem azonos bánásmódot igényel és nem egy lapon említendő + az h valaki kutyát tart még nem azt jelenti h egy lóra is felkészült már (sokan gondolják ). Azokra a kutyásokra haragszok akik direkt kiviszik más kapujába szaratni a kutyát h ne nekik szarja össze a kertjüket,persze zacskót vinni már derogál neki amibe felszedné de a lovasokat megszólja ha megy egy lovascsoport az utcába,odatrágyázik egy ló és a "bunkó paraszt nem cipel a hátán vödröt meg lapátot h felszedje a lószart a ló után" . Itt nem azon múlik ez a dolog h lovas vagy kutyás -e valaki,a magyar alapvetően lenézi egymást,nincs összetartás egy szar népség,a fb -on meg mindegyik csak a kirakatpolitikát csinálja,lehet ott ugat a kutyásokra h Ő mekkora lovas aztán az életbe meg sehol semmi ,lovardába is a tápláléklánc legalja . Álszentek az emberek..
2015. nov. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Én inkább "lovas" vagyok, mint "kutyás" (amellett, hogy a kutyákkal is jól kijövök), de ezzel így még én sem találkoztam, sőt, a fedelesünket ki szokták bérelni agility-versenyekre, és tök jó bulik. Azt nem szeretem, ha valaki neveletlen kutyával császkál, mert az valóban veszélyes lehet, nem is kicsit. Bár a legtöbb lovunk négy lábra van patkolva, azt szoktuk mondani, hogy majd elrendezi, ha zavarja a kutya... De ilyen hála az égnek ritkán van. Aki lovardába, versenyre megy, az általában (mondom: általában) a kutyáját is erre neveli. Viszont van most egy bizalmatlan lovam, őt nagyon szívesen behoznám a lakásba, hogy többet lehessen velem :)
2015. nov. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

",a magyar alapvetően lenézi egymást,nincs összetartás egy szar népség," -> Itt írtad le magadat kedves barátom. És azt hiszem ezt minden jóérzésű magyar alátámaszthatja. Nagyon nagy divat lett, hogy néhány jellemtelen, hazátlan senkiházi a saját népét mocskolja, de ettől még nem a magyarságot járatjátok le, csakis saját magatokat.


Elnézést az offért, de ettől most egy pillanatra felforrt a vérem. A véleményem változatlan, fentebb összegeztem 1-1 kommentben.

2015. nov. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!