Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Jobb odamenni...

Mit tegyek? Jobb odamenni hozzá vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

A lovam 2 napja érkezett az istálóba de borzalmas állapotban ( lelkileg )

A lószállítósok nagy kínszenvedéssel bevitték a lovat az új bokszába és ő azóta ott áll ha a boxához közelítesz sunyít és amikor a zabot vittem neki behúzódott a leghátsó sarokba és sunyíott nagyon sajnálom szegényt . Gondoltam rá hogy társat viszek mellé de az nem jó mert mén . Mit tegyek ? Én tégyleg próbálkoztam mindennel de nem engedi magát megsimogatni sem ( természetesen eladni nem fogom )



2016. jan. 4. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem időkérdése hajrá:)
2016. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi , de annyira sajnálom szegényt
2016. jan. 4. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Karám esetleg nincs ahová kiengedd?


Egyébként én semmiképp nem ajánlom hogy egyedül fogj hozzá a "megszelídítéséhez". Keress egy edző vagy valami profi szakembert, mert a leírtjaid alapján ez egy erősen problémás lehet.

2016. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia.Először is jó lenne kicsit többet megtudni a múltjáról..Viszont egyenlőre ne kérj tőle semmit.Nagyon lassan fokozatosan kell haladni.Fő a türelem.Minden nap menj oda hozzá a boxhoz akár naponta többször is.Beszélj hozzá nyugodtan kicsit.Vigyél neki csemegét..először leteheted a földre vagy az etetőjébe.Aztán később a kezedből.Meg fogja érteni,hogy nem kell tőled félnie,sőt veled jó.Ez akár hónapokba telhet,ha súlyos a "trasuma". Fontos,hogy ne érje rossz élmény a veled töltött idő alatt.Aztan folyamatosan növelheted az ott tartózkodási idődet.Először csak 5perc aztán 10,20 stb.Eleinte sokat sürgölődhetsz a boksz körül(takarítás stb).Mikor rájön,hogy veled kellemes az időtöltés,akkor már várni fog téged.Akkor jöhet a kézből evés és simi.Aztan fokozatosan a munka is meg minden mad.Tenyleg a lényeg a türelem..nem szabad kapkodni.Jobb egy jó lépés,mint kettő,de rossz.Mindig úgy ahugyjuk abba,hogy a ló a jót jegyezze meg!Arra is nagyon figyelj,hogy a félelemnehogy agressziót váltson ki.Minél hamarasbb kezdj foglalkozni vele!Remelem tudtam segiteni!Irj nyugodtan priviben,ha esetleg segithetek meg..es egy tars nagyon jo lenne neki!!
2016. jan. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szabad kérdezni, hogy miért mén? Mert ha nem telepapíros, szemlézett és minősített fedezőménről van szó, akkor el kell gondolkodni a herélésen, sokat nyugtat rajta.


A ló költöztetése stresszes dolog, új környezet,emberek, meg gondolom a lószállítók se voltak vele kedvesek.

Légy mellette sokat, elég ha csak ott állsz a box előtt. Adj neki egy kis csemegét. Jó dolgokat kössön hozzád. Mondjuk tényleg nem ártana tudni, hogy mi törtét vele, valószínűleg verhették, mert az ilyen lovak viselkednek így.

2016. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 hónapja volt hasonló, mi azt csináltuk, hogy a boxhoz letettünk egy vödör csemegét, és aki arra járt, adott a lónak. Hamar rájött, hogy ha lépéseket hall, kidugja az orrát :) Ma meg olyan, mint egy kutya... Inkább az a probléma lassan, hogy nem tudjuk levakarni magunkról :)
2016. jan. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor heréltessem ki az megnyugtatja ?
2016. jan. 5. 15:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, most ez a befordultság az új helynek szól. Adj neki 2-3 hónapot, viszont tényleg érdemes heréltetni, ha nincsenek vele különösebb terveid. Már csak azért is, mert könnyebb vele mozdulni, pl ha netán máshova viszed bértartásba akkor sok elutasításban lehet részed, mert sok helyen probléma a mének kezelése, különválasztása.
2016. jan. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ha kiheréltetem akkor vigyek mellé társat hoy ne forduljon ennyire befelé ?
2016. jan. 5. 17:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem fedezőménnek szeretnéd, szerintem heréltesd ki. Sokkal egyszerűbb dolgod lesz neked is, meg ő is nyugodtabb lesz. De előtte szerintem adj neki 1-2 hónapot.
2016. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!