Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy érdemes takarózni a...

Hogy érdemes takarózni a lovakat télen?

Figyelt kérdés

A lovam születése óta legelőn, rideg tartásban élt. Tökéletesen alkalmazkodott ehhez az életmódhoz, nagyon dús téliszőrt növeszt.

Nemrég átköltöztettem abba a lovardába ahol dolgozom. Itt nem megoldott a ridegtartás, így napközben karámban van, de estére bokszba kerül. Mobilbokszok vannak szabad téren, tehát nem túl meleg, meg elég huzatos.

Alapvetően nem takarózom, de van amikor munka után eléggé megizzad. Ha ilyenkor betakarom egy-két órára amíg leszárad, azzal jót teszek vagy nem?

Nem rosszabb neki, ha bemelegszik aztán leveszem róla a takarót?

Ti hogy szoktátok takarózni a lovatokat?


2016. jan. 10. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem takarózom csak kint mert meleg az istálló,de ha huzatos akár egész nap is rajta lehet nem csak 2 órára. Egyébként átcsutakolhatod száraz szalmával munka után ha megizzad vagy csak egy polártakarót hagyjál rajta ,az nem is túl meleg de mégis visszaszárad és nem fázik meg alatta.
2016. jan. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a lovadnak van téli szőre, akkor elég csak munka után letakarni egy polártakaróval. Én ridegben is így teszem és a lovamnak semmi baja.

Ha meg lenne nyírva, akkor más a helyzet, akkor kb állandóan takarni kell.

2016. jan. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. jan. 12. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!