Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtázhatok pályán, ha csak...

Vágtázhatok pályán, ha csak kicsit csúszik?

Figyelt kérdés
Fogjuk rá, hogy csúszik, de egyáltalán nem csúszkáltunk...mások vágtáztak...kockáztassunk?

2015. dec. 20. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha tudsz ésszel, szépen összeszedetten és röviden vágtázni, akkor szerintem vágtázhatsz. De ha csak iskola lovas vagy, vagy olyan szinten vagy, hogy nincs nagy beleszólásod abba, hogy mi történik vágta közben, akkor inkább ne.

Bár kérdésedből ítélve nem lehetsz még nagyon tapasztalt lovas, mert akkor meg tudnád állapítani, hogy milyen a talaj, és a lovad hogyan vágtázik.. :)

2015. dec. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most hozták a lovat egy hete, én ültem rá először, szóval a vágtáját nem ismerem, de hat éve lovagolok! :) Igaz, ebben az esetben már elkéne tudnom dönteni, csak nemtudom, egy normális ember, ép ésszel ilyenkor hogy dönt! :)
2015. dec. 20. 18:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Sáros pályán is lehet vágtázni egy bizonyos mértékig. Csak ilyenkor jobban meg kell tartani a fejét és hozzáhajtani. Ha jég van akkor ott már nem érdemes rizikózni ,főleg ha patkolt a ló pillanatok alatt elcsúszik.
2015. dec. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Első két lábára patkolt, de nem jeges, csak saras de nem annyira, hogy elsüllyedek benne, hanem az a bizonyos fokig nem vészes!:)
2015. dec. 20. 18:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor nyugodtan vágtázz ,ha mások is vágtáznak nem lehet annyira vészes,hóolvadás után vagy tartós esőzés után ha nem túl jó a pálya vízelvezető képessége akkor szokott olyan mértékben sáros lenni h nagyon csússzon,most még azért sehol nem volt olyan nagyon hozzájáruló körülmény ehhez. Viszont takaríthatsz jó sokat utána.
2015. dec. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Hát igen, ma is takarítottam ügetés után rendesen! Akkor szerintem holnap ugrik is 40-50cm-t! :)
2015. dec. 20. 18:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ugratáshoz csak gratulálni fogok. Ha egyszer rosszul csúszik meg a lába, akkor utána az élete végéig sántít majd. Vagy vágóhíd.

De érdekes, először vágtázni sem mersz, utána meg már ugratni is fogsz?

Hozzáértésed egy nagy 0.

2015. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fogadasbol irtam az utolso valaszt, fogadtam hogy merem e irni azt h ugrok, ugy h meg nem vagtazok xdd
2015. dec. 21. 21:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Saját magad járatod le. Az ilyenek miatt van meghalva a lovassport.
2015. dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!