Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért rúg a ló?

Miért rúg a ló?

Figyelt kérdés
Nem az én voltam. Na szóval legel nálunk egy ló, és elkezdtem simogatni az oldalát, és sunyított meg rúgott, meg egy 'sikító' hangot adott ki. Miért csinálhatta? Le akartam pucolni akkor is elment meg sunyított. Vittem ki neki almát, azt meg megette e kezemből. Mit tegyek ilyenkor?
2015. nov. 11. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:

1. Faj neki.

2. Olyan eloelete volt, ami miatt nem szereti az emberi erintest.

2015. nov. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1. válaszoló, én is erre gondolok,hogy rossz lehetett az előélete, mert amikor simoagtni akarom az orrát, vagy a nyakát akkor hátrál, meg szegény sovány egy kicsit :(
2015. nov. 11. 14:19
 3/10 anonim ***** válasza:

VAlószínűleg köt valamilyen kellemetlen emléket az érintéshez, pláne ahhoz hogy az oldalánál vagy.

MIkor megérinted, beszélj hozzá, kellemes hangon, adj neik valami csemegét, először csak pár érintésnyire közelítsd meg, majd fokozatosan növeld a száméra eddig "kellemetlen állapotot". HA azt társítja hozzá, hogy nem is annyira vészes, illetve hogy utána úgyis békén hagyják, inkább fogja hagyni, hogy simogasd és pucold. Viszont ha fesztiválozik, kezdd előröl a műveletet, nehogy azt tanulja meg, hogyha rúg akkor abbahagyod, és szabadul.

2015. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi tudatlan tinit. És még tanácsot is adnak.


NEM ISMER, EZÉRT NEM BÍZIK BENNED. Ennyi a titok. Az alma szép gesztus és jó kezdet. Viszont ên a tüdejét lerúgnám annak., aki kérdezés nélkül, önhatalmúlag elkezdi pucolni és etetni a lovamat.

2015. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Basszus meg lett beszélve a gazdájával,hogy nyugodtan adhatok neki almát, meg azt mondta,hogy szelíd a ló és nyugodtan lehet csutakolni. ;)
2015. nov. 11. 20:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt akarta, hogy hagyd békén, ezért elküldött magától.
2015. nov. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi extra, nem feltétlenül kell, hogy rossz előéletű, bántalmazott ló legyen ahhoz, hogy így viselkedjen. Egyszerűen nem szeretné, hogy idegenek a közelébe menjenek és hozzáérjenek.

A gazdája lehet, hogy kedvesnek gondolja, vele biztos az is, de téged nem ismer és gondolom félsz is tőle, nem határozottan állsz hozzá, tudja hogy könnyen elkergethet így meg is teszi.

2015. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pedig mikor kint legelt az utcán mindig vittem ki neki almát :(
2015. nov. 12. 15:06
 9/10 anonim ***** válasza:
És akkor mi van? A lóval való bánásmód nem merül ki annyiban, hogy viszünk neki almát, esetleg ha mégis, akkor ne csodálkozzunk, ha azért kapunk a lótól, mert éppen nem vittünk neki...
2015. nov. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik a lovaknál.

Ha rendszeresen foglalkoznál vele - etetnéd, csutakolnád, lovagolnád és mindezt határozotsággal tennéd, hogy most igenis felcsatolod a vezetőszárat, elvezeted, kikötöd és lecsutakolod, nem pedig ilyen óvatos almaadagolásban merülne ki a vele való "foglalkozás", akkor idővel elfogadná, hogy engedelmeskedni kell.

2015. nov. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!