Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ötletetek van?

Milyen ötletetek van?

Figyelt kérdés

2 éves kancám futószárazását elkezdtük. (tapasztalt ember segítségével). Első nap gyönyörűen ment a körön (edző futószárazta : bal-és jobb oldalt egyaránt) . Második nap egyedül futószáraztam,szintén tökéletesen ment,együttműködött. (edző azt mondta mindent tökéletesen csináltam én is és a ló is ) Harmadik nap már csak a bal oldalt ment,jobb oldalra nem fordult ki. Negyedik nap már se bal se jobb oldalt nem ment,bakolt,befordult felém,ahogy közeledtem a fara felé hogy elindítsam már egyből velem szembe volt. Hívtam az edzőt,hogy jöjjön át,mozgassa meg Ő. Viszont már nála se ment ki nagykörre a ló. Amíg vezették a köfőféknél a lovat,addig szépen engedelmesen lépett,ügetett,de amint elengedték a fejét,megállt,befordult. Ostorral is ''csapkodta'',hajtotta, de semmi reakciója nem volt a lónak. Ott állt egy helybe és kész. Szinte ha izomból csapott volna rá,akkor se mozdult volna meg a ló. mit lehetne vele tenni ? Nagyon makacs hidegvérű lóról van szó.

Első lovam,vágóról mentették.. ( időhiány miatt akarták oda küldeni ) teljesen egészséges lóról van szó.

Tudom,jobb lett volna első lónak egy nyugodt,idősebb ló,de így hozta a sors :)


2016. febr. 20. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Megunta, aztán bestoppolt. Ne hagyjátok rá, próbáljátok meg körkarámban, vagy csak karámban kicsit szabadon mozgatni, legyen változatos a munka. És jutalom, jutalom, jutalom. Egy csikó gyerek még, motiválni kell. Mi nem is futószárazzuk őket napi szinten, mert elunják a feladatot. Kell egy kicsit más is neki. A hidegvérűek elég makacsak, szóval csak határozottan, és ha kell hívj egy harmadik embert is.
2016. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Határozottság kell ,de nyilván ezt az edződ tudja is. nyers csikónál előfordulhat ilyen,egyik nap csinálja másik nap már problémásabb. És ez így mehet addig ameddig nincs belovagolva.
2016. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez ellenszegülés nem akar dolgozni. Olvas szerintem szakírodalmatt. Én elösször mindig futószár nélkül hajtottam le a ló felesleges energiályát persze körkarába vagy más néven futószáras karámba.

Én Izlandiakat lovagoltambe 3-4-5 éves gyerekekk lovagolnak rajtuk azt se egyszerü belovagolni mert elég makacs egy fajta plusz van egy jármodja.


[link]

[link]

2016. febr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én hagynám hogy a közelemben, mondjuk vezetőszár távolságban sétáljon körülöttem (el lehet kezdeni tanítani a nyomásra való engedést - rövid pálcával a hevederhelyen) és onnan fokozatosan kiengedni és megdicsérni. Ne felejtsd el, hogy először meg kell tanítanunk a csikónak azt, hogy melyik segítség mit jelent és utána lehet tőle elvárni, hogy azt tegye, amit szeretnénk. Ezért nem működik nála az, hogy kap az ostorral, mert akkor lehet, hogy ijedtében megindul, de valójában fogalma sincs, hogy mit akartok tőle.


Egyébként kétévest még nem futószáraznék. Mikor lesz három?

2016. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak adok igazat, ez egy kicsit korai még. Gyerekfeje van még, nincs még kész a valódi munkára. Ha van körkarám, ott lehet neki tanítgatni a vezényszavakat, de inkább játékosan. Ha eltalálja, mit kell csinálni, akkor dícséret, ha nem, akkor tovább próbálgatni. Erőltetni nem érdemes még a komoly munkát, mert lehet, hogy meg fogja csinálni, de nem fog soha kedvvel dolgozni. És ne felejtsük el, hogy jóval erősebbek nálunk, úgyhogy ha nem akar valamit később, akkor komoly bajok lesznek. Most még csak élvezze, és nem is veszi észre, hogy mennyit tanul közben.
2016. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy gyerekfeje van még, de konkrétan nem fejlődött még ki félig sem ahhoz, hogy munkát végezzen, főleg nem körön. Akkor jobb lenne kézen dolgozni vele, vagy ha már feltétlenül mozgatás és futószár, akkor a karám teljes területén és akkor megy bele némi agymunka is (félkör-egyenes-félkör, jármódváltás, átló, stb). De ez kétévesen még nagyon korai.
2016. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!