Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyereggel kapcsolatban tudnáto...

Nyereggel kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég nagy ,gondban' vagyok most. Vettünk egy 2 éves csikót,az előző tulajánál lévő nyereg sajnos kicsi volt rá..Mivel még nyers a ló,de lassan elszeretném kezdeni vele a szerszámok megismertetését/hozzászoktatását,de mivel nincs még nyereg,honnan tudhatom milyet kellene vegyek neki ? 156 cm magas 46 kg lány vagyok. Ezáltal gondolom azt,hogy 16 - 16,5-ös nyereg kellene nekem az ülőfelületet nézve.. De honnan tudhatom,hogy az passzol-e a lóra? Mivel még nőni fog,így hát végképp nincs ötletem :D Ha lovas boltban veszek nyerget,azt nem próbálhatom rá,de ha megveszem s nem passzol a pacira, azt utána már nem veszik vissza..

Tudnátok segíteni,hogy akkor ezt hogyan tudhatnám megoldani ?

Előre is köszönöm!



2015. nov. 21. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Használt nyerget vegyél, vagy ha újat szeretnél, de olcsót, akkor cserélhető marvasút, mint pl. a Daslök. Nem csúcsminőség, de amennyit fejlődni fog a csikó, kezdő nyeregnek szerintem megteszi és két csavar kicsavarásával, illetve cirka 2000 Ft-ból tudsz bele új marvasat tenni.


Egyébként pedig vagy ránézésre saccolsz annak függvényében, hogy az "átlaghoz" mérten mennyire széles/keskeny a lovad háta és olyan nyerget keresel rá, de mivel a legtöbb eladónak fingja nincs arról, hogy milyen markamrájú a nyerge, így a próbán fog kiderülni minden.


Segít az eligazodásba ha marmérőt ezért nem is veszel, de a ló lapockája mögött, ahová a nyereg kerül, ráhajlítasz a lóra egy drótot és a szárak által bezárt szöget veszed alapul. Kérsz a nyeregről szemből készült fotót és összehasonlítod a kettőt, ha nagyjából passzol, elkérheted próbára.


A próbához ezt a 9 lépéses videót ajánlom, mert legalább ennyi dolog van, amit a nyergen illeszkedés szempontjából le kell ellenőrizni:

https://www.youtube.com/watch?v=U2mKz0uP_K8

2015. nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
A marját nézd a lónál és ahhoz nézd a nyereg markamráját. A többit meg magadhoz, hogy mekkora nyerget veszel. És te nőni fogsz még?
2015. nov. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én már szerintem nem fogok,hisz egy jó ideje már 160 cm alatt vagyok 😃
2015. nov. 22. 11:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Első!! Ne haragudj,véletlen a piros kézre mentem rá,pedig nagyon nagyon hasznos volt amit irtál!! Csak a telefonon véletlen rosszra nyomtam rá :/
2015. nov. 22. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!