Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy büntessem meg?

Hogy büntessem meg?

Figyelt kérdés
Hogy "büntessem" meg ,hogy mutassam meg hogy én vagyok a főnök egy olyan lónak akit vertek?Tehát őt nem lehet "tanító jellegűen" orba nyomni mert így is sunyít az emberekre.Viszont rengeteg rossz szokást fől vett.Előre is köszönöm a válaszokat

2015. dec. 26. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
nem büntetni kell hanem jutalmazni
2015. dec. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hagyd rá, ne foglalkozz vele amíg csinálja, de ha abbahagyja egy pillanatra is, azonnal jutalmazd meg. de a jutalmazás semmiképpen ne nasi legyen, csak simogatás, dícsérő szavak, pihenés.
2015. dec. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem rég került hozzánk próbáltunk vele dolgozni de támad az emberekre.Ha kiakarjuk hozni a helyéről harap és ágaskodik.
2015. dec. 26. 16:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Ami konkrét problémát leírtál, arra megoldás lehet, ha bemész a boxba, adsz neki egy karika répát, átküldöd a másik oldalra, megint répa, ismétlés (legyen ott valaki és vigyázz magadra, 100 % figyelem CSAK A LÓRA), így megérti, hogy ha partner veled, az neki jó. Mutasd meg neki a kötőféket, répa, simogasd meg a nyakát-fejét, répa, tedd rá a kötőféket. Megint kezdjetek el mozogni a boxban, de segítsd a kötőfékkel, "vezesd". Utána megpróbálhatsz vele kimenni, de húzd az orra előtt a répát. Valószínűleg rossz élmény érte azután, hogy kivitték, ezért tiltakozik minden eszközzel. Arra figyelj, hogy lassan minden lépéssel, hogy legyen ideje mindent megemészteni, és felfogni, hogy nem bántani akarod. Ne tegyél hirtelen mozdulatot, beszélj hozzá halkan, nyugodtan. Ha azt látod, hogy sok egyszerre, hagyd pihenni egy fél órát-órát. Eleinte az is jó lehet, ha csak odamész a boxhoz, odahívod, adsz neki valamit, és elmész. Egy idő után várni fog rád, örülni fog neked.
2015. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát semmi képpen ajánlom hogy büntesd ha régen verték ...nekem is ilyen volt a lovam őt is verték régen a volt gazdái,2 éve van nálunk "és vajra lehetne kenni" egyszerűen mutasd meg neki hogy te vagy a főnök addig ne jutalmazd semmi képpen amíg meg nem csinálta amit te akartál.Végül is csak elkell érned nála hogy tiszteljen ha sunyít ne vágd orrba csak ha nagyon eldurvul a helyzet Pl. ágaskodik, de akkor is csak gyengén hogy ne fenyegetésnek élje meg a ló hanem egy jelzésnek.De addig nem fog tisztelni ameddig meg nem ülöd de nagy baj nem lehet.. ,legfeljebb ledob de ha már van egy lovad szerintem tudsz úgy lovagolni hogy fenn maradj egy vadlovon,a ló sose dobjon le hanem te ess le a lórol....

bár mit izélek itt a ló bár milyen nyugodt temészetű benne van a pakliban hogy megvadul és..kiszámíthatatlan mert mindig benne maradnak az ösztönök..

2015. dec. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit félre írtam a dolgot.Szóval ha oda megyek hozzá jön felém, kicsit sunyít aztán megnyugszik. Amikor viszem valahova egyet gondol elkezdi rázni a fejét, harap, ágaskodik. Próbál velem szembe fordulni , de én az oldalánál maradok. Ezt a dolgot nem tudom megoldani, hogy hogy kerüljem el , hogy velem szembe forduljon, mert csak körbe-körbe keringünk egyszerűen nem tudom megállítani.
2015. dec. 26. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!