Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt csak én gondolom így?

Ezt csak én gondolom így?

Figyelt kérdés

Szóval lovagolok.Régóta.

Kifejezettem utálom a nyerget,és az ehhez hasonló kellékeket mint pl a zablát.Egyiket se használom,de ha a zablát mégis muszály,akkor csak érzéssel.Ha ugratok,akkor is csak szőrén.

Szerintem egy lónak egyáltalán nem kényelmes egy nyereg+abban egy lovas.

Egyáltalán nem is értem minek.Nélküle átlehet érezni a ló mozgását sokkal szabadabnak érzem magam.

Nézem a díjugratást a tévében...elszomorító.Ez már nem is a lóról szól hanem a pénzről.Ugratni lehet nyereg nélkül meg minden féle szar nélkül.A díjlovaglás a másik katasztrófa szegény lovakat csak kínozzák szerintem egyes pózoknál az a természetellenes nyaktartás kiakaszt csak ha nem akarják már hogy a ló kitörje a saját nyakát.

A lovaglás ma már nem is az élvezetről szól szerintem.

Ezzel csak én vagyok így?


2016. febr. 8. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálok erre a provokatív kérdésre elfogulatlanul válaszolni. Én nem vagyok oda ezekért az álszent divat zablafikázó meg nyeregköpködő emberektől. Egy kötőfékkel meg egy gatyamadzaggal is lehet olyan helyzetet teremteni ami kényelmetlen a lónak és káros. Mindent lehet hozzáértéssel és humánusan használni,ha valaki hülye az nem a zabla vagy a nyereg káros hatásának róható fel. Pl ha nem tudsz lovagolni szőrén sokkal nagyobb kárt tehetsz a ló hátában,akkor az mennyivel kényelmesebb neki mint egy jó ülésű lovas,jó súlyelosztású nyeregben(?) . Díjugratásban meg a versenysportban sok nagyzoló sznob majom van,de vannak még normálisak ,nem általános h a sportlovaglás kínozza a lovakat. Nem egy hobbistát láttam a mély szántásba meg a betonon rogyóztatni a lovat ,az is leszanálja a lovat. A ló kínzása vagy tönkretétele,esetleg kényelmetlenség ,fájdalom okozása nem attól függ h sportolnak vagy hobbiznak vagy esetleg darab kötéllel szőrén mászkálnak a tanyakörül vele,hanem a lovas/gazdája hozzáértésén,józan eszén. kinek mi az élvezet az meg igényfüggő,ami megintcsak eltérő. Nem mindenki elégszik meg azzal h kifizet milliókat a lóra és akkor csak szőrén lötyögjön meg vakarássza a lovat . Nincs azzal baj ha valaki fejlődni akar ,(ugrik vagy díjlovagol) ha az lóra nézve az észszerűség szakértelem határain belül csinálja.
2016. febr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért azt leszögezném hogy rendesen megy a szőrén lovaglás tehát nincs semmi pattogás és engem úgy is kezdtek el tanítani.

Nem általánosítani akartam biztos van aki élvezi a sportot és nem csal róla szól hanem a lóról kis de egyre több az ilyen "divatból meg a jó pénzért versenyzek" lovas.

Ami meg azt illeti igen lehet egy jól illeszkedő nyeregben jó súlyelosztással lovagolni,de azért lássuk be a legtöbb helyen nem így van.

2016. febr. 8. 20:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek az előttem szólóval, még annyit tennék hozzá, hogy a lónak a lovaglás amúgy sem természetes, szóval ha a természetességre törekszel, akkor ne lovagolj, hanem tedd ki a lovad a legelőre. Neki ott a legtermészetesebb és ő valószínűleg ennek örülne legjobban.

Másrészt pedig a "természetellenes nyaktartás" nem véletlenül lett kitalálva, hanem pont azért, mert ha elengedett a ló és száron van, tehát a tarkó a legmagasabb pontja, valamint szépen hordozza magát és hátulról maga alá lép, akkor tudja számára a viszonylag legkényelmesebben és legkevesebb károsodással hordani a lovast. Ha a ló úgy megy mint a csillagvizsgáló, akkor a hátában megfeszülnek a szalagok és izmok, a lovas pedig lovaglás közben azon pattog, ezzel szépen lassan tudatlanul tönkretéve a lovat, csak "nem akarják rákényszeríteni a természetellenes nyaktartásra". Mellesleg ha az ember jól lovagol, akkor a lovat erre a nyaktartásra nem kényszeríteni kell, hanem ő maga fogja a támaszkodást felajánlani, mert neki is az a legkényelmesebb.

2016. febr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én pedig annyit tennék még hozzá, hogy bármennyire lovagol jól valaki, szőrén a testsúlya az ülőcsontoknál összpontosul, a lónak mindenképpen kényelmesebb egy jól illeszkedő vázas nyereg, mint a szőrén lovaglás. kb a különbség, mintha egy 10 literes vödröt kell cipelni egyik kezedben úgy, hogy a vödör füle vágja a kezed, vagy ha egy kényelmes hátizsákban viszed a 10 kilót.


persze ha csak tityi-tötyizni ülsz fel 5 percekre, akkor mindegy, de normális lovaglást szőrén nem érdemes csinálni, mert akármilyen jó lovas vagy, az a lónak hosszú távon nem tesz jót.

2016. febr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szőrén kezdtek el lovagolni tanítani? Bravó! Valószínűleg akkor sem pattogtál a lóhátán, mi? A nyereg nem csak a lovas, hanem a ló kényelmét is szolgálja.

Hidd el nem véletlenül egy komoly múlttal rendelkező sportág a lovaglás, ha csak arról szólna hogy szőrén kötőfékkel körbelötyögünk a pályán, akkor nem kéne évekig tanulni, mire eljutsz egy szintre, nem lennének versenyek, edzők , különböző módszerek. Ajánlom, hogy egy kicsit művelődj ebben a témában, mert nem tudom, hogy te vajon maga alátudod-e léptetni a lovadat, hogy egyenlőbben oszoljon el a teher a lábain vagy tudod-e milyen egy korrekt hajlítás.

Az meg egy másik kérdés, hogy te előtted valakinek azt a lovat rendesen be kellett lovagolnia, hogy te csak felülj rá, menj egy félórát kötőfékkel majd jártasd a szád hogy milyen szuper vagy.

Apropó kötőfék és társai, a ló egyik legérzékenyebb része az orra, így hiába hiszed, hogy ez "hű", meg "hú" milyen humánus megoldás, ezekkel is komoly fájdalmakat lehet nekik okozni.

2016. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálattal látom, hogy a kérdésre már megint senki nem válaszolt. Betölteném ezt az űrt. Nem, nem csak te gondolod így. Van még rajtad kívül jó néhány infantilis alak, aki szintén ugyanezeket vallja. Amire jóérzésű lovas csak ennyit mond: Muhhahha. A konszolidáltabbak megelégszenek egy hihi-vel. Hogy miért, olvasd fentebb.
2016. febr. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te gondolod így, viszont én nem értek egyet ezzel a látásmóddal. A nyerget nem az ember, hanem a ló kényelme miatt is csinálták, hiszen eloszlatja a súlyt. Ült már az öledben kisgyerek? Mondjuk olyan 7-8 éves forma úgy egy órán át? Először könnyű, aztán ahogy telik az idő egyre jobban érzed, hogy a bök az ülőcsontja, sőt aztán már akárhogy rakod magadon mindenhogy rossz. Na kb ilyen a lónak is amikor szőrözöl. Hosszútávon nem megoldás.

Ok ugratni lehet, fent marad az ember, de nem egészséges. Sőt ha annyira természetes akarsz lenni, akkor az ugratást sem csinálnád, hisz a ló menekülő mivolta miatt tud ekkorát ugrani, mondhatni egy ősi vészreakció lett kihasználva ( a szteppéken nem sok akadály volt). Viszont ami miatt ma ugrólovak vannak az egy nagyon hosszú és szelektív tenyésztés végeredménye. Amit a tv-ben látsz, persze a pénzről is szó, de ott nem 50-60 centiken közlekednek, hanem 160-170-es pályák vannak, ahol pedig kell a megfelelő felszerelés.

De tudod mit? Lovagolj úgy ahogy akarsz, mert az olyanoknak, mint te mondhat bárki bármit, akár szakmailag megalapozottan, akár józan ésszel, te csak úgyis a magad igazát fogod fújni... hét akkor álmodj királylány

2016. febr. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes megis van olyan ló aki azt szereti ha szoren ulnek rajta. Ahogy vezeti valaki előre megáll sokszor a felléponel ahol szőrén szoktak felülni. Mondjuk ez egy falusi "csóri" hely
2016. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: annak ellenére, hogy "régóta" "lovagolsz", fogalmad sincs róla. Csak tönkreteszed a lovad hátát (remélhetőleg csak azt).


A kérdésre válaszolva: igen, sokan vannak, akik szerint a lovaglás egy romantikus álomkép és fogalmuk sincs arról, hogy tönkreteszik a lovukat.

2016. febr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyönyörűen és tökéletesen megfogalmazott felettem mindent mindenki - a tanulságot úgy szűröd le belőle Kérdező, ahogyan szeretnéd. Én meg, hogy egy föntebbi hozzászólást idézzek, annyit mondok: "hihihi" :)
2016. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!