Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki, mennyiért és milyen lovat...

Ki, mennyiért és milyen lovat vett? Szakdoga kutatás.

Figyelt kérdés

Sziasztok


Szakdolgozatomhoz kérnék egy kis segítséget.

Témám a magyar lovaskultura.


Az lenne a kérdés, hogy ki milyen lovat vett. Hán évesen vette/kapta. Mennyibe került. Ló neme és fajtája.


Kort, nemet írjatok kérlek.


Hálás köszönet :D


2015. nov. 30. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

23 éves koromtól vásárolok lovakat önállóan,húsfeldolgozás céljára. Vegyesen,minden neműt és fajtájút. Kor sem számít.

Átlag,húsárban,lábon veszem.


35/N

2015. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor ezt ne ittcsináld, mert nagyon sok a troll. Inkább dobj össze google-ben vagy más kérdőív készítőben egy kérdőívet, és az segít kiértékelni is. Jobban ki tudod dolgozni és több információhoz juthatsz. A linket pedig kiteheted facebookra lovas csoportokba, egy halom választ fogsz kapni.


Mellesleg a kérdéseket is jobban kidolgozhatnád, mert ezek alapján elég felületes képet kapsz.

Pl:

milyen nemű, milyen korú, milyen fajta

ára, volt-e hozzá papír (elég sokat elárul a mai lovaskultúráról)

honnan/kitől vette : lovarda vagy magánszemély vagy lókereskedő/kupec, vagy állatvásárban

milyen távolságból vette: itt körzeteket adhatsz meg, kiderül ki mennyit képes mennyi a lováért

mennyi lovat nézett meg a döntés előtt


A személyes kérdések közt pedig ott lehet, hogy milyen nemű az illető, hány évesen vette/kapta a lovát, jelenlegi kora, lakhely (város, község...stb), hol tartja a lovát otthon vagy bértartásban

hány lova van és melyik lóra vonatkoznak a kérdések, csak az elsőre vagy mindegyikre, mert akkor többi ló adataira is gondolni kell


Inkább kérdezz többet, lehet, hogy nem minden adatot fogsz a szakdogában felhasználni, de inkább legyen több, mint kevesebb, jobban tudsz válogatni és sokszínűbb lehet az információ is. Szerintem a konzulensed is értékelni fogja.


De hogy ne legyek off:

Nekem nincs lovam, rokonomnak van most 1 sodrott kancája, származás ismeretlen, egy csere útján került hozzánk 3 lovat cseréltünk el rá, mert aszályos év volt és drága a a takarmány, így a 3 ló luxus volt

2015. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

N/23

Én 12éves koromban szüleimtől kaptam egy magyar félvér lóvat,kanca és 4 éves volt amikor vették. 420ezerért.

Jelenleg is megvan a lóvam,tesóméknál van,másik 3 lóval.

Tesóm 11évessen kapott szintén magyar félvér,kanca és 10éves volt.

Tesóm most 28éves és pár éve vettek lóvakat. Van egy arabja akit 6 évessen vett,herélt, a pontos árát nem tudom,de 1millió körül volt az ára. Van egy 8évessen vett magyar félvére,kanca,350ezerért vette meg van egy magyar sportlóva,2 évessen vette,herélt,kb 600ezerért.

A párjának is arabja van meg a párja szüleinek is van 2 arab,róluk nem tudok adatokat.

2015. nov. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó annyira lószerető, hogy még a rövid o-val írandó "lovak" szót is hosszúval írja.
2015. nov. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

1. vagyok.


Miért vagyok lepontozva?

Az igazat írtam és kultúráltan fogalmaztam. A családom húsfeldoldozójában dolgozom és ez a munkám.


Minden esetre jó lecke volt,nem írok többé erre az oldalra!

2015. nov. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
30%

16 évesen vettem két welsh póni kancát, 250 000 forint volt a kettő.( hozzátenném saját pénzből állom az orvost, etetésüket, és minden kiegészítőt)

18/F

2015. nov. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
57%
1 válaszoló, lehet neked ez természetes. De a legtöbb embernek nem. Nekem a testvérem hentes, de LOVAT soha nem vágna.Itt a legtöbben nem haszonállatként tekintünk egy lóra!Nekünk ez a természetes.
2015. nov. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

7.-nek.


Sokan nyuszit tartanak,akkor azt sem vágtok/esztek?

Ázsiában és SVÁJCBAN!!!! kutyát is fogyasztanak!

Vagy mi van a szopós,szilveszteri malackával?

[link]


Válaszoltam ezért nem értem a lepontozást! Az érmének 3 oldala van!


Szép napot!

2015. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

1.válaszolónak

Lovaskultúráról beszélünk, nem lófeldolgozásról. Az a malacka amit belinkeltél, nem étkezési célra van kitenyésztve. Igen sokan tartanak nyuszit, és amit társként tartanak szobanyuszik nem is vágják le őket.

Ha évekig foglalkozom egy lóval, akkor ő nem egy állat számomra hanem egy társ.

2015. nov. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

ELÉG

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Direkt nem pontoztam senkit, mert kérdőív jelleggel tettem vel és bár mindennél nagyobb búnnek tartom lovak gyilkolását, ez is egy vélemény és válasz. és igen, még ezt sem pontoztam.


Mivel parázsvita lett, kérek mindenkit, hogy ne írjatok hozzá többet. Köszönöm.

2015. nov. 30. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!