Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell egy ilyen lovat...

Hogyan kell egy ilyen lovat lovagolni? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés

Szoval az a helyzet hogy van egy lovam felbertartasban de olyan mintha az enyem lenne mert az eredeti gazdaja nagyon ritkan jar ki hozza (egy 10 eves sotetpej angol teliverrol van szo) es terepen is meg palyan is tokeletesen megy elol de amint ele kerul egy masik lo rohan bele az elotte levo loba es en probalok félfelveteleket lovagolni de nem lassit es csak rohan bele az elotte levo loba es nem figyel az adott feladatra

Ha mar utolerte akkor se nyugszik le...csak rohan utana de szerencsere ezen kivul nem csinal semmit szoval nem eloz ki meg bakkol meg ilyesmik

Es soha nem volt futattva(galopp versenyen)

Es most egy normal csikozablaval lovaglom

Szerintetek le lehet errol szoktatni es ha igen akkor hogyan?



2016. febr. 13. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Látszik, hogy mék nagyon kezdő vagy. Egy rutinos lovassal nem játszanák ezt meg a lovak. Viszont ha ilyen, akkor a logika nem azt diktálja, hogy te legyél elöl? -.-'
2016. febr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fordítsd le körre. Tedd keretbe, ha érzed h megindulna a másik után ,tarts rá erősebben.egy jól idomított lovat kint is ugyanúgy meglehet tartani munkavágtában . Fogós lovakat érdemes előre rakni,mint tele kézzel hátul szenvedni vele.
2016. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elso!

Koszonom a valaszt bar a kerdesemre nem igazabol tudtal valaszolni de legalabb megmutattad hogy te aztan mekkora egy lovas vagy...igen kezdo vagyok te talan nem voltal valamikor az??? De egy inteligens lovas vagy akarmilyen sportember nem nezi le a kezdoket de ezt a valszt most figyelmen kivul is hagyom

Masodik: koszonom de ha korre hozom utana rogton rohan ugyanugy es csak jobban beporog es igen ha lehet akkor en megyek elol csak sajnos ez nem mindig megoldhato....

Varom a tovabbi valaszokat!

2016. febr. 13. 20:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a lovam bár azért visszafogható.Szintén angol telivér.Én eleinte azt alkalmaztam,hogy visszafogom kicsit(megfeszítem a szárat,hátra dőlök picit,beleülök/jobban beleülök a nyeregbe)Aztán mmegengedem kicsit.Mikor újra gyorsít megint eljátszom ezt.Később hidd el könnyebb lesz,mert nem arra fogsz koncentrálni,hogy le ne pottyanj.Nyugodtan lehet majd játszogatni a szárakkal.(ésszel persze)Remélem tudtam segíteni :-)
2016. febr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is telivérem van, ő futott is és ő is húz az előtte lévő lóra, nem kicsit. Mivel évekig egyedül lovagoltam és össz-vissz kétszer csapatban, így még nem volt alkalmam leszoktatni róla, szóval maradt az, hogy vágtában elöl megyünk, mert különben képtelenség megfogni, benne van az, hogy eddig mindig ez volt a feladata és ha törik, ha szakad, keresztülviszi.

Nálunk körre sem lehet lovagolni, szóval én azzal próbálkoznék, hogy értelmes társasággal, lassú vágtában közlekednék, a helyemet pedig változtatnám a csapaton belül. Ehhez persze kell a többi lovas segítsége is.

2016. febr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én lovam is ilyen volt. Megkértem az előttem lévő lovast, hogy hosszú pálcával vágja orrba a lovam, ha az ő seggébe megy. 3x kapott, utána már magától tartotta a tisztes távolságot. Lépésben ügetésben bejött. Vágtánál viszont fognom kell, illetve kicsit később ugratom, mint a többiek, így nem megy a seggükbe.
2016. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszonom az utolso harom valaszolonak

Az nagyon jo otlet amit az utolso mondott mert ogy tenyleg a sajat karan tanulhatja meg de legalabb nem rugatja meg magat

Igen, o se nagyon volt eddig masodikkent lovagolva de most ugy adodott hogy neha muszaly lesz nem elol mennunk...

En alapbol a "visszafogom-engedem" modszerrel szoktam fekezni de akkor ezek szerint az igy jo is

Akkor ti se gondolnatok hogy erosebb zabla kell nem? (Csakmert szerintem ez nem egy jo megoldas mert csak a szajat kemenyitem vele)

Most a jelenlegi kantarjan semmi plusz nincs se martingal se kikoto es semmilyen segedszarat nem hasznalok...szerintetek ez igy maradhat vagy kene valamit meg hasznalnom a sikeres eredmeny elerese erdekeben?

Illetve kisorrszij sincs rajta...ez szerintetek jol johet?

Csatoljak ra? Csakmert hajlamos a szajat kinyitni es igy tiltakozni a visszafogasnal (pedig tenyleg fokozatosan erositek a szarkezelesem azzal parhuzamosan ahogy o reagal ra)

2016. febr. 15. 16:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Esetleg kisorrszíj ha tátog,mert akkor kevesebb a zabla rágyakorolt hatása. Erősebb zabla meg segédszárak viszont feleslegesek ,nem jelentenek megoldást. Erősebb zabla=nagyobb fájdalom= jobban fog menekülni a kéztől is és mégúgysem tudod megfogni .
2016. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ok ertem ;) es akkor a kikotoszar es martingal se hasznalna ugye?

Es meg egy hogy a kisorrszijnal jol gondolom hogy az ugy nem sokat er ha nem huzom meg kelloen?

Ugy ertem hogy lazara csatolni semmi ertelme sincs nem?

Es a martingal sem segitene csakmert ugy szokott felgyorsitani hogy felcsapja a fejet es tatog...de ezekre megoldas lenne egy kisorrszij plusz egy lazabb martingal?

Vagy felejtsem el...

2016. febr. 16. 17:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Kisorrszíj alá ha befér 2 ujjad az jó. Az sem jó ha agyon van húzva és túlságosan szorítja mert akkor meg azért lesz feszes mert kényelmetlen neki. Ha viszont túl laza akkor meg gyakorlatilag nincs értelme h rajta. A középutat kell megtalálni a beállításánál. Martingállal annyival lennél beljebb h nem menne szár fölé annyira,de ugyanúgy elvinne ,az meg nem fogja fogni sem a kikötő. Ezért jó ha idomított a ló,mert akkor hamarabb keretbe lehet tenni ,összelehet szedni,hamarabb kilehet hozni ebből a feszengő állapotból pár átmozdítással és akkor nem is kellenek segédszárak sem.
2016. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!