Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezek kozul melyik lo a legidea...

Ezek kozul melyik lo a legidealisabb elso lonak?

Figyelt kérdés
Lipicai, magyar felver , holsteini, akhal teke, quarter horse, kisberi vagy gidran? 7 eve lovagolok es most hogy keresgeltem ezek kozul tudnek valasztani. Amugy hamarosan megkapom a lovasoktatoit es mivel a sajat lovamon szeretnek majd oktatni ezert egy nyugodt lora lenne szuksegem magam es a tanitvanyok miatt. 20/L
2016. febr. 18. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy a ló fajtája fogja meghatározni,hogy milyen nyugodt.Én elhatárolódnék a fajták szelektálásától,inkább egy adott ló jellemét,előző tartási körülményeit,képzettségét venném figyelembe.Minden ló más és más adott fajtán belül is,továbbá az életkora és neme is meghatározza a viselkedését.Nekem kisbéri heréltem van,mióta megvettem sokat kellett vele dolgoznom,mire elértünk odáig,hogy gyerekek tanulhassanak rajta.A kisbériek magasan telivérezettek,de nagyon jófejű lovak,tanulékonyak.A gidránok szintén.És meg kell még határoznod azt is,hogy milyen szinten szeretnél oktatni.Ha versenyzésre is,érdemesebb egy sportosabb lovat választani.
2016. febr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogy akarsz te oktatni ha még a lovat sem tudod megválasztani? Meg mit akarsz te egy Quarter -rel ? Az alapból western fajta és már csikónak is drága,nem észszerű oktatni rajta. Ha 7 év alatt nem tanultad meg h egyedfüggő a dolog elsősorban akkor gyújtsd magadra az oktávot .
2016. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha 7 éve lovazol, akkor illene tudnod kiválasztani a magadnak és céljaidnak megfelelő lovat. És így akarsz oktató lenni?

Egyedet keress, ne fajtát. Egy magyar félvér is teljesíti a követelményeket vagy egy sportló is. Ráadásul, ha te azok oktatni szeretnél, akkor jó, ha már a Szövetség által levizsgáztatott lovat veszel, mert ugye már az is kell hozzá. Meg mik a céljaid? Ha hobbi szinten ugranál vele, akkor ne lipicait, vagy quartert vegyél. De ha még ezt sem tudod, akkor könyörgöm ne oktass. Nem csak abból áll, hogy húzd ki magad, nyomd le a sarkad, hanem megfelelő háttértudást is kell adnod emellé.

2016. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

7 éve lovagolsz és tényleg semmi elképzelésed nincs arról, hogy hogyan választunk lovat? Hogy a fajta hobbiszinten kb semmit nem számít? Quarterből is van, ami nehezen lovagolható és telivérből is van, ami kezesbárány. És oktatni szeretnél? Most komolyan??

Oktatólónak mégis miért vennél akhalt milliókért? Vagy holsteinit? Istenem...

2016. febr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem a fajta a lenyeg ..mindossze csak ezekbol fogok valasztani es kivancsi voltam masok velemenyere hogy kinek milyen tapasztalata van. Minek is jottem ide ...:D
2016. febr. 20. 10:48
 6/8 A kérdező kommentje:
Az akhal meg a holsteini amit neztem nem tisztaveru....ezert sem annyi amennyi. Ezek kozul pedig mindegyikrol azt irjak hogy kituno tereplo es oktatolo ugyhogy nem kerek kioktatast.
2016. febr. 20. 10:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Írni, írhatnak róla akármit. Oda kell menni, ki kell próbálni, vinni egy gyereket, futószáron, osztályban letesztelni. Aztán ott, akkor eldől, hogy alkalmas-e az adott feladatra. De mondom, ha oktatni akarsz célszerű már olyan lovat keresned, ami eleve le van vizsgáztatva.
2016. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor miért kérdezed, mint fajta? Egy félvér a fajhtajellegtől teljes mértékben eltérhet, de ahogy írtuk, még fajtán belül is óriási különbségek lehetnek. És a termperamentum csak egy dolog, a másik a képzettség, a legfontosabb pedig a türelem a kezdők iránt.
2016. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!