Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lofajtakat ismerok, figyelem!...

Lofajtakat ismerok, figyelem! Milyen fajtaju lovat ajanlanatok nekem? Bovebb infoert kattints.

Figyelt kérdés

Venni fogok hamarosan egy lovat, de a fajtajat meg nem tudom. Irok kicsit az eletstilusomrol es magamrol.

Nem baj, ha kislo, az sem feltetel, hogy hideg vagy meleg veru, olyan lovat keresek, amelyik erre alkalmas:

Elsosorban lovaglasra kell, nagy teherbirasu lo, mert 100kg megvagyok siman, szoval nem egy 30 kilos kislany vagyok. Terepre sokat jarok, de nem hosszutavon futtatom a lovat, inkabb setalni es idonkent vagtaba valtani szeretek. Kocsi ele befognam, de csak ritkan. Ugratni otthon ugratnek vele, hobbi szinten. Versenyre nem jarnank. Tanitani szeretnem trukkokre, gyakorlatokra, szinten a magam oromere. Istalloban tartanam ejjelre, de amugy kint lenne karamban napkozbe. Falura kell, nem luxus lovardakba meg ilyenek, tehat az ilyen kenyes lovakat hanyagolnam. Szeretem a nyugodt lovakat, nem birom, amelyik ugrik, ijed, egy madar elrepul es ledob stb. Orulnek a baratsagos fajtaknak, bar tudom nevelesen mulik, de jo lenne, ha alaptermeszetebol adodoan kecskekkel, kutyakkal, csirkekkel egy udvarban lehetne tartani es nem bantana oket. (Bar lehet egyik lo sem bantana ha ugy nevelem, de fontos hogy maga a fajta is baratsagos legyen mivel 2-3 eveset veszek)


Kulsore annyi jellemzot irnek, hogy nem szeretem a fekete es pej lovakat, mindenkeppen orulnek, ha fako, szurke, legyesszurke vagy egerszurke lehetne a pacim:) persze ez masodlagos szempont.


Szeretnek tanacsokat kerni, hogy milyen fajta vagy fajtak felelnenek meg az igenyeimnek.



2016. jan. 30. 10:03
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja es megegy ket aprosag!! Minel hosszabb eletu fajtat szeretnek, amelyikre ha 25 evesen raulok nem torik el a laba vagy santul le. Tudom genetikan mulik, de azert vannak 15 es 35 evre tervezett lovak is, utobbit szeretnem:) es az sem lenne rossz, ha kulonos apolast igenylo, patkolni valo fajtaktol kimelnetek, minel strapabirobb, nagy teherbirasu elsosorban terep lora vagyok.
2016. jan. 30. 10:06
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Azok alapján, amiket leírtál, én biztos, hogy nem 2-3 éves lovat vennék, hanem 6-8 éveset, ami jóval tapasztaltabb. 2-3 éves ló jóformán még be sincs lovagolva, esetleg nagyon alapszinten. Lovasok.hu-n nézz körül, rengeteg eladó ló van fent, be lehet állítani a keresést szín alapján is, és általában le van írva, hogy milyen a ló.

Még annyit hozzátennék, hogy egyedül nem célszerű tartani, mivel a ló társas állat.

2016. jan. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ja es meg valami ha esetleg a hata miatt vagy hatforma miatt szamit: imadom a szabad lovaglast, nyereg es minden nelkul!:)
2016. jan. 30. 10:21
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
2-3 éves lovat be is fogsz lovagolni olyan profi vagy?
2016. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt még leírhatnád, hogy mennyi lovas tapasztalatod van, hány évig tanultál lovagolni, milyen szinten vagy stb. Mert csak úgy poénból nem veszünk lovat, érteni is kell hozzá.
2016. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Tapasztalat boven van, 10 eves korom ota lovaglok es az mar nem most volt:) viszont max 4 eveset vennek, minel fiatalabbat szeretnek. Es kerlek ne tanacsot hanem fajtat irjatok
2016. jan. 30. 10:54
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem nagyon fogsz olyan 2-4 éves lovat találni, ami nem ijed meg terepen, és olyat sem, amit nem kell patkolni/körmözni.

Azt írod, hogy tapasztalatod van bőven, de ennek ellenére a leírtak alapján úgy tűnik, hogy halvány fogalmad nincs a lovakról. Nagyon remélem, hogy igazából csak szórakozol, és a válaszolókat próbálod idegesíteni.

2016. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Értsd már meg, hogy senki nem fog lófajtákat ajálngatni neked, mert egy fajtán belül is vannak teljesen különböző lovak. Tehát hiába írjuk le, hogy ez meg az a fajta milyen jó, mert lehet hogy te meg kifogsz egy teljesen ellentétes természetű lovat.

Főleg így, hogy láthtóan nem értesz hozzá, ráadásul tanácsokat nem fogadsz meg, csak pattogsz, ha valaki válaszol, ne várj sok segítséget. Írtuk már, hogy lovas honlapokon keress neked megfelelő lovat.

2016. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Van csak tippre 200 fajta lo, hiaba irjak egy hirdetesben, hogy ez jo ugro az meg jo terep lo, attol meg a fajta alapjellemet nem ismerem. Mindenre igaz hogy lehet elteres a fajtan belul, a kutyaknal is, de engem az altalanos fajtajellemzok erdekelnek, amik megfelelnek az en eletvitelemhez es elkepzelesemhez. Ajanlottak mar telivert, elmentem megnezni mert gyonyoru volt, azt mondtak, nyugodt, baratsagos nem ijedos, belovagolt stb. Atutaztam az orszag masik vegere, mire szemelyesen kiderult hogy csak teliverekhez kepest nyugodt es azokhoz kepest nem ijedos stb... Kozbe idegbeteg volt egy mondjuk belgahoz kepest. Tehat ezis fajtajellemzo hogy vannak fajtabol adodoan halal nyugodtak es vannak idegbajosak. Ettol meg elterhet nyilvan barmelyik, de tudnom kell mihez viszonyitani.
2016. jan. 30. 12:15
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Google a barátod. Ottbrakeresel a lofajtak jellemzoire. Nekunk is annyi mint neked
2016. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!