Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kb. mennyi idő a normális,...

Kb. mennyi idő a normális, miután mehet egy ember futószár nélkül?

Figyelt kérdés
2016. jan. 30. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem úgy félév volt, de ez emberfüggő. Attól függ, hogy mennyiszer jársz lovagolni, hogyan tudod elsajátítani a dolgokat stb.
2016. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát én 2 hónapja járok lovagolni és mindig csak hetente egyszer a suli miatt, de már nincs futószár... Szóval nem tudom hogy ez jónak számít-e
2016. jan. 30. 12:12
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Hely és edző függő. Kis tanyákon 1-2 alkalom után el is engedik az embereket futószár nélkül. Sok profi edző pedig több éves gyakorlat után is vissza fog tenni futószárra, ha úgy érzi, hogy valamin még javítani kell.


A két véglet között bármi megtörténhet.

2016. jan. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én lovastáborban tanultan lovagolni, az egy hétig tartott, így a harmadik napon már futószár nélkül, sőt terepre mentünk. Emiatt sajnos olyan rossz beidegződéseim lettek az üléssel kapcsolatban, amiket azóta se tudok kijavítani, mert ugye kint terpen senki nem szólt rám, hogy hogy üljek. Mikor bekerültem egy rendes lovardába, ott szembesültem vele hogy milyen hibáim vannak, úgyhogy inkább maradj sokáig futószáron, de legyen egy biztos ülésed.
2016. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha heti egyszer mész akkor 2-3 hónap vagy még több.
2016. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Heti egy alkalom nagyon kevés a tanuláshoz, de amúgysem lehet megmondani, hogy mennyi idő után "normális" lejönni a futószárról. Illetve de: amikor a lovas mindhárom jármódban egyensúlyban, függetlenül képes ülni. Hogy ez mikor jön el, az nagyban oktató és oktatóló, illetve lovasfüggő. A másik tényező a fentiek igénytelensége, ami nagyban lerövidíti a futószáron töltött időt.
2016. febr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kocog válasza:
Ez hely és emberfüggő engem első órán már levett de ha valamit nem jól csinálok akkor még mindig vissza rak rá!
2016. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat, de bennem nagyon megragadt, amikor a barátaim edzői vizsgát tettek és ott beszélgettünk a Korbán Krisztiánnal, aki szerint 30-40 alkalom.
2016. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!