Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Aggodalmat a nagy testű...

Aggodalmat a nagy testű kutyáktól (komondorok, kuvaszok) és a lovaktól hogyan lehet leküzdeni? Nem csak a megbokrododásokkal szemben van ilyen, hanem pusztán a nagy méretüktől is. Például, hogy könnyedén eltiporhatnak (bár tudom, nem szokásuk).

Figyelt kérdés
Kihez érdemes fordulni? Szeretném leküzdeni, őszintén!

2016. febr. 28. 11:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Kihez érdemes fordulni? Szeretném leküzdeni, őszintén!
2016. febr. 28. 11:31
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lovas vagy kutyás terapeutához, esetleg bármilyen köznapi pszichológus is nyilvánvalóan tudna segíteni ebben. Utóbbi azért lehet jó, mert akkor esetleg arra is fény derülhet, hogy nincs–e valamilyen komolyabb fóbiád a nagytestű állatokkal kapcsolatban, amelynek meggyógyítására pszichoterápiát kellene alkalmazni. De egy lovardában is biztosan vannak olyan hozzáértő állatbarátok, akik közelebbről megismertetnek az állatokkal és ez által el fog múlni a szorongásod. Szóval lovasterapeuta, pszichológus (pl. iskolapszichológus) vagy iratkozz be egy lovardába. :-)
2016. febr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lovaktól szerintem könnyebb, a kutya ragadozó (képzeld el milyen ilyesztő lenne a ló ha húst enne... vagy inkább ne) Én pl azért félek a kutyáktól mert félek hogy megharap, de ha tudom hogy az a bizonyos kutya nem, akkor már nincs gáz, pár napja jött velem szembe egy jó nagy kóborkutya, alőször megijedtem, de aztán békésen jött mellettem, mikor megsimiztem nézett boci szemekkel hogy kér még, olyan kis édes, nincs kertünk ezért sajnos útjára kellett engednem, nagyon aggódok érte, ha tehetném most azonnal elrohannék megkeresni pedig alapból félek a nagyobb kutyáktól.
2016. febr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a félelmek abból adódnak, hogy nem ismered ezeket az állatokat, nem tudod, hogy mit kommunikálnak az adott pillanatban, mire hogyan reagálnak, ezért akkor is félsz, amikor nincs rá semmi okod. Erre az a megoldás, hogy megismerd őket. Elsőkörben olvashatsz szakirodalmat a viselkedésükről, a gyakorlatban pedig a saját tempódban kerülhetsz közel hozzájuk - amennyiben ez neked valódi problémát jelent, hogy félsz a lovaktól (mert mondjuk lovak nem gyakran kóborognak az utcán szabadon...).

Én a kutyákhoz a környékbeli menhelyt javaslom,a z legalább ingyen van, a lovakhoz pedig, hát, a legjobb lenne egy megértő ismerős, mert terápiás foglalkozás sajnos nincs minden bokorban.

2016. febr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Elöször is ne félj tőlük, mert azt megérzik! Másodszor tölcs velük sok időt, hangolódjatok össze kicsit!
2016. ápr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!