Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktatom le a lovat...

Hogyan szoktatom le a lovat arról, hogy harapjon?

Figyelt kérdés
Hogyan szoktatok le arról egy csődör, makacs,kicsit megbízhatatlan lovat, hogy miközben vezetem, ne harapjon és normálisan jöjjön mellettem?
2010. márc. 21. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:

csípj vissza!

amikor harapni akar csípd meg a felső ajkát(esetleg egy határozott, de nem túl hangos 'nem'-kíséretében), ez meglepetésszerűen fogja érni, és egy idő után leszokik..

nekem eddig minden lónál bevált

2010. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Vidd el lovardába. Nem azért, de ez nagyon durva, hogy ilyen hétköznapi helyzetben mer harapni. Alap volna, hogy ezt kineveld belőle magatól(!), de ha ezt sem tudod, akkor bízd szakértőre, mert egy dolog, hogy ezt most megmondjuk (egyébként annyi a dolog, hogy bünteted a nem kellő viselkedést), de később, bonyorultabb dolgoknál végképp nem tudod majd kezelni.
2010. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A szemébe nézz erősen, és csapj oda , vagy rántsd meg erősen a kötőféket. És ne vedd le a szemed a szeméről, amíg ő máshova nem kezd nézni.


Az a helyzet,hogy a lovad nem tisztel, ill. alatta vagy a rangsorban.

2010. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csődörszokás.

Persze nagyon kellemetlen és le lehet szoktatni.

Csődöröknél ez általában azért van, mert az ember normális esetben nem rakja be őket a többi ló közé miután ivarérettek lesznek, igy nincs egy vezérkanca aki helyrepofozza őket. Így ezt neked kell megoldani.

Ez a helyretétel,pl lehet hátraléptetés, hangos és határozott nem, rácsapsz a nyakára stb.

Egyébként nálam ez pl úgy alakult, hogy a "helyretétel" urán engem nem harapott, de mindenki mást igen.

Minden lónál más dolog működik, ezt ki kell tapasztalni.

Van olyan amit hiába vágsz orrba, csak idegesebb lesz, és annál inkább harapni fog.

Úgyhogy kevés erőszakot, sok határozottságot, és mégtöbb megértést.

2010. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem kancám van, amelyik néha bepróbálkozik. Kicsit szájba verem, aztán rájön, hogy nem ezt kéne csinálni. Esetleg büntetheted, valami számára kényelmetlen szituációval, munkával.
2010. márc. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsokat!
2010. márc. 22. 14:53
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Sztem kezdd azzal, - ha nem tenyészcsődör- hogy kiherélteted. Nyugodtabb, kezelhetőbb lesz... pár hét múlva már látszódni fog rajta a viselkedésváltozás.

A harapás egy nagyon rossz szokás.

A mi lovaink közül is csípkedett az egyik, mikor hozzánk került. Ez egy éve volt, mára már leszokott róla. Semmit nem csináltunk vele, szimplán rengeteget volt kint a legelőn a többi lóval és nagyon sokat foglalkoztunk vele. Így le volt kötve az agya.

Visszacsípést, -esetleg van néhány barom, aki megüti a lovának a fejét- nem ajánlom--> fejféltés lehet a vége a dolognak, ami utána már öröklődhet is (mivel csődöröd van, így örökítheti)...

Azt, hogy szépen menjen melletted pedig úgy tudod elérni, ha napi szinten lejáratod. Akkor nem lesz annyira túlbuzgó, bár inkább legyen egy menni akaró lovad, mint egy olyan, amelyiket fél óráig kell nyösztetni, hogy lépjen kettőt:D Ajánlom egyébként ( a száj keménységétől függően) a feszítőzablát, vagy legvégső esetben csavart zablát- ez utóbbit utálom, de sajnos volt már, h azt kellett használnom egy szintén csődörnél.


Mennyi idős a lovad?


Ui.: Sok sok sok sok foglalkozás!!!

Sok sikert!

2010. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orrbaverés, lehetőleg még a harapást megelőzően (amint látod, hogy lendül a feje, nyílik a szája) gyors tüneti kezelés. Hosszútávon, ha saját lovad, akkor a dominanciádat kell megerősítened. Parelli, vagy a többi hasonló, suttogós módszer legelső lépései erről szólnak, ez szerintem minden lovasnak és lónak hasznára válik, jobban megértik, mit akarnak egymásnak mondani.


A másik pedig, hogy tényleg nincs értelme csődörként megtartani, heréltesd ki, jobb élete lesz (pl. mehet lótársaságba), és neked is könnyebb lesz vele. Csak presztízsből (milyen vagány vagyok, csődöröm van otthon), főleg ha nem bírsz vele, butaság ménnek meghagyni.

2010. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!