Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Versenyezhetek még vele?

Versenyezhetek még vele?

Figyelt kérdés
Van egy wels pónim 7éve vettük. Most 14 éves. Mikor megvettük én még csak 6 éves voltam futószáron lovagoltam,de ahol bértartásban volt ott lovagoltak rajta mások is akik versenyeztek vele ( háziverseny) és 100 cm-t ugrattak. Ez kb. 5 éve volt mert 2évig volt bértartásban aztán lett egy saját tanyánk és átvittük oda meg lett még 3 másik lovunk. Azóta már én is ügyesebb lettem és ugrattunk vele ,de csak kisebbeket. Most szeretnénk komolyabban ugrani vele. Kisebb ügyességi versenyeken voltunk vele ,de ugrón nem voltam még vele. A többi lovunkhoz nagyon hozzánőtt nélkülük nem volt kinn még terepen. Szerintetek lehetne vele versenyre menni? Kissebb versenyekre gondolok max. 100 méteres akadályra mert annyit ugrattak vele régen. Esetleg rajtengedély vizsgára mehetnék vele? Vagy esetleg csak kisebb háziversenye ahol nem kell REV és picik az akadályok?
2015. nov. 7. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Házi versenynek meg REV nek nincs nagy lóigénye,szinte bármilyen ló jó ami nem ugrik ki alólad. Kisebb versenyekre talán elviheted , csak legyenek rendbe a papírjai vérvétel stb..
2015. nov. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a kora miatt aggódsz, megnyugtatlak, hogy 14 évesen még simán elmehetsz vele versenyekre. Nem értem, miért tartottad fontosnak megemlíteni, hogy a többi lóhoz nagyon hozzánőtt és nem tudod nélkülük kivinni terepre? Ha terepre nem megy ki, akkor amikor elvitted ügyességire, nem problémázott? Mert ez gondot jelenthet esetleg, ha később versenyre szeretnétek járni.
2015. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért írtam hogy hozzájuk van nőve,mert ez az ügyességin is gonfot jelentett. Ahol az ügyességi volt ott vot a többi lovunk is és mivel még kisebb voltam nem voltam túlságosan határozott ezért az első feladat utan vissza vágtazott velem a többi lóhoz. Második próbálkozásom már sikeres volt ,de valaki jött mellettem hogy ne menjen vissza a ló. A díjugrató versenyeken nem lennének ott a lovaink ugy hogy ott nem lenne kihez visszamennie ,de a lószálítóra egyedül nehéz lesz felvinni.
2015. nov. 7. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Első körben szerezz a lovad fölött lealább akkor kontrollt, hogy egyedül el tudd lovagolni, mert ez azért eléggé a minimum és ezzel párhuzamosan kezdhetitek az ugrómunkát és majd látjátok, hogy mikor mire álltok készen, legyen az ügyességi vagy REV.


A rajtengedélyhez meg kell majd nevezned egy edzőt, tehát jól teszed ha már most elkezdesz keresgélni és vele együtt kezditek meg a komolyabb munkát, illetve ő fogja megítélni azt is, hogy mikor hová lesz majd érdemes neveznetek és mikor álltok készen a REV-re.

2015. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azóta sokat javult a helyzet , karámban már nem idegeskedik ha egyedül van. Van edzőm is, aki sokat versenyzett korábban .
2015. nov. 8. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!