Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Átlagosan az emberek mennyi...

Átlagosan az emberek mennyi idő után kezdenek el vágtázni? (lovaglásnál)

Figyelt kérdés

2016. febr. 18. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha jó az oktató, jár legalább heti 2-3 alkalmat akkor futószáron 1 1,5 hónap alatt el lehet jutni a vágtáig.
2016. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Sajna még csak fél éve járok lovagolni, szóval még az nem mostanában lesz.
2016. febr. 18. 19:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Félre értetted,lemaradt egy kötőjel ,nem 11 hónap hanem 1-1,5 hónap. Fél év alatt azért már bőven elkéne jutni a vágtáig. Ha nem akkor valami nem működik jól.
2016. febr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Voltizshevederen az első néhány néhány alkalom után, amikor már nem fél ügetésben, simán meg lehet vágtáztatni a lovast. Ez azt a célt is szolgálja, hogy ha megugrik alatta a ló, ne essen pánikba, illetve ez is egy alapjármód, ami ráadásul sokkal könnyebben megtanulható, mint az ügetés, nincs benne semmi extra, bár az itt feltett kérdésekből kezdem azt hinni, hogy ez egyfajta "extra" manapság, a kezdő lovas karrierjének a csúcspontja, ha már vágtázik.

Jó kérdés, hogy mit csinál abban, a fél, egy másfél évben, amíg nem...még csak ezt SEM...tanulja meg.

2016. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nincsen semmi baj,tök jól megy a lovaglás(nem nagyképűségből, de nyáron megyek díjlovagló versenyre)de szerintem azért nem tanultam meg még a vágtát, mert bent vagyunk egy fedett térben ahol nehézkesen vágtázik a ló, mert rossz a talaj:)Amúgy azt mondta az oktató, hogy nyárig még megtanulhatok vágtázni:)Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat!
2016. febr. 20. 10:06
 6/13 A kérdező kommentje:
Mármint akkor amikor már jó időben kint leszünk a szabadban
2016. febr. 20. 10:08
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom kinél,hogy,de nálam elég zavarosan volt...

a lényeg,hogy amikor újra kezdtem új helyen lovagolni,új lovakkal...stb. akkor nagyjából elölről kezdtem mindent,nagyjából onnan hogy futószáron ügettem és fogtam még a nyerget. most 4. éve vagyok itt és most kezdtem el elengedve vágtázni,voltizshevederen futószáron kipróbálhattam az első évemben,de az nem volt komoly,csak ízelítő. Inkább az ügetésre tértünk rá,2. évben már szabadon ügettem. Utána jött egy új ló és akkor 3 éves volt,elkezdtem vele lovagolni és hát nem volt egy egyszerű eset,de hát csikóként mit remél az ember,ha nem ezt. (na meg ha már úgy is szeretem a kihívásokat...) :D

Vele volt meg életem legelső szabad vágtája,most pedig már ott tartunk,hogy mikor megkezdődik a versenyszezonok ideje akkor őt is versenyeztetni fogjuk,vagyis tudtommal én leszek az egyetlen aki versenyszinten fogja lovagolni,mert mégsem olyan egyszerű,hiába nőtt fel azóta,benne maradt az eleven csikó. :3 Szóval kb. 4 év után eljutottam odáig,hogy szabadon vágtázok egy félig vad lóval és rá fogjuk szoktatni a versenyzésre,illetve most próbáljuk az ugratást,de egyenlőre még én se vagyok azon a szinten,csak cavalettizünk.

Hallottam másoknál már az 1. évben elengedik a lovast szabadon vágtában ami szerintem egyébként elég nagy butaság,kivétel ha mondjuk heti 2-3x jár lovagolni,ahhoz nézve hogy én heti 1x szoktam menni.

2016. febr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó!Köszönöm a válaszod
2016. febr. 21. 15:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Én sokáig csak heti egyszer jártam lovagolni. Õsszel kezdtem, már akkor sem tettek futószárra, hisz az a ló hihetetlenül gyerekbiztos volt, csak egy erre a célra kialakított körkarámban tanultam. Nyáron már vágtáztam. Azóta lassan 10 éve járok már, sok lovon ültem már, vágtázunk, ugrunk, díjlovas feladatokat tanulunk. Lovardája , edzõje válogatja mennyi idõ.
2016. febr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sziaa! Oktatótól függ. Van, amelyik a biztonság kedvéért már az első 3-4 órán megtanít futöszáron, de van olyan is (nálam ilyen van ) akinél mindenki, még aki lovagolt előtte is, kb 1 év után kezdheti el a vágtát. Szóval ne aggódj, ez természetes lehet nálad is :)
2016. febr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!