Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ilyenek velem?

Miért ilyenek velem?

Figyelt kérdés

Van egy hét éves, magyar félvér heréltem. Imádom, a legjobb fej ló a világon, semmiét le nem cserélném. Most új iskolába kerültem, ahol több lovas is van az osztályomban. Eleinte azt hittem, jól megleszünk, de mikor megtudták, hogy nincs REVem sem, és a lovam sem "soknullás" árú, szinte ki lettem átkozva, mondván, hogy ez ciki, és egy normális lovasnak legalább egy REV-je van.

Én sosem éreztem azt, hogy ciki az, hogy nullás lovam van, vagy hogy nem versenyzek - és nem is szeretnék, az igazat megvallva. Szerencsre, ahol tartom a lovamat, nagyon jó közösség van, de mennyire általános, hogy a lovasok ilyenek? Hogyan kéne őket "elhallgattatni"? Esetleg Nekik lenne igazuk? Nagyon bogarat ültettek a fülembe :/

Köszönöm a válaszokat.


2016. febr. 1. 16:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Miért kéne őket elhallgattani? Hagyd , hadd fújják a maguk véleményét!

Jómagam csak "kutyás" vagyok.

Fajtatiszta, törzskönyvezett mudim van, de ha vki azért csesztetne, hogy pl. miért nem járok vele mindenféle kiállításra, miért nincs CACIB, meg a jó ég tudja, milyen díjakkal rendelkező őse-utóda, miért nincs mittudoménhány plecsnije, oklevele , címe-rangja-titulusa, hát nagyon nem érdekelne a véleménye! REV nélkül is jól meglesz a lovad. Egészsége és a szerető gazdája nélkül már ugyanaz macerásabb. Jó egészséget mindkettőtöknek : ennyi. :)

2016. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nekünk is tkv-s kutyánk van, mi jártunk vele egy ideig kiállításra. Szinte tökéletesen megfelel a standardnak, de sosem ért el semmilyen jó eredményt, mert a bírók az átlagnál kisebb, a fajtajelleget sajnos nem túl jól mutató kutyákat díjazzák :( Szóval, megmaradt hobbikutyának.


Köszönöm a válaszod :)

2016. febr. 1. 16:28
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Ha nem akarsz versenyre járni és az ehhez kellő vizsgákat letenni, "csak" jól érezni magad a lovaddal, akkor ez a válasz. Sok olyan lovas van (pláne anyuci-apuci pénztárcáján), aki azt hiszi, hogy a drágább jobb.

Ha ezt nem értik meg, hogy te nem versenyző típus vagy, és tovább bántanak, menj ki iskola után a lovadhoz, és öleld át a nyakát. Az a legjobb gyógyszer :)

2016. febr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Elhallgattatni? :) Hány éves vagy? :) Nem bántásból tényleg jó szándékból mondom, de nem sok élettapasztalatod lehet.


Nem kell őket elhallgattatni, és igazuk sincs.

Nem lehet széllel szemben hugyozni, a világ mindig is egy ilyen hely volt, és ilyen is marad.

Nem lehet megváltoztatni. Nem 1 embernek, 1000000000-nak se.


AZ emberek különbözőek.

Vannak köztük nagyképű parasztok is , jó bőven.

AZ emberi boldogságnak pedig az egyik alapfeltétele, hogy olyan emberekkel vedd körül magad, akikkel jól érzed magad. A többit pedig rekeszd ki az életedből.

Nem tudsz mást csinálni.

Ez nem a te társaságod. Tény. Ha kénytelen vagy együtt lenni velük, meg kell tanulni elviselni is őket, olyannak, amilyenek.

Ellenkező esetben, -mivel megváltoztatni úgyse tudod a véleményüket- csak magadnak okozol stresszt.


Ragaszkodj a véleményedhez, de ne erőltesd másokra. Ha pedig rád akarják erőltetni a saját véleményüket, egyszerűen ezt felhasználhatod, hogy amíg te nem cikized őket a szánalmas sznobságuk miatt, addig te is visszautasítasz minden cikizést.

2016. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Kezdjük ott, hogy a rev a világon semmit nem jelent, három jármódban megülő, a lovat irányítani képes kezdő lovas leteszi.

A másik az, hogy se meghallgatni, se beszélgetni nem kell velük. Dolgozz a lovaddal, mintha ott sem lennének.

Emellett a legjobb húzás szerintem az, ha jobban lovagolsz, bonyolultabb feladatokat tudsz végrehajtani a nullás lovaddal, mint ők - ez szokott nekik fájni igazán. :)

2016. febr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Vavyan Fable az Ezüstegér című könyvében olyan kedves történetet olvashatsz ,

amit a téged cikiző lelkiszegények nem igazán tudnának lefordítani maguknak.

Olyan lovakról esik említés --a szeretet nyelvén--, akiknek nagy eséllyel nincs semmiféle

REV-je... Ha esetleg nem olvastad volna még, ajánlom figyelmedbe, a miheztartás végett is.

Hamar rájössz , kiknek van igazuk :)

Azzal/azokkal törődj, akik nem támasztanak benned olyan kétségeket, mint a mai dilemmád :)

2016. febr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó által ajánlott könyvet nemrég olvastam, ajánlom neked is :D
2016. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Ez a viselkedés sajnos nagyban jellemző a magyar lovas társadalomra. Te pedig próbálj meg nem törődni velük, ne vedd magadra amit mondanak, és te se próbáld meggyőzni őket a saját igazadról. :)
2016. febr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Ezek a kis taknyosok állandóan ezzel a rev el jönnek,mert másra nem tudnak felvágni. Megvan nekik egy olyan vizsga amit minden sarkon osztogatnak ( ruhatárszak meg büfészak kategória). Menni kell egy 80 centis pályát meg esetleg egy E 8 at le kell lötyögni a négyszögben. huha ezek akkora dolgok amitől még a nagyanyám is összehúgyozza magát.. Versenyzés is egy olyan dolog h jó élmény tud lenni egy olyan embernek aki érzi és számít neki honnan hova jutott el a lóval,nem csak a fb ra posztolandó kupa érdekli.. De igazság szerint annál fogva h nagyrésze már csak a magamutogatásról szól h automata lovakkal körbecipeltetik a valagukat apuci lopott pénzén ,már nem egy sikk,csak a laikusok előtt jó rongyotrázni. Én magam sokkal többre tartok egy igényes hobbilovast,aki egy gyengébb képességű lóból hozza ki azt amit ők a seggük alá pakolt milliós belovagoltatott Oldenbeurgiakból sem mindig tudnak kihozni csak veiroterrel összerántva meg úgy h az edző többet ül rajta verseny előtti hetekben mint ők maguk.Igazuk nincs természetesen,a magyar lovastársadalom meg egy elkorcsosult népség, jó ha a fele alkalmas a lovas pályára,de a legtöbb csak ugat meg bohóckodik ,leszól másokra ezzel kompenzálja az agyatlanságát meg a tehetségtelenségét ,80 százalékuknál csak kirakatpolitika h ők mennyire tehetségesek,de a lelkük mélyén tudják h egy "alja hobbilovas" többet tud náluk de ha összefognak és közösen leszólják az ad nekik egy hamis alapot az önbizalmukhoz és ők ettől marhára megnyugszanak..
2016. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Sziasztok! Nekem is pont ez a problémám, annyira lenéznek és folyton azt hiszem velem van a probléma. Én félek belekezdeni bármibe, mert tök mindegy honnan jöttem, mit értem el sza...ba se vesznek és a legminimálisabb tiszteletet sem biztosítják embertársuk felé... Jó volt olvasni a kommenteket, legalább tudom, hogy vannak rendes emberek is. :D
2016. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!