Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek lóháton, vágtában. Mit...

Félek lóháton, vágtában. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy márpedig ha törik ha szakad, én megtanulok rendesen lovagolni. 5 éve lovagolok, kisebb-nagyobb megszakításokkal.

Eddig, a vágta kivételével minden jármód megy. A vágta... Nagyon félek tőle, úgy izgulok előtte, hogy majd kiugrik a szívem. Futószáron megy kéz nélkül a vágta, de egy rossz esemény miatt, amit nem inkább nem mondok el, szabadon az esetek 80%-ban leesek.

Oktatót váltok, és úgy döntöttem, hogy leküzdöm a félelmemet lassan, komótosan.

A kérdésem az lenne, hogy 3 hónap alatt (heti 2 óra minden héten) mire tudnám "vinni"? Egy kis ugratás is belefér, ha már megy a vágta szabadon?


2015. dec. 5. 08:51
 1/5 anonim válasza:
91%
Ne félj..erre mást nem lehet mondani..erősen szorísd a térded a nyereghez szorísd össze a fogadat és vágtázz..ez a legjobb mód kapcsolj ki.Hidd el utána abba se fogod hagyni.Ha félsz meg tudod állítani ! :) Nálam is így volt.Próbáld ki. :)
2015. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd abba.
2015. dec. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én nem azt kértem, hogy törjétek meg az önbizalmam egy kommenttel, hanem, hogy mit csináljak. De úgy látom, sok itt az óvodás aki nem ért a szóból.

1 kommentelő: Köszönöm szépen! :)

2 (blokkolt) kommentelő: szívesen beutallak a klinikára, ott majd kivizsgálnak. :P

3 kommentelő: szép kis megfogalmazás, sőt, nagyon lelkesítő is. -.-

2015. dec. 6. 22:49
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
"5 éve lovagolok", és még nem működik a vágta, akkor tényleg hagyd abba! Nem valószínű, hogy az oktatóban van a hiba! Az utolsó sorodra válaszolva: SEMMIRE, NEM
2015. dec. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rybun válasza:

Képzeld azt, hogy repülsz.

Amikor a ló beugrik vágtába, és elkezdi: dadamm, dadamm, dadamm, és fújtat: hhh, hhh, hhh, te is fújj egyszerre vele. Amikor leérkezik, te is, ő is kifújtok. Összhang, konspiráció (a konspiráció együtt-lélegzést jelent). Ettől erősödik a kapcsolatotok, szinte eggyé váltok.

Szoríts erősen a lábaddal. A kezedet hagyd a ló fejével egyszerre mozogni, hogy az állatnak legyen helye. Igazából a kezeddel ne is foglalkozz: minden erőt a lábba, szemedet az útra.

Ezenkívül barátkozz sokat a pacival, akin vágtázol. Ha váltott lovon edzel, válassz ki egyet, amelyik a legközelebb áll hozzád, és kérd meg az oktatódat, hogy hadd vágtázhass csak rajta addig, amíg visszaszoksz.

Menj be a bokszába, takarítsd le, simogats, beszélj hozzá. Ismerkedj vele. Barátság -> bizalom -> nem fogsz félni, hogy ledob.


Én ennyit tudok neked tanácsolni, sajnos nem érzem át a helyzeted, mert én alig vártam, hogy vágtázhassak, mindig nagy élmény, és imádom. Remélem segítettem :)

2016. ápr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!