Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom összelovagolni, tippek?

Nem tudom összelovagolni, tippek?

Figyelt kérdés
Ha mozgatom neki a zablat, egyfolytaban csapkodja fol a fejet.. ha nagyon puhan, akkor arra nem ragal semmit, ha viszont erosebben, (mikor enged, en is engedek neki.. de az nem sokszor van..) akkor megjobban hisztizik. Valakik azt mondjak, ilyenkor engedjek neki.. de probaltam, meg ha lotyogos laza szaron is van wkkor is ugyanezt csinalja. Es termesuetesen nem csak a zablat mozgatom, hanem koroket, iveket, atmeneteket stb. Is lovagolok. Dijugratasban versenyzek vele, az ugrasnal nincs is semmi gond, de az idomítás résy, meg osszelovagolni.. azbszornyu. :( meg combra valo engedes, hajlitasok, farat be stb. Ugy ahogy mennek, de a feladatok kozbe is hisztizik, csapkodja a fejet.. a lovam 4 eves es kanca.. elore is kpszi a valaszokat, es h vegigolvastad ezt a hosszu szoveget! :)
2015. nov. 10. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
.
2015. nov. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Linó03 ***** válasza:
58%

Ha díjugratásban versenyzel, az gondolom rendben van, hogy nem csak a zablával kell dolgozni, hanem csizmával is tolni kell hátulról össze.

Ha sehogy nem megy, trükköket meg lehet próbálni, nekem pl. az egyik lovon gyönyörűen sikerült az összelovaglás, mikor másik ment előtte, de én lemaradtam, utána akart menni, tolta magát előre, én viszont visszafogtam az elejét.

Amúgy ne legyél elkeseredve, a 4 éves még fiatal, nem csoda, ha néha nem érti még, mit szeretnél tőle.

2015. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

oéiafjldrksjghdlifuxkghysodlitghndrilfukxghsuiktghdilufkdxghilsrudkfxghuklxdghiserdughkiu5xv5hitzdghgdriotzershliutghdtfguklhsrildghsruildzghdr8hg8hfklugzlhseéouigzrouhrdzld


Ennyit értettem az egészből.


1. Szedd össze a gondolataidat és akkor talán értelmesen (töménytelen hiba nélkül) le tudod írni.

2. Állítólag díjugratsz. Akkor miért is nem tudsz lóval bánni?

3. talán ha olyat kérdeznél, aki látja is mit csinálsz és hátba tud vágni ostorral? Igen téged. Semmi nem a ló hibája. Minden a lovasé.

4. Inkább hagyj fel a lovaglással. Az állat és mi is jobban járunk, mert egy kellemetlen teherrel kevesebb.

2015. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

4 évesen már kezdő alatt versenyzik a ló? Hm.


Fogai, háta mikor volt utoljára megnézetve? Nyeregilleszkedés? Milyen zablát használsz?


Mit jelent számodra az összelovaglás? Csak mert nem arról szól, hogy a ló karikába' hordja a nyakát.

Mindig hátulról előrefelé kell lovagolni, de én elsőkörben visszatérnék az alapokhoz, vagyis hogy miért nem fogadja el a ló a zablát. Vagy eü oka van, vagy a felszereléssel van a gond, vagy lovashiba. Én egyelőre azon dolgoznék, hogy a ló a kezet fogadja el, ahhoz lépjen hozzá, ebbe semmiféle húzás, trükközés nem fér bele, sőt, a legjobb, ha hátulról előrefelé lovagolod amiket írtál, de közben magasról teszel rá, hogy a ló mit csinál a fejével, mert ő kell, hogy a zablához lépjen, nem pedig te az ő szájához. Ha így sikerül természetes nyaktartás mellett egy stabil szárkapcsolatot kialakítani, akkor fogod tudni megkezdeni az összeszedő munkát. Előtte semmiképp, mert olyan lovat helyesen összeszedni, ami a szárat nem veszi fel, lehetetlen.


Szóval ezután jöhetnek a hangsúlyosabb félfelvételek, álljból és hátralépésből ügetés és vágta, rövidítések, fokozások, stb.

2015. nov. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha ugratsz akkor kell hogy legyen edződ. Szóval miért nem vele oldod meg a problémát? Neki hogy megy a ló?
2015. nov. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Fiatal ló,lehet még egyensúlya sincs. De hibádzik a történeted. Olyan lóval ami nincs idomítva,alap dolgok nincsenek meg mint pl a támaszkodás,vagy az h ne menjen a lovas keze ellen ilyen lóval ugrani sem lehet normálisan.Ilyen lovat nem tudsz fordítani,nem mennek át a felvételek,nem használja a hátát sem szóval érdekes.. Hosszú száron lovagold mélyre,könyökből engedj neki előre,menjen lefele ,hosszú nyakkal lovagold,adja fel a hátát. Erre nem lehet mit mondani,szarul belovagolt ,alap dolgokban hiányos ,ráadást 4 éves lóval versenyez ugróban valaki olyan aki még összeszedni sem tudja a lovat. Ez így összegezve vállalhatatlanul szar. Mondjuk a lovasok körében az h versenyzik de nem tudja összeszedni sem a lovat olyan mint buz.i nak lenni.. Már egyre inkább elfogadott ,de még mindig szar..
2015. nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2015. nov. 11. 20:47
 8/8 anonim ***** válasza:
23%
Sokan összekeverik a dolgokat: nem az összelovaglás a cél, hanem a helyes lovaglás, aminek a következménye az összelovagoltság. Amit te csinálsz, hogy szárral próbálod összerángatni, azzal egyet fogsz elérni: küzdeni fog a kezed ellen (amit már most is csinál, csak te hisztinek hívod). Ennek eredménye a hamis krágli, amikor a ló valójában nem támaszkodik, csak be van húzva a feje szárral. Gratula neked, hogy egy 4 éves CSIKÓT már szétb.@.sztál, az "edződet" meg fel kéne lőni a Holdra, hogy ezt hagyja, és asszisztál hozzá. Vegyél inkább hintalovat.
2015. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!