Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rajtengedélyvizsgához milyen...

Rajtengedélyvizsgához milyen feltételek kellenek? (Több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arról érdeklődnék elsősorban, hogy rajtengedélyvizsga letételéhez egyszeri díjak vannak? Tehát egy elméleti és gyakorlati vizsgával elintézem az egészet, vagy vannak továbbképzések is? :D Szeretnék versenyezni, és még az évben szeretném letenni. Nagyon szeretnék lovasoktató lenni a jövőben, ezért merült nálam fel a REV.

Lovat adnak a vizsgahelyszínen? Igazából most a pénz nem számít, nem vagyok egy gazdag ember, de eddig kétkezű munkával bármit elértem. :) SZóval elsősorban olyan válaszokat várok, amik egy árkategóriát be tudnak lőni.

Illetve ha van köztetek olyan, aki egészségügyis és oktat, vagy ismer lovasoktató - ugyanis sérült gyerekek lovagoltatása az egyik célom.

Előre is köszönöm a válaszokat. Bármilyen tapasztalatot nagyon boldogan fogadok, ismerem a lovas szövetség honlapját, de az érdekelne a legjobban h körülbelül hogy tudtátok kihozni ezt az engedélyt!

Köszönöm! (bocs ha össze-vissza a kérdés, csak kevés időm van)



2016. febr. 12. 18:31
 1/4 anonim válasza:
ha arra volt időd h mindezt leird, akk már ki is guglizhattad vna
2016. febr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is kell egy edző aki a lovasszövetségnek évente fizeti az edzői díjat, és bent van a lovasszövetség rendszerében. Ezen kívül tagja kell legyél egy egyesületnek, aminek az adott évre érvényes licensze van. A tagsági díj általában kb. 4-10 ezer forint körül mozog éves szinten.

A vizsgahelyszínen nem biztosítanak lovat, tehát ezt magadnak kell megoldanod, ha nincs lovad, akkor nyilván a ló bérlése is kerül valamennyibe, de ez is nagyon változó árban mozog. Valamint ugye el kell valahogy fuvarozni a lovat a vizsgahelyszínre.

A vizsga díja úgy emlékszem 7000 forint, a hozzá való tankönyv pedig 4000 forint körül van. A tankönyvet kötelező megvenni és kitölteni, a vizsga napján ebből fognak kérdezni.

A vizsgadíjban bent van az az évi licensz, tehát abban az évben amikor leteszed a vizsgát nem kell külön versenyzői licenszet fizetni, de a következő években már igen. A versenyző licensz évente 10000-től kb. 250000 forintig mozog, attól függően, hogy milyen szakágban és milyen szinten versenyzel. Valamint a lónak is évente kell licenszet fizetni, de ezt lehet, hogy a lovasiskola elintézi ha többen is versenyeznek az adott lóval. Ha a ló még soha nem volt hivatalos versenyen, akkor az első évben be kell jelenteni, ez 8000 forint.


Én már elég régen tettem le a REV-et, így nem ígérem, hogy pontosan emlékszem minden árára, de körülbelül ennyiből jön ki.

2016. febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Erre voltam kíváncsi. :)
2016. febr. 12. 19:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia én is mostanába akarom le tenni a REV-t de kb ugy összesen 30-50 ezer között lesz nekem. (Azért nem pontos mert a húgom is lehet meg csinálja velem együtt de ahogy számolgattam e között jön ki.) Beteg gyerekekhez iskola Kiskunmajsán van ( [link] ) Sok sikert :)
2016. febr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!