Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha díjugratásról van szó,...

Ha díjugratásról van szó, miért egyből csak a külföldi lófajták jutnak a magyar versenyzők eszébe?

Figyelt kérdés
Állítólag a gidrán fajta is rendkívül jól ugrik, Gidran Eliot pl megnyerte az olimpiát 1928-ban, mégis, hiába nézek körül akár egy hazai versenypályán, alig látok gidránokat, vagy inkább egyáltalán nem. Pedig elvileg képességeiben kicsit se marad el a külföldi fajtáktól. Szerintetek ez miért van?

2015. dec. 15. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön úgy, mint sok minden más, a ló tartás és tenyésztés is sokkal fejletebb, ráadásul a magyar lófajták zöme külföldi lovakkal lett keresztezve, hogy a képpeségeiketfejleszék. A magyar sportló pl. teljes egészében külföldi fajtákból van összerakva, így szerintem nincs min csodálkozni. Sajnos azt kell mondanom, hogy már jó ideje nem vagyunk lovas nemzet, csupán annak valjuk magunkat, és ez szomorú.
2015. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Na jó, de akkor is. A Gidrán mostanra egy kitenyésztett magyar fajta, lényegtelen, hogy miből hozták össze, mert ennyi erővel szinte az összes ló arabnak számít, hiszen alig van fajta, amiben ne használták volna fel az arabot nemesítésre.


És tényleg jó eredményeik vannak. Mégis, szinte meg se fordul a versenyzők fejében, hogy hazai fajták között is szétnézzenek. Szerintem ez szomorú :/ Vagy még a régi eredményeik ellenére is gyengébb a teljesítőképességük a külföldi fajtákkal szemben? Komolyan érdekelnének a tapasztalatok (már ha vannak).

2015. dec. 15. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Megírnád azokat a jó eredmémnyeke kérlek?

Az előző hozzászólásod után már leírtam a vélemémnyem, de azért röviden itt is megemlítem, hogy nem, nincsenek eredmények, egy ló van, ami oda jutott, ahová és ő is inkább kivétel. A gidrán csodálatos fajta, de elsősorban nem sportló, nem tudja felvenni a kifejezetten sportcélra tenyészett nyugati sportlovakkal a versenyt. 1928 már igen régen volt, azóta nagyot fordult a világ és vele a lovassport.

2015. dec. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1928 után is voltak eredmények (asszem a 30-as években), igaz, ott két ezüstérmet kaptak az olimpián, szintén 2 gidrán. Utána meg püff, mintha elfelejtették volna a fajta létezését, persze tudom, a II.vh nagyon bekavart neki, majdnem el is tűnt, de sikerült megmenteni, itt van. Mégis a neve mintha meghalt volna. Vagy esetleg olyan értékes tenyészállatok vesztek el, akik már egyszerűen nem adnak tovább olyan jó genetikai tulajdonságokat, hogy ismét lehessen használni ezt a lovat a sportban is?
2015. dec. 15. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Áj dont ándőrszend idiot kvescsön.
2015. dec. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magyar lovak között is vannak jók,de sajnos sok elcseszett is, akinek pénze van az külföldre kimegy tenyésztőkhöz vagy árverésekre és behoz inkább egy Oldenburgit, hannoverit ami kevésbé lutri mint ha venne egy lovat békésben amibe nem érdemes annyi munkát beletenni. meg a papír is jó ha mondd valamit,főleg ha fedeztetni is akarja. Persze minden fajtában van rossz egyed,a milliós sportlovak között is,de ha komolyan tudnám csinálni és pénzem lenne rá nem gidránt vennék .
2015. dec. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, hát ez végeredményben jogos... ámbár nem kevésbé szomorú. :(
2015. dec. 16. 11:43
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon egyszerű. Azért, mert a külföldi fajták terjedtek el, azok a népszerűek. Magyarország egy kis bolhacirkusz Németország, Franciaország, Amerikához képest, a nyugati országokban már sokkal "modernebb" lovakat tenyésztenek. Nem véletlen az sem, hogy ezek a sportlovak szerepelnek a rangosabb díjlovas versenyen, nem pedig pl az andalúz, hiába szép meg érhető el vele is jó eredmény.


Az meg remélem egyértelmű neked is, hogy szeretjük követni a külföldi trendet (pl öltözködésben, elektronikai kütyük terén is). Az hogy mi volt a 20. században, az már történelem. Te lehet tudsz mondani 2-3 vagy több gidránt abból a korból, de attól még a külföldi fajták is értek el eredményeket akkor is, nyilván oka van annak hogy mára belőlük tenyésztették ki az "elit" lovakat.

2015. dec. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Akkor teljesen mások voltak az elvárások, más volt az ideális típusú ló. Ha megnézed mondjuk a díjlovaglást, ott ezt jobban szemmel lehet követni. Mai szemmel nézve telivér típusú lovakon, teljesen más mozgáskultúrával, lovaglási stílussal tudtak nyerni, ezzel ma már sehol nem lennének, mert mások az elvárások, más a lovak felépítése, mozgáskultúrája. Egy nyugati sportló már szinte készen születik, négyévesen úgy néz ki, mint egy nagydíjas ló és a mai preferált mozgást tudja hozni. Egy más fajtású ló erre egyszerűen nem képes, mert más típus, hiába szól elviekben az egész az idomítottságról.

A másik, hogy sok (több) magyar ló ér el szép eredményeket külföldön, ennek ellenére amik MO-on maradnak, azok ezeket az eredményeket nem, vagy csak elvétve tudják hozni. Ott jobban a körülmények, jobban tudnak készülni, ez részben tudáson, de részben az anyagiakon is múlik.

Én is örülnék neki ha a hagyományos lófajtáink eredményesebbek lennének, de gondolj bele, ha te a lovakból élnél, mondjuk lovasként, kinek mennél el lovagolni? Egy vidéki gidrántenyésztőhöz, hogy az eleve kisebb eséllyel induló lovakat rosszabb körülmények között készíts fel és lovagold versenyben vagy oda, amelyik istálló sportlovakkal mondjuk a legjobb eredményeket hozza az országban.... Ugyan ez a helyzet ha valaki lovat vásárol sport célra. Nyerni akar, nem 100 centin kavirnyázni 10 évig. A tenyésztők szintén. Minden tiszteletem azoknak, akik a fajtáinkba "ölik" az időt, pénzt és próbálnak jobbat kihozni belőle puszta szerelemből, de ez nem a pénzről szól, a lónak nincs ára, ebből megélni, lovas fizetni, megfelelő létesítményt felhúzni, szponzorokat szerezni, versenyeztetni nem lehet.


(És itt jönnek be a képbe azok, akik egy gidrán csikóért nem fizetnek 200-300 ezer Ft-nál többet és kiröhögik azt, aki mondjuk 800 ezret elkér érte...szóval ez részben rajtunk, lovasokon is múlik)

2015. dec. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!