Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan alakítsam ki a megfelel...

Hogyan alakítsam ki a megfelelő kapcsolatot? Hogyan adjak rá plussz kilókat? Van rá esély, hogy még ugrathatok vele?

Figyelt kérdés
A ló egy 12 éves kisbéri félvér herélt. Versenyzett B2-ben, de eladták iskolalónak. Most eléggé bizalmatlan, terepen ilyedős első lóként és nagyon le van fogyva. Most elkezdtem én lovagolni és egy szoros barátságot szeretnék kialakítani vele jutalomfalatok nélkül. Mit tehetnék ennek érdekében? Valamint a soványságával kapcsolatosan...rendesen kap enni naponta 2x abrakot, reggel, este egy jókora szénakupacot és este még kap egy villa lucernát is. Mit adhatnék neki hogy hízzon? Van valamilyen speciális táp? A díjugratásra visszatérve..szerintetek ha rendszeresen lovagolom és elkezdem visszaszoktatni az ugráshoz, akkor még lenne rá esély hogy versenyen is szerepeljünk?
2015. dec. 2. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne megnézetni a fogát, lehet azért nem hízik. Tíz éves kor fölött már évente kell nézetni a dokival, illetve ha nem volt akkor egy féreghajtás is esedékes lehet. Én mindenképpen ezzel kezdeném a dolgot. Ha továbbra sem hízik akkor, vennék neki plusz tápot. De amennyire a kérdésből kiolvastam nemrég került új helyre, amit még nem igazán szokott meg. Ez a fajta változás is eléggé megviseli a lovakat.

Az hogy megbízzon benned idő kérdése. Én a helyedben megpróbálnék minél több időt vele tölteni, és ez alatt nem csak a lovaglást értem. Foglalkozz vele földről is, a parellizés is jó bizalomépítésnek (rengeteg videó van fent youtube-on).

Ha nincs semmilyen korábbi sérülése illetve lábproblémája, akkor nagy valószínűséggel tudsz majd vele versenyezni a jövőben. Csak egyelőre a bizalom kérdését tegyétek helyre. Remélem tudtam segíteni.

2015. dec. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszt. Egyebkent mar evek ota ott van.
2015. dec. 6. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!