Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Homokos pálya kialakítása?

Homokos pálya kialakítása?

Figyelt kérdés

Nem tervezek komoly pályát, mivel nincsenek rá millióim, szóval a felső réteg eltávolítása, a csatornázás, a vízáteresztő réteg kialakítása nem fog megtörténni, azonban szeretnék némi homokot hozatni, hogy nyáron puhább, télen pedig kevésbé saras legyen a talaj.

Milyen minimális vastagsággal számoljak? Én azt sem bánom, ha a felhúzáskor belefordítjuk a föld felső rétegét is, az is elfogadható puhaságú talajt ad, viszont nem tudom, mennyivel számoljak... a karám 20*40-es.

Tapasztalatok?


2016. febr. 29. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Erősen függ a bánya távolságától, de önmagában a homok fuvaroztatás sok százezres tètel, ès minimum szegèlyek plusz geotextil kell alá. Telet amúgy felejtheted is, ahhoz fedeles kell, hogy az puha maradjon, különben betonkemènyre fagy. Szval sztem te elszámìtottad magad, amit akarsz mèg ilyen kis mèretben is egy vagyon. Mèg a földet feltörni se olcsó ès kompromisszumokkal jár (aka nem lovagunk vizes talajon vagy utána akkor pályát renoválunk)
2016. febr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Drénezés nélkül semmit se ér. Tehát ki kell emelni, és a vízelvezetést is meg kell oldani, így nem fog fagyni, illetve az se mindegy, hogy milyen alapból a talaj, mert ha agyagos, akkor rajtamarad a víz, viszont, ha olyan mint felénk (itt homokos alapból), akkor hamar leszivárog a víz és nincs akkora gond. Bár az időjárás és a csapadék mennyisége se elhanyagolható, ha nagyon csapadékos az idő, akkor ugyanúgy használhatatlan lesz.
2016. febr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azzal vázlatosan tisztában vagyok, hogy alapvetően mi szükséges egy jó talajú pálya kialakításához, azonban nem ez volt a kérdés.

Lovardák százaiban különösebb gond nélkül lovagolnak hobbilovasok és készülnek versenyzők drénezés, geotextil, milliókba kerülő munkálatok nélkül, és ha nekik jó az a talaj, illetve nekem is jó volt, amikor még bértartásban volt a lovam, akkor otthon is meg fog felelni, egy lóra... Szóval köszi, de nem ez volt a kérdés.

2016. febr. 29. 18:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Kicsit becsatlakoznék, mert érdekel a téma. Mi az a drénezés? És valahol hallottam, hogy tükröt tesznek. Mi az a tükör?
2016. márc. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! A drénezés egy egyoldalt lukas csövek rendszerét jelenti, mely összegyűjti és elvezeti a felesleges vize.

Tükröt pedig a fedeles lovardákba szoktak tenni a falra, melyben a lovas tudja ellenőrizni magát mikor edző nélkül lovagol.

2016. márc. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, azt tudom, hogy mi az a tükör, ami a falon van :D Csak azt hallottam, hogy a homok alá tükör megy. És nem hiszem, hogy az szó szerint tükröt jelent, hanem valami technika megnevezése lehet...
2016. márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem te arra a "tükörfelületre" gondolsz, ami nem más, a nyers talaj, amelyre minden más, egy jó pályához szükséges dolog, amiknek egy részét fent említettük, kerül. Nem konkrét tükör. :)
2016. márc. 2. 11:08
 8/9 A kérdező kommentje:

Mármint úgy "nyers" talaj, hogy azt már megfelelően előkészítették, pl szintbe hozták, mert annak az egyenetlenségeit később a taposóréteggel már nem lehet kompenzálni. Tehát "tükörsima", azonos tömörségű, stb kell, hogy legyen.


Egyébként - hogy a saját kérdésemre válaszoljak, mert időközben felkutattam, hátha érdeke valakit :D - a taposóréteg vastagsága 8-10 cm körül ideális, az ennél mélyebb már túl mély lehet.

2016. márc. 2. 11:14
 9/9 anonim ***** válasza:

A 8-10 centi a pontos anyagtól függ, mert van, amelyikből több kell, vagy épp kicsit kevesebb.

Azt kalkuláld bele, hogy az ilyen talajt viszonylag gyakran kell boronálni, vagy valamivel egyengetni.

2016. márc. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!