Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy vad lóval mit tudok csinálni?

Egy vad lóval mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Két-három hete került a lovam mellé egy kb.150 cm marmagasságú kanca.nagyon vad és kezelhetetlen..Ő a dominánsabb a lovam mellett!Rúg,harap,ágaskodik.Rosszul volt nevelve és lovagolva.Néha szépen elvan magának azt is hagyja,hogy kerítésen kívülről simogassa felvegyem a lábát.De van mikor csak hozzá érek és már sunyít és harapnak..nagyon jó lenne foglalkozni vele,de már félek szinte bemenni a karámba.Viszont ez nem állapot és eldöntöttem változatok ezen,mert így a lovammal sem tudok dolgozni.Még másik karámba se tudom átvinni,mert ott aha seggében a másik és ha külön vannak megbolondul.Szét is szakítottam egyszer a villanypásztort. Amúgy szerintem nem olyan buta ló,de velem különösen szemét.Valami tippetek van?Nagyon fontos lenne..sok munkám,energiám és szeretetem van a lovamban és nem fogom hagyni,hogy ez a kis méregzsák elrontson mindent..vele is szívesen foglalkoznék persze.Ha rosszat csinál természetesen odavágok neki,de mintha kekeckedne és azért is azt csinálja!Félek ha nagyobbat kap még jobban rászokik az ágaskodásra..

Amúgy érdekes eset,mert észre vettem,hogy a hirtelen mozdulatoktól néha megrezzen.Lehethogy bántották.De nem támadhat védekezésből hiszen itt ÉN(!) nem bántom soha ok nélkül!Kérlek segítsetek!A hasznos válaszokat köszönöm!Ha kell még valami infó írjátok meg..



2015. dec. 20. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem ártana tudni, milyen körülmények között élt, és hogy bántak vele, azon kívül, hogy nem lovagolták rendesen.

Azt ő nem tudhatja, hogy te nem fogod ugyanúgy bántani, mint az előző gazdája, ezért fél és védekezik.

2-3 hét ahhoz is épp csak elég, hogy megismerjétek egymást, a bizalom és a kötődés kiépítéséhez ennél sokkal több idő kell, főleg egy évekig rosszul tartott lónak.

Biztos van a közeledben más lovas is, aki kicsit tapasztaltabb ilyen téren, érdemes személyes segítséget kérni.

2015. dec. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok,hogy nem kevés idő.De az mégsem normális,hogy nem lehet a közelébe menni.Köszönöm a válaszodat! :-) Elnézést a sok hibáért..telefonom önálló életet él :-P
2015. dec. 21. 07:38
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Lényeg, hogy ne bántsd, még ha támad is, mert ugyanolyan leszel, mint az előző gazdája. Szerezd meg a bizalmát, ami akár egy év is lehet.
2015. dec. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Aki Teki válasza:
88%
Így van, tessék megvárni, amíg beletapos a földbe. Az a legjobb a bizalom elnyeréséhez.
2015. dec. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Éppen ezért vagyok kétségek közt.Nem lehet úgy bizalmat kiépíteni egymás felé,ha be sem mehetek hozzá,mert gondol egyet és felrúg.Eszemben sincs bántani,de inkább oda vágok neki minthogy másokat veszélyeztessen..gondolom ez logikus mindenki számára.
2015. dec. 21. 18:44
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
De ne akarj bemenni hozzá. Akkor Menj be, ha beenged. Ne eröltesd rá magad. Annál jobban utálni fog. Lassan, nagyon lassan. Sokszor látogasd, vigyél neki finomsgot, de ne Menj be hozzá még. Előbb utóbb be fog engedni, bizalmát fogja adni. Egy gazdás lesz. De ha elb*szod, hogy majd megneveled, akkor felejtsd el, hogy bizalma lesz feléd. 25 éve lovazok.
2015. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Newl78 válasza:
92%

Én 25 éve lovazok, lovasedző, és lovastúra-vezető vagyok, mégsem tudnám itt leírni neked, hogy mit tegyél a lovaddal. Ez nem ilyen egyszerű!

Ahhoz, hogy valaki bizalmába férkőzzön egy lónak, előbb meg kell ismernie őt! A gazdájának ismernie kell lova minden mozdulatát, és reakcióját. Persze birtokában kell lennie egy haladó lovastudásnak is. Vannak módszerek, amelyekkel elnyerheti az ember a lova bizalmát, és helyrehozhatja a múltban elszenvedett "testi-lelki" sérüléseket. Ehhez azonban komoly előképzettségre, lovas múltra, és hónapokra van szükség. Félek, hogy te ezekkel nem rendelkezel! Kérd tapasztalt lovas segítségét. (Én messze vagyok Mo-tól, így sajna nem tudok segíteni, bár szívesen tenném!)

2015. dec. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, ezt sajnos messziről nem nagyon lehet... Most a szünet miatt úgyis több időd lesz, azt érdemes megpróbálni, hogy kimész a karámhoz, odahívod a te lovad, adsz egy répát, fél almát, bármit, a másikat a kancának, és elmész. Következő adagnál simogasd meg a saját lovad fejét a kaja mellé, ha nem húzza el magát nagyon, a kancáét is. Később hasonlóan, csak bent a karámban. Ha szívózik, hagyd ott, ne büntesd, de ne is adj neki semmit, csak a tiednek. Előbb-utóbb leesik neki a tantusz, hogy eleve nem bántani akarod, viszont ha piszkoskodik, te sem vagy aranyos vele. Ne bántod, csak ne is kedveskedsz.

Mondjuk, mindemellett a direkt fenyegetésért, támadásért én tuti nyakon kapnám, mert ez túlmegy a rosszul neveltség határain. Véleménye lehet, csak így nem etikus emberrel szemben kifejezni...

2015. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A" 25 éve lovazok" számomra elég bő fogalom..Ketten is írtátok,de lehet hogy valaki 25 éve jár lovardába körbe körbe lovacskázni hetente 1x 2x..Lehethogy többre megyek 3 év tapasztalattal,olyanról aki non stop ezt csinálta,ilyen lovak között volt :-) Köszönöm mindenkinek a választ és a segítséget is!Ment a zöld kezecske..Megpróbálok a tanácsaitok szerint eljárni mégha nem is ilyen egyszerű a helyzet.A lovammal mint már írtam érintkezni sem tudok a kis drága miatt..

Kellemes ünnepeket mindenkinek! :-)

2015. dec. 22. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!