Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Feldagadt a lovam 2 hátsó...

Feldagadt a lovam 2 hátsó bokája és csüdje. Mitől?

Figyelt kérdés
Szóval, lovam 2 hátsó lábán a bokája és csüdje feldagadt. Tegnap este még semmi baja sem volt. Ma reggel amikor vezettem ki a boxból láttam hogy a bal bokája látványosan míg a jobb kevésbé de mindkettő fel van dagadva.A bal egész feljebb is dagadt a lábszára is.A ló tegnap sem csinalt mást mint azt szokott. Boxban van tartva, délelőtf és délután lemozgatom nem háton csak földről mivel még csikó.Nem gyanakszom arra hogy meghúzódhatott volna mivel nem csak az egyik hanem mindkettő feldagadt.. Kaja terén tegnap kapott napragorgót amit egy új eladótól vettünk de nem hiszem hogy ez okozhatta. amúgy ugyanazt kap amit eddig. A ló kedve nm romlott.Jókedve van mint mindug semmi baja. Nem sántít megy rendesen rááll. Tulajdonképpen ő mintha észre sem venné viszont én igen.Latszik hogy dagadt. Reggel beborogattam ecettel.Azelőtt forró volt az ecet lehűtötte.Aztán most délben jó alaposan bekentem és bemmaszíroztam lóbalzsammal.Nem fáj neki de nem is szivesen hagyja hogy piszkáljam. Mitől lett ez? Mit tehetek még meg? Ha nm lesz forró és ameddig nm fájlalja addig nm hívok állatorvost. Kb. egy fél éve volt mar vele ilyen. Akkor a bal első térde dagadt be.Ugyanígy kezeltem s 3 nap alatt lement de azóta se tudom hogy mitől volt és most újra ez... Aggódom és idegesít hogy nm tudom mi van ilyenkor vele.Dokitól mar kerdeztem a multkor de nm lovakra specializalodott és nm tudta ő sem. Csak olyanok válaszát várom akik értenek a lovakhoz és nem könyvekből hanem esetleg tapasztaltak is már ilyet. Előre is köszi!

2016. febr. 18. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ártana ha megnézné egy lovakra specializálódott orvos, főleg ha már máskor is előfordult.
2016. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Na akkor. Nem könyves lovas vagyok, hanem van sajátom (25 éve, vagy több is már), de a saját fantáziámra támaszkodva bizony nekem sincs ötletem. Azt tudom, hogy a boxosan tartott lovak betegsége ez. A rideg/félrideg tartásban elenyésző.

Ennél többet neked csak egy olyan orvos fog tudni mondani, aki MEGVIZSGÁLTA a lovadat!

És láttam azt a kiírásod a múltkor. Alig volt másfél hónapja, nem pedig fél éve. Akkor is orvost javasoltam. De látom szeretnéd, ha minnél előbb elpatkolna.

2016. febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy egyszerűen csak beszűrődött? Meló után sem megy lejeb?

Amúgy, ha megnézeted és kiderül mi az, mond már el nekünk is, engem érdekel.

2016. febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szinte biztos hogy "csak" beszűrődött ha egyiket sem fájlalja jobban, mert a kettő egyidőben ritkán szokott lesérülni.


Azt remélem tudod, hogy lovat, de csikót meg aztán végképp állandó jelleggel boxban tartani roppant messze áll az ideálistól, sőt, kifejezetten káros, mind lelkileg, mind testileg. Még ha boxos is, egész nap karámban lenne a helye, az ilyen beszűrődések simán lehetnek a tünetei a mozgáshiányos életmódjának. A lónak alapvető igénye a szabad mozgásra való lehetőség, nem csak a kézen vagy nyereg alatt történő mozgatás.

2016. febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A probléma megoldódott! Egyik ismerősöm javaslatara felkerestem egy nagyon profi patkolókovácsot aki bizony azonnal rájött a probléma nyitjára.Az én kovácsom helytelenül körmölte. Innen eredt a gond. Aztán (hiába minden nap mozgas után délután ki van karparva alaposan a patája) valahogy homok ment bele. Nem tudom, hogy magyarázzam de a helytelen körmözés miatt aláment homok a szarunak.Na ez ki lett alaposan takarítva.Az új kovács javaslatára még borogatom de garanciát vállalt rá hogy hamar lehúzódik a dagadás :) Mindenkit megnyugtatva tehát, megoldódott. A válaszokra reagálva: Lehet olvastál hasonló problémat de NEM az enyémet mert én most írtam ide először, többek közt azért is mert NEM szeretek ilyen internetes tanácsokra hagyatkozni de most tényleg tanácstalanságom végett tettem egy próbat hátha valaki járt még így.Nekem a multkor amúgyis az első térde ill lábszara dagadt be és nem lent a csüdnél. Az valószinüleg azért lehetett mert megüthette stb.

IGEN én is tisztaban vagyok vele (nem tegnap kezdtem a lovazást) hogy nem ez a legmegfelelőbbtartás csikónak DE nem egyedul van, szomszédos boxokban a "lóbarátai" tuti jól elszórakoztatják egymást és a csikómmal foglalkozva van szinte egész nap. Karámja van, viszont ebben a sártengerben én nem engedem ki oda. Elsüllyed nyakig :D De jobb időben egész nap kinn van csak éjjelre hozom be. Mert a legtöbb lóval ellentétben ő jobban szereti a boxocskáját a sárnál.Tudom ritka de telivérezett és nagyon kényes :P Nálam nem úgy kell elképzelni a boxot mint sokaknál: négy fal no levegő.Ablakja van hatalmas és kintre nyílt térre nyílik. És ott vannak a csikóbarátai, illetve patyolat tiszta a helye. Imádja. Nyáron legelőn van most nincs. Nem minden ló egyforma és egyforma igényű.Illetve, ne is említsem hogy én is szinte egész nap nála vagyok mindig foglalkozva van vele mivel izgága kis pörgős mindig mindenkibe beleköt :) Azért köszi, hogy próbálkoztatok tényleg hál' Istennek semmi baj mostmár :) De a vádaskodást nem szeretem :/

2016. febr. 18. 20:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Tanácsolni mindenkinek, aki hasonlóképpen jár mint én, azt tudom csak, hogy keressétek a problemat a ló patájánál is.Én is gondoltam mindenre... takarmány, külső hatás de nem. Egyszerűen egy diplomás analfabétaval körmöltettem az életem lovát.Ez van be kell ismerni.Nehéz igazán jó szakembert találni. Manapság mindenki iskolat vegez meg kurzust meg fittyfenét de érteni semmihez se ért a tudas kihalóban van.Amikor kiment a "divatból" a ló mindennapi használata akkor kezdtek hanyatlani a lovakkal kapcsolatos szakmak is mint pl a patkolókovács. Szép szakma volt s jól fizetett rég aki pedig csinálta mind befejezte mert mar nm volt munka... Most meg jöttek ezek a kurzusos patkolókovácsok kész röhej.Szerencsére még időben kiderült minden :) És arra is ráébredtem, hogy egy lótartónak mostmár nem elég egy személyben állatorvosnak, lókiképzőnek, jó lovasnak, stb.stb stb.lennie...még kovácsnak is :D Nincs szakember ami meg van az már kihalóban. Aki végül helyrevágta a csikót, egy 50 év körüli ember volt, aki jelenleg szalagmunkás egy gyárban...Kiskora óta patkol az apja melett. Évszázadokra visszanyúló múlt és tapasztalat a csaladban. Mégis most már nem tud megélni belőle, kevés a ló felénk.Most dolgozik gyárban aztán ha hívják még munka utan kimegy lovakhoz is patkolni.De nem veri nagydobra,nem dicsekszik nem reklamozza magat pedig olyan szakember jobb nm lehetne. Azonnal rajott a problemankra tudta mit kell csinalni higgadt ember még a ló is szerette talan meg az is erezte hogy ez egy hozzaerto ember es magabiztos!
2016. febr. 18. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Helytelenül körmölte és valahogy homok ment bele? És ettől szűrődött be? Aha...

Nézd, magyarázhatod oldalakon keresztül, hogy mennyire jól elvan a lovad a boxban, mert kilát meg vannak pajtásai, de mozogni akkor sem tud. Mondjuk nekem mindegy, de azért az alap dolgokkal legyél tisztában.

2016. febr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tartozok magyarázattal úgyamúgy senkinek.Épp elég lovas múlttal a hátam mögött :D Ez a mai lovas társadalom könyvbőltanult nagylovasok.... röhej. Én örököltem a lovazast a tudással együtt, ebbe születtem ;) És nálam nm lovardai lovaglasokból áll a lovazás. Lótartó vagyok több évtizede. De ok. Te biztos annyira jól tartod a lovadat (ha van de feltételezem nincs ha ennyire ráérsz).A kérdésemre vartam választ nem pedig kioktatást.Sosem tartottuk ridegben a lovat soha! Mert nem minden lovat lehet és kell és jó ugy tartani.Természetes persze csakhogy ezek (nem utcai korcsitúrákra és nem a kis szívód bundás lovakra gondolok) az a fajtiszta lovak, több évezredes nemesítéssel a hatuk mögött éppenséggel bírnák de nm szeretik a rideget. Az enyémek nem és soha nm is tenném ki őket éjjelre.Örömmel jönnek befele.Sokat kell még tanulj és javaslom ne a nagy újlovasoktól hanem inkább idősebbektől tanulj.Csak tanacs :D Amúgy igen. Nem beszűrődött hanem feldagadt simán vizesen.Nem szűrődött oda semmi.Képzeld igen! A saroktámasztó fal és a szélső nyírbarázda határánál ment a szaru alá homok. A kovács ezt kitakarította, mára a ló lába már alig dagadt! Ridegtartás nagymestere ajánlom ne internetről és könyvből tanulj mert EZT a szakmát ott bizony nem tanulod meg :)
2016. febr. 19. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!