Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet manapság találni jól...

Lehet manapság találni jól ellátott bértartás 35. 000. Ft körül?

Figyelt kérdés

Vidéken lakunk, van egy lovarda nálunk, de ott elég drága a bértartás, és a lovak csontsoványak... Szóval inkább oda nem.

Ridegtartás lenne. Nagyon hülyeség az a 35.000.Ft? Nem találunk ennyiért bértartást?


2015. nov. 28. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy 35.000-ért találsz, maximum ha minden költséget külön fizetsz (széna, abrak stb.), de ugye a végére az már nagyon nem 35 lesz...
2015. nov. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem nagyon. Nekem igaz pesten volt harmincért nem is ridegben a lovam.Mert még ridegnek is borzasztó volt.

Attól is függ persze hogy hol laksz?

2015. nov. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hajdú-Bihar. Minden környező települést meghallgatok, csak legyen valami olcsó, de jó ridegtartás. :)
2015. nov. 28. 10:57
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk vidéken van elfogadható bértartás ennyiért, de az én lovamnak sajnos kevés volt a takarmány mindkét helyen, a többi ló viszont jól nézett ki. Nem voltak tökéletes helyek, de ilyen árban olyan szerintem nem létezik, otthon viszont ki lehet hozni kevesebből is.


30 ezer: egész napos karámozás kivéve esőben, napi almozás, tisztességes mennyiségű takarmány, homokos pálya.

40 ezer: egész napos karámozás, de pici szélben már ne menjen ki a ló... (keveselltük), fedeles, kinti homokos pályák, kétnapi almozás (keveselltük), napi kétszeri abrak + széna (keveselltük).


Ha 35-ért találsz olyat, ahol elegendő mennyiségű, minőségű a takarmány, nem balesetveszélyes a karámozás, van tisztességes beálló jól bealmozva, normális a lovász, van állandófelügyelet, az már jó szerintem. Emellé nem árt, ha van olyan pálya ahol télen is tudtok dolgozni, de ha ennyi a keret és meg kell alkudni akkor nyilván a ló az első.

2015. nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hajdú-Biharon belül hol laksz? Debrecenben elég magasak az árak, vidéken lehet olcsóbban is találni, viszont az tény,hogy ezért az árért nehezen. Én kb 5 évvel ezelőtt tartottam ennyiért a lovamat egy helyen, nem tudom, hogy azóta emelkedett-e az ára (valószínűleg igen). Én azzal a hellyel viszonylag meg voltam elégedve.
2015. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha itthon tartanám, az jobb lenne?
2015. nov. 28. 16:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Számold ki a költségeket. Szerintem jobb, de viszont van hátránya is. Egyedül nem tartunk ugye lovat, és pálya vagy edző is a legritkább esetben van otthon. Viszont a felügyelet maximálisan a tied.
2015. nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom, kecskét fogok hozzá venni. Hallottam, hogy még az is jobb, mint a semmi. Ha pedig anyagilag úgy állok, akkor veszek egy shetlandit, vagy egy minipónit.
2015. nov. 29. 12:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Az otthon tartásnak sok előnye és hátránya is van. Ezt mindenképp olvasd el, mielőtt döntesz.

[link]

2015. nov. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Már olvastam. :) Egyik ismerősöm egyébként otthon tartja két lovát, egy garázsnyi helyen, és jól vannak a lovak, és még ideje is van, mert a gimiből hamar hazaér, azonnal megtanul, utána pedig megy lovagolni terepre. Én is így szeretném, mert gimis vagyok.
2015. nov. 29. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!