Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudok lovas gyogyterape...

Hogyan tudok lovas gyogyterapeuta lenni?

Figyelt kérdés

Felnott koromban a lovakkal szeretnek foglalkozni. Szüleim nem engednek lovas iskolába. A varosomban gimnáziumok adtam be a jelentkezési lapot...

Na es igy hogy szuleim nem engedtek igy jott ez a lovas gyogyterapeutasag. A türelmem megvan hozza. Szivesen foglalkozok gyerekekkel, akar beteg gyerekekkel is (családban rákos gyerek is van...) A csaladom is támogat ebben. Akik suliban gsllottaknok is mondtak hogy ez szep. Na de most ez meg nekem odébb van. Most fogok majd 9. Osztalyba menni. (8. Os vagyok) milyen iskolaba kéne tovább mennem meg. Es hogyan tudnék ilyen lenne. Milyen iskolak kellenek hozza. Kerlek segitsetek! Szeretnem ha összejönne.



2016. jan. 20. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lovasterapauta úgy lehetsz, hogy egyetemre mész gyógytornásznak vagy gyógypedagógusnak, lediplomázol, majd megcsinálod a lovasteraputa OKJ-t.

A gyógyped egyetemen nagyon kemény, nehéz bekerülni van alkalmassági vizsga is (nagyon magas pontszám kell), a gyógytornász könnyebb, viszont ott általános ápolás az alapszakod, tehát egészségügyi vonal, együtt vagytok az ápolókkal, majd a második év után tudsz szakosodni gyógytornásznak.


Szóval úgy irányozd a tanulmányaidat, ha komolyan ezzel akarsz foglalkozni, hogy e két szak közül valamelyikre bekerülj.

2016. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az ápoló egyelore kilőve mert irtózom a tuktol meg az ilyenektől...
2016. jan. 20. 21:02
 3/12 A kérdező kommentje:
De ki tudja mi lesz meg? 😊
2016. jan. 20. 21:03
 4/12 anonim válasza:
beteg, sérült, árva gyerekekkel akarsz foglalkozni, akkor gyógypedagógus, de az tényleg nehéz, nem kell jeles tanulónak lenned gimiben, de pl nézik a fogaid épségét azt hiszem.
2016. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Túl késő van, hogy leírjam, mi kell hozzá, de én is lovasterapeuta szeretnék lenni - én is gyógypednek készülök, bár én kicsit idősebb, tizedikes vagyok. Az első alapvetően leírta, annyit tennék most hozzá, hogy pszichológiára is mehetsz, bár az még keményebb :)

2016. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Na szóval, leírom, ahogyan én tudom.

Először is, jelentkezel egy jó gimibe, mert onnan, ha ügyes és szorgalmas vagy, könnyebb továbbtanulni. Csinálsz egy jó érettségit, és jelentkezel , gyógytornászira, vagy esetünkben gyógypedre (rosszul tudtam, pszichológusra úgy tűnik, még sem lehet). 8 féléven át ügyeskedsz, leteszel egy alapdiplomát. Ezután, és csakis ezután jelentkezhetsz a Magyar Lovasterápia Szövetséghez (MLSZ) egy 200. 000 Ft-os képzésre, ami tudtommal Fóton van. A felvéteihez kell alapszintű lovastudás, úgyhogy addig meg kell tanulnod lovagolni, lovat ápolni.

EZ csak az indulás, és ez sem épp egyszerű. Persze a végén vannak vizsgák is, de mindent megtalálsz itt: [link]

2016. jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

En is hallottam olyant hogy pszichológia kell hozza.

Es nem kimondottan arva gyerekekkel szeretnek foglalkozni hanem beteg vagy valamilyen problémás gyerekkel.

Koszonom es meg jöhetnek válaszok.

2016. jan. 21. 15:25
 8/12 anonim ***** válasza:

A lovasterápiát négy ágra szokás bontani:

1. hippoterápia, mely a ló háromdimenziós mozgását használja mozgássérültek habilitációjában és rehabilitációjában.

2. gyógypedagógiai lovaglás és lovastorna, amely értelmileg sérültek illetve tanulásban akadályozottak terápiás célú lovagoltatása.

3. lovas pszichoterápia, amelynek feladata pszichés zavarok ló által támogatott, facilitált kezelése.

4. parasport, amely fogyatékkal élők sport célú lovaglása.


Nem szükséges árvákkal foglalkoznod.

Én a napokban írok majd az MLSZ-nek, hogy hogy is van egy-két, szerintem írj nekik te is, ha valamit utánajárás után sem értesz.

2016. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
* hogy is van egy-két dolog
2016. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ettol meg odébb vagyok hogy irjak nekik mert meg csak 14 eves vagyok...

Es erre a pszichológiasra tudtok nekem valamit mondani hogy ilyennel tudok-e lovas terapeuta lenni?

2016. jan. 21. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!