Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell tanügetni?

Hogyan kell tanügetni?

Figyelt kérdés
Nyeregben könnyítet ügetés kéz nélkül kengyel nélkül meg a vágta is de tanügetni nem tudok. Akkor persze két három lépés megy mikor beugrasztom vágtába. Sokan mondják,hogy pónin nem is fog menni a tanügetés mert piciket lép(welsh póni) segítsetek bár nen sokat tudtok tudom mondani mert nem láttok lovagolni
2016. febr. 6. 07:35
1 2
 1/12 piriiiii ***** válasza:

Hát, nem tudom, én pónin nem nagyon lovagoltam, de kényelmetlenek. Egy nagy méretű ló kényelmesebb.

A tanügetés is kengyel nélkül fog menni. De ha a könnyített megy kengyel nélkül (ami azt jelenti, hogy képes vagy a lábaidat helyesen használni és azzal tartani magadat a lovon), akkor menni fog a tanügetés is. Az a lényeg, hogy ne emelkedj fel, legyen a feneked a nyeregben, a ló hátán, de kövesd a mozgását. A lábaddal pedig erősen tartsd magadat. Én imádom a tanügetést, akkor sokkal jobban érzem a ló mozgását.

Esetleg próbálkozz voltizzsal, ott eleinte kapaszkodhatsz kézzel, és akkor hozzászokhatsz magához a tanügetéshez, nem kell folyton csak arra figyelni, hogy fennmaradj a lovon, és a kezeiddel lent tarthatod magadat.

A vágta megy könnyítés nélkül?

2016. febr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én pónin még sose ültem, de nagy lovon azt szokták mondani hogy meg kell próbálni kengyel nélkül vagy szőrén. Én úgy tudtam megtanulni.
2016. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a vágta igen könnyítés nélkül megy :) de ma megyek lovagolni majd megpróbálom megint a tanügetést köszi a válaszokat jöhet a többi :)
2016. febr. 6. 09:40
 4/12 A kérdező kommentje:
Az ügetése nagyon gyors de a vágtája kényelmes :) nagy lovon sem megy a tanügetés,mondjuk jobban próbálkozok mint a pónin
2016. febr. 6. 09:45
 5/12 piriiiii ***** válasza:
Csak próbálkozz sokat, és, ha teheted, nagyobb méretű lovon. :)
2016. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké köszi :) voltam lovagolni és ment a tanügetés két kört futószáron :) meg szabadon is de ott csak egyet :(
2016. febr. 6. 13:29
 7/12 piriiiii ***** válasza:
Szerintem az már nagyon jó. :) Gyakorold minden alkalommal és menni fog az.
2016. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi igyekszem :)
2016. febr. 6. 16:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Pónin is lehet jól tanügetni,az hogy kényelmetlen az egy más dolog.Lényeg hogy az egésznek a titka a laza derék. Ha merev derékkal nem követed a ló mozgását akkor pattogsz általában,kezdők még a térdüket is felhúzzák. Lábad engedd le lazán,egyenes vállak,derékkal felveszed a ló mozgását,előre-hátra a nadrágoddal "törölgesd" a nyerget. Olyan van h oktató? Ezeket nem mondja el?
2016. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

Hogy tanultál meg könnyű ügetni, ha tanügetni nem tudsz?

Mindennek az alapja a tanügetés. Tanügetésből ugratom be vágtába, és tanügetek ha vágtából ügetésbe váltok. Tanügetésből indul a könnyűügetés és tanügetek ha lépni szeretnék könnyűügetésből. Stb

2016. febr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!