Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Körön a külső vagy a belső...

Körön a külső vagy a belső csizma hajtja a lovat?

Figyelt kérdés

Eddig két edzõnél tanultam és egyik ezt mondta a másik azt. Mostmár egyedül járok lovagolni javarészt, de akkor most melyik mondta jól?

Én magamtól külsõ csizmával hajtanám, de biztos ami biztos gondoltam utánakérdezek.


2016. jan. 1. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Külső csizma megtart, belső hajt. Mindig belülről indul ki a segítségadás. Atyaég, milyen edzők vannak :(
2016. jan. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Melyik lábaddal adod meg a kör ívét, hogy a ló ne úgy fogduljon, mint egy busz? Hát a belsővel. Űlj fel és érezz rá. A külsővel az ív külső keretét adod meg és tartod benn a farát.
2016. jan. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát igen, nem hiába jöttem el a másik helyről, nem csak az edzővel volt probléma. De most már tudom, itt, ahol most vagyok jó helyen vagyok és nem hülyeséget mondanak.

2016. jan. 1. 19:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Vágtában pl mindenki a belsőt löki pedig tévedés. Mivel a külső hátsó lábával löki el magát elsőnek ezért a külső csizma hajt ott. Ügetésnél átlós lábak mozognak együtt pl ha könnyűügetsz ,minden leülésnél rázár a csizma . Amikor leülsz a belső hátsó és a külső mellső lába megy hátra egyszerre,ezzel egyidejűleg a belső mellső és a külső hátsó megy előre,ezért én azt mondanám h a külső hajtja ,mivel leülésnél mikor rázársz a külső hátsó lendül amivel éppen tolja magát. De ez melyik csizma hajt mindig örök vitatéma volt/van/lesz.
2016. jan. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor fejtsd már ki kedves ,hogy miért is egész pontosan kérlek
2016. jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindig a belső csizma hajt előre , a külsővel megtámasztod, ellentartod a lovat ahogy a külső szárral is.
2016. jan. 3. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!