Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy díjugrathassak? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék ugratni de a szüleim nem engedik mert azt mondják hogy túl veszélyes. Én teljesen megertem őket de szerintem elég tapasztalt lovas vagyok hozzá. Kb 8 éve lovagolok heti egy alkalommal de szerintem már lenne elég biztos alapom az ugratáshoz. (Párszor csináltam már de persze csak azért hogy javítson az ülésemen és adjon egy kis önbizalmat) Igaz egyszer volt egy komolyabb balesetem (megugrott a ló leestem és agyrazkodasom lett) de ez bármelyik lovassal megtortenhet. Tudnátok néhány dolgot mondani amivel esetleg meg tudnám győzni őket?

2016. jan. 9. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Heti egy alkalom nagyon kevés. Halgass a szüleidre és ne akarj ugratni.
2016. jan. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy nagyon jó edzoim vannak akikkel heti egy alkalommal is biztos ülést tudtam kialakitani. És amúgy is nemsokára heti 2-3 edzésen lesz :) de Köszi a választ
2016. jan. 9. 23:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónak igaza van, heti egy alkalom kevés, ha komolyabban akarod űzni akkor még a kettő három se igazán elég. De a kérdésre visszatérve, ugyanilyen helyzetben voltam én is, sokat veszekedtünk mire megengedték. Esetleg az egy kicsit segítene, ha elmondanád hogy hány éves vagy!
2016. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Először is abba is bele kell gondolni,hogy a dìjugratás sem egy olcsó sport.Amennyiben a háttér biztosìtott,esetleg nézzenek meg a szüleid edzés közben,beszéljenek az edzőiddel,hogy ők hogyan látják,mit javasolnak.Arról úgy is az edzőid döntenek,hogy indulhatnál- e versenyen.
2016. jan. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak ugrani akarsz vagy versenyezni is? Heti 2-3 edzés sem túl sok, de kiindulásnak lehet elég. Viszont, ha versenyezni is szeretnél, akkor a a pénzügyi oldalával lehetnek gondok. Neked felszerelés olyan 60-70 ezer és ez még csak az alja. Ugye kell REV, aztán versenyekre utazni kell, még ha a lovi adja a lovat úgy is, versenyen nevezési díj, számonként startdíj... stb stb egy verseny nap elvihet egy 20-ast is, és az is lehet, hogy leesel és kizárnak.

Illetve ott vannak az emelkedett edzési költségek, mert ha most heti 1x lovagolsz mondjuk 3000 Ft-ért, akkor heti 3 lovaglással ez már heti 9000 lesz, havi szinten meg 36 000Ft, ami azért elég megterhelő a családi kasszának.


A másik oldala, hogy féltenek, bár, ha látják, hogy magabiztosan és ügyesen lovagolsz, szerintem erről az oldalról meggyőzhetőek, de mondom anyagiakban kemény kiadás.

2016. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) egyelőre nem versenyeznek és szerintem majd ha addig eljutnek valószínűleg póni klubbal kezdenék.
2016. jan. 12. 17:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Mond meg a szüleidnek, hogy ennyi erővel autóba se engedjenek beülni, mert túl veszélyes. Ha nem azért, mert az a sofőr okoz balesetet, amelyiknek az autójában ülsz, akkor azért, mert a sok hülye vezetni nem tudó, kimegy az autópályára és nekimegy a többi autónak. Veszélyesen jó élni. Bármelyik pillanatban meghalhatsz. A lovaglás csak egy alternatívája.
2016. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!