Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tenyérnyi dudor a lovam...

Tenyérnyi dudor a lovam hasán, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

3 napja vettem észre a lovam hasán egy tenyérnyi, és mellette egy kisebb dudort. Nem a heveder közelében, hanem jóval hátrébb, a has középvonala mellett egy kicsivel. Herélt paciról van szó. Ha simogatom neki, nyomkodom, nem érzékeny rá. A dudor nem is puha, olyan kemény mint a hasfala többi része. Mozgás közben sem venni észre.

Mi lehet ez? Esetleg valami csípés? Várok még vele egy pár napot, hátha jobb lesz, ha nem hívok dokit. Addig mozgatni sem merem.



2015. nov. 18. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Mozgasd nyugodtan,nem lesz neki tőle rosszabb főleg ha nem hevederhelyen van. Csípés is lehet vagy valami kisebb vérömleny. Fertőtlenítsd le neki, ezek nem nagy dolgok,valami apró dolog lehet ha nem fájlalja. Ha rosszabbodik vagy nem múlik 1 -2 héten belül nézesd meg max.
2015. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy ló, az ő dudora egy (nem műthető) sérv. De simán lehet csípés is, úgyhogy nem kell rögtön szívrohamot kapni, viszont ha nem múlik, akkor én mindenképpen megnézetném dokival.
2015. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyémnek kullancscsípéstől lett hatalmas vérömlenye szintén a hasán, pár nap alatt magától elmúlt. Dokit azért megkérdeztem, de mivel benne volt a kullancs, tudtuk az okát.
2015. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 18. 17:35
 5/5 anonim válasza:
Szia! Az en lovamon is kb 2 hete a ket elso laba kozott volt. En megnezettem allatorvossal es azt mondta h valoszinuleg alvatt ver mert beutthette vagy amikor lefekudtt a patkoja megnyomhatta. Szoval nekem azt mondta az orvos h kenjem Dolobene nevu kremmel amit a gyogyszertarban recept nelkul is kiadnak!:) 5 napja kenem sokkal kissebb sot amikor lovagolok rajta es mozog teljesen eltunik!:) ha nem mulna el neked akk feltudjak vagni ami rutin beavatkozas azt mondta az allatorvos :)) a helyedben en is megnezetnem hat ha nem ez ! Remelem tudtam segiteni!
2016. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!