Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok segíteni? [Többi lent]

Tudnátok segíteni? [Többi lent]

Figyelt kérdés

Sziasztok, Olvastam azt az ajánlást, hogy nem havonta hanem évente / félévente veszem meg a takarmányt.


Ha fél évente venném meg (Szalma,Széna) akkor mennyi kellene fizetnem? {Fél Évente}.


Szóval Ha fél évente venném meg egy zsák fólia alatt, el állna? /Fél Évig\



2016. febr. 27. 15:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Attól kérek választ aki már tapasztalt ez ügyben.
2016. febr. 27. 16:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az hogy mennyiért veszed meg attól függ ki mennyiért adja.Van aki enged,ha nagyobb tételben veszed,van aki nem.Mi kb 3 havonta szoktuk venni a szénát,fóliával van letakarva,viszont most télen sajnos ìgy bepenészedett a ködös időjárástól.Több mint a fele tönkre ment.Szóval még a fólia sem védte meg.Sokkal jobb lenne egy zártabb száraz hely,ami sajnos nálunk sem megoldható,ìgy marad a sűrűbb vásárlás.

2016. febr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a választ.

2016. febr. 27. 19:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Pont ugyan annyiba, mintha havonta vennéd, esetleg némi kedvezményt kapsz, illetve évente kétszer kell csak szállítanod.


Én havonta/kéthavonta veszem, van még most is eladó mindenből szerencsére. Kis fólia alatt/tető alatt tartom, de ha megázik, az sem tragédia, lesz némi veszteség, a lényeg, hogy szárazon legyen kaszálva, bálázva, belül jó legyen. Én 5500-ért veszem a 120-as körbála gyepszénát, ebből kell másfél havonta egy lóra. Egy nagy körbála széna szintén elég szokott lenni, az 2-3000 Ft. A zabnak, árpának mázsája 5000 Ft.

Ezek felénk jó árnak számítanak. Nyilván ha eektől az eladóktól vennék félévi adagot, akkor nem nehéz kiszámolni, hogy kb. 70 ezret fizetnék a szálasért.

2016. febr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 6000 Ft egy nagy körbála széna, mi ebből 15-18-at veszünk ez bőven kitart a következő kaszálásig, illetve marad biztonsági tartalék is.

Alatta raklap van, hogy alulról ne ázzon fel,de rajta fólia van.

Szóval egész évre a széna 90-110 ezer körül van. Ha mondjuk nyáron 6000 volt a bála, de keveset tudtak kaszálni, akkor télen ez simán lehet 10-12 ezer Ft/darab, tehát összességében drágábbra jöhet ki, mintha egyben veszed meg.

2016. febr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdemesebb előre betárazni ha van lehetőséged rá. Mivel sokan vennének ilyenkor szénát de már nagyon senki nem ad el vagy már nagyon nincs is...Illetve mint ahogy előttem irták ha kevés volt a kaszálás akkor simán lehet egy bála az eredeti ár duplája, na meg ha már kifogyóban van akkor is. Mi tavaly 22bálát vettünk raklap volt alattuk plusz kettesével álltak vastag fólia alatt. Jól bírták, alig kellet belőle kidobnunk. Bár igen, a legjobb megoldás egy fedett hely de sajnos nálunk sincs erre lehetőség. De van olyan is aki le se takarja sőt alá se tesz semmit...
2016. febr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!