Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hafi, nóniusz, és lipicai...

Hafi, nóniusz, és lipicai lovak. Vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan összegyűlik a pénzem, így meg tudok venni egy lovat..

Én lipicaira, hafira és nóniuszra gondoltam..

Mindenféleképp olyan lovat szeretnék amin lehet gyerekeket lovagoltatni, és forgalomba/terepre vinni.

Az érdekelne, hogy akinek van vagy lovagolt mar ilyen lovakat mi a tapasztalata! Lehet belső és külső tulajdonság is. BÁRMI!


Köszönöm előre is a segítséget!


2016. jan. 27. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi lovas tapasztalatod van? Milyen helyre fog a ló kerülni?
2016. jan. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy hülyeség amit itt kérdezel..vannak persze fajta tulajdonságot amik fajtán belül sok egyedben megtalálhatók ,de leáltalánosítani nem merném h pl a lipicain lehet gyereket lovagoltatni mert nyugodt fajta,nóniuszt ne vegyél mert idegbetegek. Ezek mind egyedfüggő dolgok,és minden fajtában találni olyan egyedet ami alkalmas a te igényeidre ,de olyat is ami nem felel meg ezekre a célokra. Ez a 3 fajta pont olyan mint az összes többi a világon,ezeknél is lehet ilyen ló is meg olyan is..
2016. jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem lipicaim és nóniuszom van. A teljes ellentétek. A lip hajtós néha borzasztó hisztis. Én nem mernék rajta lovagoltatni. Viszont alapból meg nagyon türelmes és egyszerűen imádja a gyerekeket. Nóniuszom meg bújós végtelenül szeretet éhes, és nagyon nyugodt, abszolút kezelhető. Terepen ha be is indul pillanatok alatt vissza lehet fogni. Semmitől nem ijed meg. Kezdők ültek rajta jól viselte. viszont a lippel ellentétben a nyúzást hosszú távon nem igen tűri. Illetve egygazdás. A hafikkal még nem volt dolgom. De az előző kommentelőkkel egyetértek. Minden ló egyéniség nem lehet általánosítani őket.
2016. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én hafin lovagolok, így csak vele van tapasztalatom. Minden egyed más és nem szabad általánosítani. Sajátomat későn érőnek, barátságosnak nyugodtnak és haspóknak ismertem meg. Gyerekeknek is megfelelő, nálam forgalom biztos is. Nem nehéz tanítani, de agyafúrt egy fajta. Nagyon tudnak szeretni.
2017. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!