Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van köztetek olyan aki nem...

Van köztetek olyan aki nem használ lovas ruházatot lovaglásokhoz?

Figyelt kérdés
Hopiletet, lovaglócsizmát stb.

2016. jan. 17. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nyáron van, hogy nincs rajtam más, csak egy rövidnadrág.
2016. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Régen úgy lovagoltam, azóta vettem lovas cuccokat. Sokkal kényelmesebb, de nem halsz bele, ha nincsen. De erősen javasolom, hogy idővel legalább egy cipőre és egy chaps-re ruházz be :)
2016. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jól írják előttem, egy kifejezetten erre való cipő és chaps szinte megváltás, a nadrágot is erősen ajánlom, a felsőruházat szinte mindegy.
2016. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%

Shoha. Lovasíjászkodom és max, ha az neked lovascucc, akkor kaftán, bő lennadrág és bőrcsizma.

Ezek a feszek, kényelmetlen vackok a pucc-lovasoknak valók, díszelegni. a lovagláshoz ló kell, nyereg, kantár és ennyi. Nekem csak ló.

2016. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én (mondjuk nagyon alap szinthez) a kobakon kívül csak bakancsot vettem - kényelmes, de azért nem AKKORA különbség egy megfelelő utai cipőhöz képest.
2016. jan. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Aki nem tiszteli meg annyival a sportot és a lovat h rendes lovasöltözékben üljön fel(legalább egy lovasnadrág) az nem lovas csak egy zsák a ló hátán. Halálom mikor rövidgatyába bohóckodnak , síelő sem síel megfelelő öltözék nélkül.
2016. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

[link]


:D :D

2016. jan. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Van hogy néha semmit sem veszek fel lovagláshoz. Csak egy kantár és kész.
2016. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban éppen csak elkezdtem lovagolni tanulni, de a dolog abbamaradt. Viszont arra nagyon emlékeztem, hogy a lábszáramat a kengyelszíj a második órán úgy feltörte, hogy már rég nem jártam lovagolni mikorra végre teljesen meggyógyult.


Erre emlékezve, most, hogy felnőtt fejjel elhatároztam, hogy újra elkezdem a lovaglást tanulni, vettem cipőt, egy lovagló nadrágot, lábszárvédőt és kobakot. Nem a legdrágábbakat persze.


És az is hozzátartozik a dologhoz, hogy más alternatív cipőm, kellően kényelmes ruhadarabom se nagyon volt, amiben lóra ülhettem volna.


Ráadásul mivel idősebben kezdtem el lovaglolni, ezért különösen is féltem attól, hogy ez nem fog menni. Emiatt aztán olyan ruhát akartam venni magamra, amivel kicsikét könnyebb a lovon maradni (vö. nem csúszós anyagú nadrág), kicsikét kevésbé balesetveszélyes (lovagló cipó a barázdált talpú edzócipó helyett), kicsit védi a lábadat (lábszárvédő használata, szemben a gyerekkori rövidnadrágos lovaglással).


Nyáron kezdtem a lovaglást, és hordani az említett cuccokat. Eddig még kitartottak. A nadrágot, lábszárvédőt mosógépben szükség szerint mosom. A cipő ugyan műbőr, de legalább kényelmes és ez is gyorsan lemosható, egy meleg zoknival, pedig most a minuszokban sem hideg.

2016. jan. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Saját kobakot elengedhetetlennek tartom. Már csak azért is, mert ki tudja ki izzadt bele előtted. Illetve a fej védelme nagyon fontos.

Amíg az ember kengyel nélkül lovagi, akár mezítláb is lovagolhat, viszont amint kengyelt kap érdemes beruháznibegy lovaglócipő+chaps kombóra. Illetve egy alap lovaglónadrág sem árt. Ezt 25 ezerből meg lehet úszni és évekig kitartanak. Pl az első kobakom 10 évig hordtam, de a bőr lovaglócipőm is már 8 éves.

2016. jan. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!