Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi tapasztalat kell...

Mennyi tapasztalat kell ahhoz, hogy A könyv (lent) alapján betanítsak egy fiatal, épp csak nyereg alá szokott lovat?

Figyelt kérdés

Elolvastam a "Lovasakadémia: Fiatal hátasló alapkiképzése"c. könyvet. Ebben szisztematikusan le van írva, hogyan kell képezni a fiatal lovakat. Kis koromban 4 évig lovagoltam (12 éves koromig), főleg terepen, most újrakezdtem kb. fél éve (21 vagyok), mert anyagi kereteim megengedik. Eddig elég jól megy, előjöttek a régi érzések, hamar ráérzek a dolgok mikéntjére, persze 1 évet minimum adok magamnak tapasztalatszerzés céljából, mire lóvásárlásról gondolkodok.

Szeretnék egy fiatal lovat, mert ha még éppen csikó, érdeklődőbb, jobban elfogadja az új környezetet, személyeket, de félő, hogy sok még nincs rendesen belovagolva, vagy esetleg rosszul van belovagolva...(pl. lovas irodalomban van egy adott segítség amire engednie kéne, de a ló teljesen máshogy működik- erre húzod arra megy stb.).

Azért gondolkoztam rajta, hogyha nagyon lassan haladnék vele, akkor melyikkel járnék jobban: ha egy valahogy belovagoltként hirdetett lovat veszek, vagy egy szinte nyerset, akivel kezdetektől össze tudunk csiszolódni.

A könyv alapján haladnék vele, ha valamiben nem vagyok biztos, inkább segítséget kérek egy képzettebb embertől, és az addig tanultakat gyakorolnám vele. Nem akarok rögtön egy kész lovat ami automata, az se zavarna ha nem ülhetek rá jó darabig, a lovat magáért a lényéért, jelenségért szeretem, nem azért, mert csettintésre dolgozik mint egy rabszolga. Szeretném ha élmény lenne az elért eredmény mindkettőnknek, és nem erőszak és kényszer.

Kb. 175 cm vagyok és 70 kg. Nagyon szeretem a hucul lovakat (ülésre is), de valószínűleg nekem kicsi lenne egy tisztavérű hucul a mérete miatt hosszútávon.A nagyon magas lovakon sem szeretek ülni. Talán egy kisebb fajta sodrott vagy félvér ló az ideálisabb. :)


Ez a kérdés csak egy felvetés, nem szeretnék észnélkül belevágni, hiszen tudom mennyire el lehet rontani egy lovat. Arra vagyok kíváncsi vagyok mit gondoltok róla, esetleg mik a tapasztalataitok. Tapasztaltabb belovaglók véleményére is kíváncsi lennék!


Köszi előre is!



2015. dec. 6. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Én magamnak lovagoltam be a lovamat, edző segítségével. Annyit tudott, hogy eltürt a hátán, lépett és ügetett, de vágtázni nem tudott, jobbra húztam jobbra ment, balra húztam balra ment. Könyv alapján nem lehet egy lovat belovagolni, mert minden ló más. Ütközhetsz olyan problémákba, amire nem ír megoldást, vagy nem úgy halad ahogy kéne, vagy egyszerűen a leírt technikával nem mész vele semmire, mert másképp kell hozzányúlni. Én mindenképp edző segítségét ajánlom. Ló szempontjából inkább egy olyat válassz, ami legalább elviseli, hogy a hátán ülsz és valamilyen szinten reagál a segítségekre. Teljesen nyers lovat kizárólag tapasztalt lovasnak ajánlom.
2015. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben! Én is úgy gondoltam, hogy valamilyen szinten képzett lovat szeretnék, de fiatalt (3-4 év körüli), amiről tudom mit tanítottak eddig neki, hogyan volt kezelve, hogy működik alap dolgokban, de nincs 6-800 ezer Ft-om egy automata lóra, ami mindent tökéletesen tud.

Nyilván egy új lónak meg lesznek a maga dolgai.


Ezt azután mondom hogy kb. most mióta újra kezdtem a lovaglást kb 10 lovon biztos ültem, és mindegyik máshogy működik egy kicsit... :)

Mindenképpen meg kell össze kell szoknunk, hogy ő is értsen engem és én is őt. Ehhez talán iránymutatásnak jó lenne a könyv.

2015. dec. 6. 16:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezek után, ha úgy gondolom még sokat kell rajta kupálni inkább belovaglóra bíznám, de először szeretnék ismerkedni vele, és a segítségek megszilárdítását talán én is el tudom végezni, ha nincs olyan dolog, ami nagyon problémás lenne és nem csak gyakorlás kérdése.
2015. dec. 6. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 7 év aktìv lovaglás után vettem meg a lovamat,ő volt az első,akit egyedül lovagoltam be.Rengeteget olvastam előtte a témában,előtte is lovagoltam be lovakat segìtséggel.Összevetettem a tapasztalataimat az olvasottakkal és a gyakorlattal,majd ebből tudtam kialakìtani egy egyéni belovaglási módot a lovamnak.Őt 3 évesen bekocsizták,csak a zablát ismerte,a nyerget nem.4 évesen vettem meg és akkor lett belovagolva.Szerencsére nagyon jófejű ló,a kezdeti szilajságát kamatoztattuk a munkában,hamar lenyugodott.Mindeképpen javaslom,hogy ha egyedül szeretnél belevágni,több szakirodalmat is olvass el,ne csak egyet.Ha van lehetőséged nézd meg élőben is hogyan csinálják a tapasztaltabbak.Ha elakadsz ne félj segìtséget kérni.

2015. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben! Mindenképpen segítséggel dolgoznék.

De arra jutottam, hogy első lónak valószínűleg egy idősebb, stabil tudással bíró lovat kéne vennem.. :)

Majd ha már láttam ilyet, és sikerül belovaglótól tanulnom, akkor esetleg megpróbálkozok vele később, de utána olvastam sok helyen, és persze ló függő is, de nagyon nehéz lenne valószínűleg, főleg annak, aki még nem csinálta...

2015. dec. 7. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!