Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Titeket is ennyire felzaklat,...

Titeket is ennyire felzaklat, vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Minap bekisértem a barátnőm a lovardába (én is járok lovagolni), és éppen egy kb. 6-7 éves gyerek ült a pónin, ahogy néztem kigyovonal volt, ügetésben, pálcával. Amit lattam:

A gyerek határozatlan modon csapkodta a lovat, nem betartva a fokozatos biztatást, idétlenül hadonászott a pálcával, pár percig attol tartottam megcsopja a ponit azon a részen és az elveti. A szárak valami abnormálisan távol voltak a nyeregkápától, rémesen hosszu szárat engedett, és az látszott, a poni konkrétan oda ment amerre akart...

Es meg engem szolt le a barátnőm hogy ugyan már, 6 éves.. De kérdem én, ilyeneket minek engednek lora? Megértem hogy sok jotékony hatása van, állatbarát lesz a gyerek meg minden, de az ilyet én nem negedném ügetni, amig igy bánik a loval...



2015. nov. 14. 19:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%
Engem nem zaklat fel.
2015. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem az a baj h lóra engedik. Ott vannak Magyarországon a fő problémák h szar az oktatás - az oktatójának kéne navigálni őt. Ő valószínűleg nem is sejti h nem jól csinálja. Fel nem zaklat,már csak legyintek erre szokványos idiótizmus.
2015. nov. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Hol volt az oktató? Vagy valamilyen felnőtt? Én se engedném
2015. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ott dicsérte, hogy mennyit javult... szegény gyerek meg elhiszi hogy tud valamit... És a lorol ne is beszéljünk, eltomppitsák, én arra gondolok hogy akár én is kaphatom (no azért 14 évesen a magam 167 centijével ez nem biztos x)
2015. nov. 14. 19:42
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Amíg így bánik a lóval?? Most komolyan a 6 évest hibáztatod, amikor ott van vele egy felnőtt?


Az oktatója feladata lenne, hogy egyrészt olyan pónit adjon a gyerek alá, ami megfelelő képzettséggel rendelkezik, másrészt nyilván ha nem rég kezdett el lovagolni, 6 évesen most ott tart, ahol. Nagyon sok helyen lovagolnak a kezdők is pálcával, mert a lovak nem megfelelően képzettek, befejeltek, ez nem jó, de ez Magyarország, igényes lovardát -jó oktatóval, jó lovakkal, ahol ilyen kicsiket is vállalnak- találni majdhogynem lehetetlen, ha meg megkérik az árát, akkor meg mindenki fel van háborodva, hogy nehogy oda járjon, mert máshol fele annyiba kerül.


Szóval ez egy teljesen átlagos jelenség, nem jó, de azért a felháborítótól szvsz messze van.

2015. nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Meg hogy messze...

Ott ült az annya is és nézte! Az oktat meg biztatta hogy ügyes... 14 éves fejjel csak én látom hogy mekkora veszélyben volt! Egyzser herén sarkarja és egy életre megutálja a lovaglást, vagy rosszabb esetbe egész életében nyomorék marad

2015. nov. 14. 19:56
 7/21 anonim ***** válasza:
35%

"Egyzser herén sarkarja és egy életre megutálja a lovaglást, vagy rosszabb esetbe egész életében nyomorék marad"


Ne haragudj, de most a gyerekről van szó vagy a lóról? :D


Mégis mit gondolsz, mindenki steril körülmények között, lógépen tanul lovagolni vagy úgy jön le futószárról, hogy olyan az ülése és a segítségadásai mint egy díjlovas világbajnoknak? Ilyenkor ez van, hogy bénázik, nem találja a szármértéket, kicsit össze van zavarodva, ezer helyre figyel és ez mindenkivel így van, de főleg egy 6 éves kis lurkóval. Nem egészen értem, hogy mi a probléma.

Ha a gyereket félted, akkor felesleges, mert aki lovagol az leesik, akkor is ha 6 évesen kezdi és akkor is ha 14 vagy 40.

2015. nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A gyereket és a lovat is... És nem "steril" kell hogy legyen, hanem szakszerü. Leesni meg természetes, de az istenért, nem mindegy hogy a te hibád, mert teszem azt először vágtázol, ugratsz, avagy csak ügetsz, VAGY mert az oktató gondatlan Dx
2015. nov. 14. 20:07
 9/21 anonim ***** válasza:
De mitől lenne szakszerű ha senki nem tanítja meg ?
2015. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Most akkor ledobta a póni a gyereket vagy sem? Csinált valami rosszat a póni? Nem írtad, szóval nem. A lovas hibázik, mint mindenki, mert senki sem születik tökéletesnek és nem is lesz az soha. Én a leírásból nem érzem azt, hogy a gyerek veszélyeztetve lenne csak azért, mert nem tudja még irányítani a lovat. Senki se tudja egészen addig, amíg meg nem tanulja valamilyen szinten. A gyerek most ezt tanulja, van kemény 6 éves, persze hogy inkább dicsérik ha valamit netalántán jól csinál, nem sok eredményre vezet ugyanis egy 6 éves cseszegetése amiért valamit még képtelen megcsinálni.
2015. nov. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!