Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tovább a képzéssel?

Pápárápúpipo kérdése:

Hogyan tovább a képzéssel?

Figyelt kérdés
Van egy lovam és hát a képzetségét tekintve nem épp magasan képzett ( mikor vettük azt mondták, hogy tudja az ugrásváltást, combra való engedést. De ezekből egyiket sem sikerült nálam megvalósítania, vagy edzőm alatt megvalósítania). Az én lovas tudásom nem olyan hű de rossz de van még min csiszolgatni. A kérdés pedig: Hogy lehetne szinkronba hozni a lovastudásomat a paciméval, valamint, hogy tudnám őt továbbképezni? Amúgy pacim most 11 éves.

2016. jan. 1. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Múltkor még díjlovagoltál. A sarkantyús meg a zablás kérdésed is már elég sok hiányosságra utalt,most ezzel együtt felmerül bennem a gondolat h az edződ nem segít ezekben? Ezeket ki kellett volna próbálni a lóval mielőtt megveteted,bemondásra minden ló L-M aztán jól átvágnak.De hogy ezeket egy jó edző nem tudja helyrehozni a lóba az már nekem magas. Az edzőnek kéne összecsiszolni a ló meg a lovas tudását.
2016. jan. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez mióta számít magasan képzettnek?

Lovagolni kell megtanulni, ilyen egyszerű. Ha a ló ismeri a feldatot, a megfelelő segítségre, a megfelelő előkészítést követően végre fogja hajtani. Ha pedig nem, nem egy agysebészet pl. combra engedést lovagolni. Már annak, aki gondolkozik is lovaglás közben.

2016. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mikor vettük én nem tudtam róla, ott se voltam a kipróbálásánál. A régi edzőm aki egy pénzéhes banya volt és nem értett a lovagláshoz ő próbálta. És ő azt mondta, hogy jó lesz. A mostani edzőm pedig viszonylag fiatal (19 éves), és hát nyilván jól lovagol csak hát neki is még van mit csiszolnia. A lovamért pedig elég jelentős összegett fizettünk, ezért mindenki egy képzett lovat várt. Az elején speciel nem tudott röviden vágtázni, egyfolytában sodródott, csapkodta a fejét....stb.

Utána néztem a múltjának és a belovaglását kb. úgy kezdték, hogy nagykantár feszítővel+ sarkantyú, ráadásul egy elég nagy tömeggel rendelkező bácsi lovagolta aki eléggé pattogott a nyeregben így a hátát is sikerült szétcsesznie

2016. jan. 2. 11:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy lehet úgy lovat venni hogy nem is te mész el megnézni, kipróbálni? Meg miért a vásárlás után nézel utána a múltjának? Így nem csoda ha nem válik be a ló..
2016. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ajándékba kaptam. Ha azt sem tudtam mi a neve, fajtája, származása akkor hogy a rákba nézzek utána....
2016. jan. 2. 14:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk nem azért, de manapság már ha lovat kap az ember ajándékba, azt nem szokás csak úgy, látatlanul.. Főleg ha te már elvileg magasabb szinten lovagolsz és komoly terveid vannak a lóval. A szüleid is okosak lehettek akkor, ha mégis így megvették neked, már ne haragudj, tudom, hogy jót akartak. Viszont azt sem értem, hogy akkor abban az edződben te miért bíztál meg? Vagy a szüleid? A leírtak alapján a jelenlegi edződet se nagyon tartod jó lovasnak, akkor mit vársz? Így szeretnél fejlődni? Ha ide jársz fel kérdezősködni, és nem tőle várod a megoldást, annak úgy mi értelme, áruld már el nekem? Az előző kérdéseidnél se értettem meg. Na de a kérdésedre visszatérve, keress fel egy tapasztalt edzőt és ő segítsen neked elsősorban, mert semmit nem ér, ha a ló tudni fogja a feladatot, de te nem.
2016. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!