Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy ló?

Mennyibe kerül egy ló?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy lovat. Otthon szeretném tartani. Arra gondoltam hogy talán örökbe fogadok. Mennyibe kerülne havonta? Ilyenekre gondolok hogy takarmány. Mennyit eszik és milyen felszereléseket kell venn? Milyen oltások kellenek neki?
2016. febr. 25. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fél milla körül
2016. febr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen ló... 200-300ezertől a csillagos égig...

Bértartásban marha drága... Ismerekbolyat aki havi 80ezret fizet...

Ha saját háznál tartod és van kialakítva neki hely, tudsz biztosítani legelőt, tudsz a faludban bérelni kaszálót, akkor a fentartást ki lehet hozni havi 5-10.000ftből... De rettenetesen sok munka lesz vele... Nekem 3 is van... Szántani szoktam velük, kitermelik a ráköltött pénzt bőven...

2016. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha otthon tartod, nagyon fontos, hogy elegendő méretű legelője legyen. Lovanként kb. 1 hektárt szoktak ajánlani. Ezt körbe kell keríteni, villanypászor áraknak utána tudsz nézni.

Emellet kell neki egy legább 3 oldalról zárt beálló, a földön szalmával, ahova be tud húzodni rossz időben. Persze ha eddig istállóban tartott lóról beszélünk, akkor annak rendes istállós tartás kell ezentúl is, viszont azt egyedül nem tudja "belehelni" a megfelelő hőmérsékletre, így arról is gondoskodni kell, meg amúgy is a ló társas állat, egyedül nem érzi jól magát.

Takarmány árak kb.:

Zab mázsája: 5000 Ft

Körbálás széna: 7-12000 Ft

Körbálás szalma: 3-5000 Ft

Körmölésre 6-8 hetente van szükség, ez 3-4000 ft-nál kezdődik, viszont ha patkolni kell, az 8-15000 ft-nál.

Ha versenyre nem jársz, évente kell oltani lóinfluenza és tetanusz ellen, valamint herpeszvírus ellen is ajánlott. Oltások ára 5-10000 ft körül mozog.

Féreghajtás évente háromszor 4-7000 ft.

Állatorvosi költségek bármikor felmerülhetnek, erre nem lehet felkészülni, de lónál ezek semmiképp sem kis összegek.

Felszerelések: attól függ, mit szeretnél csinálni a lóval. Ha nem lovagolsz rajta, elég egy kötőfék, vezetőszár, kaparó, kefe, patakaparó.

Lovagláshoz nyereg, nyeregalátét, kantár, esetlegesen ínvédő.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem. :)

2016. febr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A nyalósó kimaradt, mindig legyen a ló előtt! Takarmányfogyasztás pedig attól függ, mennyi és milyen munkát végez.

Én egyszerűbbnek tartom a bértartást, kb 35ezer ft-nál kezdődik, szabadtartás esetén, bokszos tartásnál átlagosan 50-60ezer. Ebben benne a van a takarmány, viszont a körmölést/patkolást, állatorvost ugyanúgy neked kell finanszírozni.

2016. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Itthon van egy nagy füves terület azt be tudjuk keríteni emelett arra gondoltam, hogy kenne egy kisebb területe is. Apukám csinálna egy szigetelt boxot neki. Még annyi, hogy szénát csak télen kell vagy egész évben?
2016. febr. 25. 13:06
 6/11 A kérdező kommentje:
A patkolás ismerős olcsón megcsinálja. És az állatorvos is ad kedvezményt
2016. febr. 25. 13:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát attól függ. Nem árt, ha van nyáron is, mert azért elég hamar lelegeli a zöldet. Esteleg napközben legel, és este mikor bemegy, akkor kap szénát. De ha látjátok, hogy kevés a fű, mindenképp tegyetek elé napközben is.
2016. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És milyen felszerelések kellenek? Pl.:nyerek kötőfék patakaparó ilyenek
2016. febr. 25. 14:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a nagy füves terület mégis mekkora? Van fél hektár? Mert nagyon hamar le fogja legelni, illetve ki fogja taposni és kész a sártenger. Aztán van lóhoz értő ember a családban?

Mert az egy dolog, hogy elvan, de ha nem ismered a ló reakcióit, és hogy is kell tartani, akkor nagyon hamar bajban lesztek.


Aztán az örökbefogadást nem tudom hogy gondoltad, mert csak úgy nem adják ki a lovakat a hátsó udvarba. Illetve az örökbefogadható lovak többségének olyan egészségügyi problémája van, ami miatt nem lovagolható, esetleg fokozott egészségügyi ellenőrzést igényel. Csak egy többhektáros legelőre és lótársaságba adják ki őket, illetve, ha van megfelelő anyagi háttér. Na meg álmodozó kislányoknak megint csak nem fogják odaadni.


A lótartást nem havonta kell számolni, hanem éves szinten. Pl egész évre a szénát nyáron érdemes megvenni, csak ugye ezt tárolni is kell, illetve ugyanez van a szemes takarmánnyal is, mert télen minden megdrágul.

Trágyát hova szándékozod tenni?


Hogy mennyibe kerül egy ló? Választási féléves csikót lehet venni 60 ezerért, vagy faluszéli turmix félvért 200 ezerért, vagy papíros lovat már 4-500 ezerért, esetleg ugrólovat 800 ezertől a csillagos égig.


Milyen felszerelések kellenek?

Nyereg, kantár, nyeregali, heveder, kötőfék, futószár, ostor, vezetőszárak, lópokróc, pucoló eszközök (kefék, vakarók, patakaparó), vasvilla, seprű, lapát.

Ezek az alap dolgok, egy jó nyereg használtan 80-100 ezer Ft, ehhez képest a többi kiadás már "aprópénz", bár igény függvénye, mert kaphatsz kantárt használtan 5000-ért, de vehetsz 50 ezerért is.

2016. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én most vettem meg az első lovamat 480 ezer forint volt. De neki minden papírja megvan, friss vérvétellel, röntgennel vettem. Magyar sportló, hobbilónak vettem. szerintem 300 ezer alatt nincs már normális ló, én hónapokig nézelődtem gondosan, sokat elmentem kipróbálni olcsóbbakat is, de ott mindig volt valami bibi (nemvolt papirja, nemtudták mikor született , oltásokat nem kapta stbstb...)
2016. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!